A Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma nyílt pályázatot hirdet a Hangfoglaló Program Előzenekari Alprogramja keretében olyan könnyűzenei műfajba besorolható, élőzenét játszó együttesek/előadók számára, akik koncertjeiken vagy turnéikon könnyűzenei és jazz műfajba besorolható, élőzenét játszó előzenekarokat (előadókat) léptetnének fel, illetve minimum hat hónapon keresztül vállalják, hogy az általuk kiválasztott előzenekaroknak, az ismertségük növekedését célzó mentori támogatást nyújtanak.
A Hangfoglaló Program Kollégium célja a megújuló és ettől az évtől Előzenekari Mentori Pályázattal, hogy a korábbiaknál szorosabbra fűzze a pályázó főzenekarok és az általuk választott előzenekarok kapcsolatát annak érdekében, hogy az együttműködésük túlmutasson a közös koncertezésen. A Kollégium azt várja a felelősen pályázó főzenekarok tagjaitól és menedzsmentjétől, hogy az általuk kiválasztott előzenekarok ismertségének növelésében, közönséghez történő eljuttatásában (nemcsak koncerteken, de különböző kommunikációs felületeken keresztül is) saját ismertségüket, közönségüket használva segítik a feltörekvő formációkat.
A Hangfoglaló Program Kollégiuma az Előzenekari Mentori Pályázatot egyfajta edukációs tevékenységnek, a pályájukon előbbre járó generációk felelős gondolkodásának, a következő nemzedékkel való partneri együttműködés kifejtésének tekinti.
Az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. cikkének (1) bekezdésében említett állami támogatás fogalmáról szóló Bizottsági közlemény (2016/C 262/01) 34. pontja, illetve 196. pontja szerinti feltétel teljesülése okán a jelen pályázati felhívás szerinti támogatás nem minősül az EUMSZ 107. cikk (1) bekezdése hatálya alá tartozó állami támogatásnak, amennyiben a pályázó nyilatkozik az alábbiak szerint:
- a támogatandó tevékenység nem minősül gazdasági tevékenységnek, mivel a pályázatba foglalt tevékenységek kapcsán a piaci bevételei nem érik el működési költségek legalább felét, és/vagy
- támogatandó tevékenységből megvalósuló szolgáltatások korlátozott vonzáskörzettel rendelkeznek, ezeket elsősorban magyar állampolgárok fogják igénybe venni (és a külföldi látogatók száma előre láthatóan marginális lesz), és ezért a támogatás előreláthatóan marginális hatással van a határon átnyúló beruházásokra és letelepedésekre.
Magyarországon megvalósuló tevékenységek esetében, ha Közlemény hivatkozott pontjaiban megfogalmazott feltételek nem teljesülnek, a jelen pályázat alapján nyújtott támogatás az EUMSZ 107. cikke értelmében állami támogatásnak minősül, és a támogatás az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról szóló 6/2024. (II. 8.) NKTK főigazgatói utasításnak a kultúrát és a kulturális örökség megőrzését előmozdító támogatásra vonatkozó, 20-32. pontjai szerinti szabályok betartásával nyújtható.
Magyarország területén kívüli helyszínre tervezett események, rendezvények megvalósításához az EUMSZ 107. cikke értelmében vett állami támogatás nem nyújtható, figyelemmel arra, hogy e tevékenységek harmadik országba/tagállamba irányuló exporttevékenységnek minősülhetnek. Ezen tevékenységek megvalósításának támogatásához az a), vagy a b) pont szerinti feltétel teljesülése, és az ennek megfelelő – nemzetközi programokra vonatkozó – pályázói nyilatkozat benyújtása szükséges.
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy pénzügyi lebonyolítót kizárólag határon túli, magyarországi számlaszámmal NEM RENDELKEZŐ pályázók vehetnek igénybe.
Pénzügyi lebonyolító kizárólag magyarországi székhellyel rendelkező, önállóan gazdálkodó jogi személy lehet. Egyéni vállalkozó nem. Lebonyolító igénybevétele esetén az azonosítását biztosító – az NKA portálján, az ott meghatározott feltételeknek megfelelően történő – előzetes regisztráció kötelező.
Pályázati cél: A pályájuk elején járó együttesek, előadóművészek előzenekarként történő élőzenei, belépőjegyes fellépéseinek elősegítése, továbbá a főzenekarok és előzenekarok közötti minimum fél éves mentori együttműködés révén az előzenekarok országos ismertségének növelése.
Támogatott pályázat megvalósítása során az alábbi célok megvalósulását várja el a Kollégium a pályázatot benyújtó főzenekartól:
- A főzenekarnak az általa kiválasztott előzenekarral minimum fél éven keresztül együtt kell működnie abban, hogy a főzenekar kommunikációs felületein, csatornáin keresztül megismertesse (mentorálja) az előzenekart saját közönsége, rajongó tábora körében.
- Legalább 6 (hat) darab művészi értékkel bíró, élőzenei, belépőjegyes koncert megvalósítása (Az élőzenei kitétel egyaránt érvényes az együttes/szólista/énekes produkciójára és a kíséretre is. A Kollégium ugyanakkor méltányolható szakmai indokokra tekintettel elfogadhat elektronikus zenei támogatást. A felvett alapra történő élő éneket a Kollégium nem tekinti élőzenei produkciónak.).
- A legalább 6 alkalommal történő közös fellépéseken az előzenekarok számára, alkalmanként minimum 20 perc tiszta játékidő biztosítása.
- A vállalt koncertekből legalább egy (1) olyan belépőjegyes „nagykoncert” kell, hogy legyen, amely legalább 650 fős közönség előtt valósul meg.
- A vállalt koncertek összes, fizető nézőszámának el kell érnie a 2000 (jazz műfajú koncertek esetében 1000) főt.
Pályázati feltételek: a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás
A támogatás forrása: Magyarország 2024. évi központi költségvetéséről szóló 2023. évi LV. törvény LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.
A keretösszeg fedezetét az üres adathordozók után befizetésre kerülő jogdíjak összege biztosítja.
Felhívjuk pályázóink figyelmét:
- A Kollégium támogatható főzenekarnak tekinti azokat a pályázat megjelenése idején is folyamatosan működő (rendszeresen fellépő) formációkat/előadókat, amelyek a pályázat megjelenése előtti 18 hónapban minimum 2 db, belépőjegyes, önálló koncertet valósítottak meg a következő helyszínek valamelyikén: Papp László Sportaréna, Akvárium Klub, Budapest Park, Dürer Kert nagyterem, Barba Negra Music Club, Főnix csarnok (illetve ezekkel egyenértékűnek tekinthető minimum 600 fő befogadására alkalmas koncerttermekben).
- Továbbá a Kollégium támogatható főzenekarnak tekinti azokat a formációkat/előadókat, amelyek a pályázat megjelenését megelőző egy évben minimum 10 darab, jegybevételes, nem fesztiválok részeként megvalósuló koncertet adtak.
- Előzenekarként minden könnyűzenei vagy jazz műfajba besorolható, élőzenét szolgáltató zenekar felléptethető, amelyik legfeljebb a pályázat megjelenése előtt öt évvel jelentette meg első (nem szerzői kiadású) hanghordozóját, legfeljebb 3 darab single formátumúnál nagyobb hanghordozója jelent meg, az első koncertje óta évente legalább 10 nyilvános, meghirdetett fellépése volt, amiből legalább évente 3 a Hangfoglaló Program által is támogatott fővároson kívüli klubokban valósult meg, közösségi médiafelületei az elmúlt 12 hónapban heti rendszerességgel frissültek.
- A Kollégium kizárólag élőzenei koncertek megvalósítását támogatja.
Az élőzenei kitétel egyaránt érvényes az együttes/szólista/énekes produkciójára és a kíséretre is. A Kollégium ugyanakkor méltányolható szakmai indokokra tekintettel elfogadhat elektronikus zenei támogatást. A felvett alapra történő élő éneket a Kollégium nem tekinti élőzenei produkciónak. Tribute zenekarok vagy a repertoár 50%-át meghaladó mértékben feldolgozásokat játszó zenekarok koncertjeit a Kollégium nem támogatja.
- Egy főzenekar egy előzenekarral működhet együtt.
- A főzenekar és az előzenekar tagsága között semmiféle átfedés nem lehet.
- Az előzenekar játékidejére legalább 20 perc tiszta játékidőt kell biztosítani, legalább 6 alkalommal.
- A támogatott koncertek között a Hangfoglaló Program más alprogramjában (pl. klubtámogatói, induló előadói) támogatott koncertek nem számolhatóak el.
- A hat darab koncert megvalósítható a támogatási időszak alatt bármikor, akár hat egymást követő napon is.
- A Főzenekar és az Előzenekar együttműködésének minimum 6 hónap időtartamúnak kell lennie, aminek kezdetét és végét – a pályázat által megjelölt támogatási időszak figyelembevétele mellett – a pályázó határozza meg.
- A Kollégium felhívja a pályázók figyelmét, hogy a megújult Előzenekari Mentori Pályázat nem csupán a koncertek idején történő együttműködésről, hanem minimum hat hónapos mentori kapcsolatról kíván szólni, így e kettő együttes megvalósulását kívánja támogatni.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a pályázat lebonyolításában a Támogató megbízásából a Hangfoglaló Programiroda közreműködik. A nyertes pályázó vállalja, hogy a támogatott tevékenység megvalósítása során a Hangfoglaló Programirodával folyamatosan együttműködik, amelynek munkatársai a pályázat szakmai tartalmát megismerhetik, pályázóval kapcsolatba léphetnek.
Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 90.000.000 Ft
Igényelhető támogatás: egységesen 3.000.000 Ft, aminek minimum 20%-át igazolhatóan az előzenekar költségeinek fedezésére kell fordítani.
Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%
Altéma kódszáma: 779132/192
Pályázók köre: Olyan könnyűzenei műfajba besorolható, jogi személyiséggel rendelkező együttesek és koncertszervezők; valamint zenekar képviseletében eljáró magánszemélyek vagy jogi személyek, egyéni vállalkozók (együttesen: főzenekarok), amelyek/akik pályájuk elején járó zenekarok/előadók előzenekarként történő felléptetését vállalják megfelelő technikai háttérrel rendelkező élőzenei koncertjeiken, turnéikon, illetve vállalják, hogy egyfajta mentori tevékenységet ellátva segítik az általuk választott előzenekar ismertségének növelését.
Egy pályázó (főzenekar/előadó) csak egy pályázatot nyújthat be.
Felhívjuk a magánszemélyként pályázók figyelmét, hogy személyi jellegű költségekre nem igényelhetnek és nem kaphatnak támogatást
- a támogatás terhére kizárólag számlás kifizetéseket teljesíthetnek.
- ebben az esetben sem egyéni vállalkozóként, sem egyszemélyes Kft. vezetőjeként tiszteletdíjat – önmagának – a támogatás terhére elszámolni nem tud.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az a pályázó, aki magánszemélyként nyújtotta be a pályázatát (az adott pályázat keretein belül), nem módosíthatja a státuszát az elszámolás miatt egyéni vállalkozóra és fordítva sem.
Az NKA Bizottsága 42/2021. (IV.23.) számú határozata alapján a Nemzeti Kulturális Tanácsról, a kultúrstratégiai intézményekről, valamint egyes kulturális vonatkozású törvények módosításáról szóló 2019. évi CXXIV. törvény szerinti kultúrstratégiai intézmények nem nyújthatnak be pályázatot.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy nem nyújthat be pályázatot az a kedvezményezett, aki a 779132 altémában 2021. évben (vagy azt megelőzően) hozott támogatási döntés alapján olyan támogatási szerződéssel rendelkezik, melyhez még nem nyújtott be a támogatási szerződés vonatkozó rendelkezéseinek megfelelő – a támogatás szabályszerű felhasználását alátámasztó – teljeskörű szakmai beszámolót és pénzügyi elszámolást. (A benyújtott módosításoktól és az érvényben lévő elszámolási határidőtől függetlenül.)
A pályázati cél megvalósításának időtartama: 2025. január 1.– 2025. december 31.
Finanszírozás módja: A támogatás folyósítására az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.) 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.
Nevezési díj összege: A pályázó nevezési díj címen 10.000 Ft-ot, mely magában foglalja a 27% Áfát is, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók „Nevezési díj” pontban leírt feltételeknek megfelelően.
A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után! A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!
Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!
Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a Kollégium nem írja elő.
Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:
Az előzenekar költségeihez kapcsolódóan, az igényelt támogatás minimum 20%-ára:
- előadói tiszteletdíj,
- szállásköltség,
- szállítási költség,
- szerzői jogdíj(ak),
- technikai személyzet tiszteletdíja,
- utazási költség,
- vendégelőadók (zenészek, táncosok) tiszteletdíja,
A pályázó főzenekar költségeihez kapcsolódóan, az igényelt támogatás maximum 80%-ára:
- audiovizuális eszközök bérleti díja,
- fénytechnikai szolgáltatás,
- hangtechnikai szolgáltatás,
- helyszínbérleti díj,
- installációs költség,
- nyomdai előkészítés,
- nyomdaköltség,
- pavilonbérleti díj,
- reklám-, PR- és marketingköltségek (a reklámanyagban kötelező az előzenekar megnevezését feltüntetni),
- sátor bérleti díja,
- szerzői jogdíj(ak),
- színpad bérleti díja,
- színpad építési és bontási költsége,
- színpadtechnika bérleti díja,
- terembérleti díj,
- vetítéstechnikai szolgáltatás.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a Kollégium a felhívásban szereplő jogcímeken kívül más jogcímet nem támogat, ezért a jogcímre vonatkozó módosítási kérelem elutasításra kerül.
A támogatás terhére tényleges pénzmozgással nem járó – kompenzálással, engedményezéssel teljesített – költség nem számolható el/a költségvetésben nem szerepeltethető.
A Kollégium üzemeltetési és fenntartási kiadások elszámolását (rezsiköltséget) nem engedélyezi.
Támogatott pályázat esetén a Támogatott köteles
- A Hangfoglaló Programban való részvételt, és a Program marketing elemeit a pályázat megvalósítási időtartama alatt minden, a támogatásból megvalósuló fellépésen és megjelenésen feltüntetni, a támogatás tényét webes felületén megjelentetni, legalább a program megvalósításának végéig.
- A reklámanyagokban és az egyéb hagyományos és online megjelenésekben az előzenekar nevét minden esetben feltüntetni.
- A pályázat megvalósítása során a Hangfoglaló Programirodával együttműködni.
Pályázati adatlap 7. pontjához feltöltendő mellékletek:
- az előzenekari alprogramhoz kapcsolódó betétlap (kérjük a betétlapot elektronikus formában kitölteni, és pdf konvertáló programmal elkészíteni a pdf állományt. Ehhez segítség az NKA portálján a Dokumentumok kezelése bekezdésnél található: http://www.nka.hu/technikai-ajanlas. Kérjük, a hogy a szkenneléses pdf állomány készítést mellőzzék, mert a betétlapban feltüntetett hivatkozás/link közvetlenül nem nyitható meg.),
- a fellépő előzenekar szándéknyilatkozata a pályázati programban való részvételről,
- nyilatkozat arról, hogy a pályázó jogosult képviselni a főzenekart,
- HP pályázói nyilatkozat főzenekarok részére,
- Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület által kiállított igazolás, amely tanúsítja, hogy a pályázó rendszeres jogdíjbefizető – koncertszervező pályázó esetében,
- a nevezési díj befizetést igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata,
- a számlavezető pénzintézet igazolása a számlavezetésről (bankszámlakivonat, bankszámlaszerződés is megfelelő, amennyiben a dokumentum a bankszámlaszámot és a pályázó/lebonyolító megnevezését is tartalmazza),
- nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról. (nyilatkozat belföldi programok esetén, nyilatkozat nemzetközi programok esetén, a megfelelő kiválasztandó!) (Amennyiben az uniós állami támogatásról szóló nyilatkozatában a pályázat benyújtásakor az a) és/vagy a b) lehetőséget jelöli (x) meg, úgy a nyilatkozatot csak az első helyen kell aláírni. A második helyen abban az esetben kell aláírni, ha egyik feltétel sem teljesül.)
Tájékoztatjuk pályázóinkat, hogy a pályázati adatlap 7. pontjához szükséges feltölteni a pályázathoz kapcsolódó valamennyi dokumentumot „pdf” formátumban (fájlnév: ékezetek nélkül), amelyeket jelen pályázati felhívás előír, illetve azon további dokumentumokat, melyeket a pályázó egyéb mellékletként pályázatához fel kíván tölteni (pl. egyéb melléklet, pénzügyi lebonyolító nyilatkozata).
Ha a pályázati felhívásban előírt melléklet nem áll rendelkezésre a pályázat benyújtásakor, vagy az adott pályázathoz nem kíván egyéb mellékletet, lebonyolítói nyilatkozatot csatolni, azt ezen mellékletek legördülő menüből való kiválasztása után az Indoklás elnevezésű mezőben indokolni szükséges (pl. nincs, nem releváns, stb.).
Felhívjuk pályázóink figyelmét, amennyiben lebonyolító igénybevételével kerül sor pályázat benyújtására, a lebonyolítói nyilatkozatot a pályázati adatlap 7. pontjában csatolni szükséges.
A lebonyolító nyilatkozata minta letölthető az NKA portál Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Lebonyolító nyilatkozata menüpontból.
A felhívás által előírt mellékleteket az alábbi módon tudja feltölteni:
Az előírt mellékletekből, mellékletenként (!) egy-egy „pdf” fájlt kell készíteni. A feltöltés előtt mindig végezzen ellenőrzést, hogy a „pdf” állományok visszaolvashatóak-e. Amennyiben a dokumentumok olvashatatlanok, az a pályázat érvénytelenségét okozhatja! Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére.
A legnagyobb feltölthető állományméret: 10MB
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a pályázati dokumentumok (a pályázati adatlap és a feltöltendő mellékletek) hiánypótlására nincs lehetőség!
Az Ávr 70. § (3) bekezdésében foglaltak szerint, amennyiben a pályázati kiírás nem ad lehetőséget hiánypótlásra, a hibás, hiányos pályázat érdemi vizsgálat nélkül elutasítható.
Az NKTK a hiányos vagy hibás pályázatokat tájékoztatással, feltételesen érvénytelen minősítéssel küldi meg a szakmai Kollégiumnak.
A nevezési díj megfizetésének rendje:
A nevezési díjat banki átutalással (átutalási megbízáson/elektronikus utalással), vagy postai (rózsaszín) csekken kell a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő 10032000-01451461-00000000 pénzforgalmi jelzőszámú számlára teljesíteni. Kérjük, hogy a csekken az NKTK címét ne tüntesse fel! (A címet is tartalmazó csekket/csekkeket a posta nem kézbesíti.)
Az átutalási megbízáson, vagy elektronikus utalással kezdeményezett fizetés esetén a befizetést igazoló bizonylat közleményrovatában kérjük feltüntetni a pályázati adatlap jobb felső sarkában lévő „adatlap-azonosító” (A…….. N……….) számot, valamint az altéma kódszámát.
Kérjük, mielőtt befizetését kezdeményezné, olvassa el figyelmesen az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban leírtakat.
Valamennyi, a nevezési díjra vonatkozó információ megtalálható a részletes tájékoztatóban, az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban.
Elbírálás szempontjai:
- a benyújtott költségvetés megalapozottsága, realitása, esetlegesen egyéb forrásból származó támogatás megléte/aránya,
- a pályázó főzenekar korábbi koncertjeinek látogatottsága,
- a pályázó főzenekar mentori tevékenységre való hajlandósága és képessége,
- a projekt művészi és technikai színvonala,
- az előzenekarként fellépő együttes szakmai színvonala,
- a fellépések színhelye, várható látogatószám (belföld, külföld, helyszínek befogadóképessége),
- a zenekarok tagjainak száma (a több tagú formációk előnyt élveznek a szóló produkciókkal szemben),
- a főzenekar és az előzenekar koncerteken kívüli együttműködésre vonatkozó terve és várható eredményei,
- a rendezvények médiaháttere, a koncertekhez kapcsolódó promóció sokszínűsége,
- regionális elhelyezkedés és vonzerő, a projekt mérete, hatóköre, nyilvánossága.
Elszámolásra vonatkozó előírások:
A pályázat elszámolását az NKA portál Felhasználói fiók menüpontba belépve, az adott pályázatnál az Elszámolás benyújtása link alatt nyújthatja be.
Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére. A legnagyobb feltölthető állományméret pénzügyi elszámolás esetében 1MB, szakmai beszámoló esetében 10MB.
Támogatott pályázat esetén a szakmai beszámolónak tartalmaznia kell:
- a szakmai beszámoló betétlapot,
- a megvalósított koncertek nézőszámának igazolását,
- a fotódokumentációt, amely a koncertek helyszínein készült fotókból áll, azokon jól látható a Hangfoglaló Program és az NKA arculati elemeinek alkalmazása a koncerttérben és/vagy a színpadon, továbbá fotókon mutatja a koncertekről kihelyezett (a kihelyezés ténye egyértelmű legyen), az arculati elemeket ugyancsak tartalmazó plakátok képét,
- a promóciós portfóliót, mely igazolja, hogy a reklámanyagokban és az egyéb hagyományos és online megjelenésekben az előzenekar neve feltüntetésre került, továbbá a Hangfoglaló Program és az NKA arculati elemei megjelentek (utólag szerkesztett anyagok nem fogadhatók el!),
- a koncertek megrendezéséről az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület részére benyújtott „Adatszolgáltatási lap és felhasználási engedély” másolatát, amely tartalmazza a támogatott koncertek belépődíjának összegét,
- az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület által kiállított igazolást, amely tanúsítja, hogy a pályázó a támogatott koncertek után esedékes jogdíjakat befizette.
- az uniós állami támogatásról szóló nyilatkozatában az a) és/vagy a b) lehetőség választását megalapozó feltételek teljesülését alátámasztó tényeket, körülményeket és bizonyítékokat.
Támogatott pályázat esetén a pénzügyi elszámolás elfogadásának feltételei:
- a Kedvezményezett nevére és címére, az igényelt és jóváhagyott kifizetési jogcímeknek megfelelően kiállított eredeti záradékolt bizonylatok (számlák, számlát helyettesítő okiratok, szerződések), banki átutalás teljesítését igazoló bizonylatok szkennelt példányának benyújtása, figyelemmel arra, hogy elektronikus úton előállított számla esetében a számla kiállítójának kell a számlára rávezetni a pályázati azonosítószámot a számla kiállításakor,
- a magánszemélyként pályázó Kedvezményezett nem nyújthat be saját vállalkozását jelölő adószámot tartalmazó bizonylatot,
- a kétszázezer forint értékhatárt meghaladó értékű áru beszerzésének vagy szolgáltatás megrendelésének írásos dokumentumának csatolása, függetlenül a támogatás terhére elszámolandó összegtől (írásban kötött szerződésnek minősül az elküldött és visszaigazolt megrendelés is). Amennyiben a Kedvezményezett az elszámolás során a fenti értékhatár feletti árubeszerzés és szolgáltatásnyújtás írásos dokumentumait nem csatolja, az elszámolás során az értékhatár feletti számlák/bizonylatok nem vehetők figyelembe,
- szükséges benyújtani a számfejtéssel kifizetett megbízási- és tiszteletdíj szerződéseinek szkennelt példányát, értékhatártól függetlenül,
- amennyiben a támogatási cél megvalósításában a Támogató hozzájárulásával a Kedvezményezett megbízásából közreműködők, alvállalkozók vesznek részt, akkor az általuk kiállított – kizárólag a támogatói okiratban, valamint a felhívásban meghatározott jogcímekre vonatkozó – számlák közvetítői díjat nem tartalmazhatnak,
- az idegen nyelven kiállított bizonylatok, illetve szerződések mellé ezek tartalmi fordítását is csatolni kell, oly módon, hogy a fordítás tényét aláírással igazolni kell,
- a forinttól eltérő pénznemben kiállított számla, számviteli bizonylat esetében annak végösszegét és az arra tekintettel elszámolható költség összegét a számlán, számviteli bizonylaton megjelölt teljesítési időpontjában érvényes, a Magyar Nemzeti Bank által közzétett deviza középárfolyamon kell forintra átszámítani. Abban az esetben, ha a számlán nem szerepel illetve nem állapítható meg a teljesítés időpontja, úgy a számla kifizetésének napján érvényes – az MNB által közzétett – deviza középárfolyamon átszámítva kell az elszámolásban szerepeltetni,
- pénzforgalmi számlanyitásra kötelezettek közötti 1.500.000 Ft feletti kifizetések kizárólag banki átutalással teljesíthetők, melynek igazolása a banki terhelési értesítővel történik az elszámolásban.
TOVÁBB AZ ADATLAP KITÖLTÉSHEZ >>
***
TÁJÉKOZTATÁS
A következőkről tájékoztatjuk pályázóinkat:
Pályázatának benyújtása alkalmával az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) alapján minden pályázat esetében a pályázónak nyilatkoznia kell az összeférhetetlenségről.
A „Nyilatkozat” – amelyet a Pályázati adatlap tartalmaz – kitöltése minden pályázat esetén kötelező.
Ennek nem teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után.
Pályázó a pályázat benyújtásával igazolja, hogy a pályázatban foglalt adatok, információk,
nyilatkozatok, dokumentumok teljes körűek, valódiak és hitelesek.
Felhívjuk figyelmét, hogy amennyiben a Támogatáskezelő tudomására jut, hogy a pályázatban szerepeltetett adatok – különös tekintettel a támogatási cél megvalósítására szolgáló meglévő, valamint folyamatban lévő, igényelt forrás – feltüntetése nem teljeskörű, a pályázat a bírálati szakaszban érvényteleníthető, a támogatási döntés visszavonható.
Kérjük pályázóinkat, hogy legyenek szívesek figyelni a pályázati adatlapon és a betétlapon megadott adatok egyezőségére/egyeztethetőségére, valamint arra, hogy ehhez kapcsolódóan az uniós nyilatkozaton választott pont/pontok is összhangban legyenek az adatlapon és a betétlapon szereplő információkkal.
A Nemzeti Kulturális Alapról szóló 1993. évi XXIII. törvény (a továbbiakban: NKAtv.) 2/A. § (2) bekezdése alapján a Nemzeti Kulturális Alap tisztségviselőinek, valamint a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény szerinti közeli hozzátartozóinak, továbbá bejegyzett élettársának pályázatát érdemi vizsgálat nélkül el kell utasítani.
A pályázatban leírt és a pályázati eljárásban keletkező adatok közérdekű adatoknak minősülnek.
A támogatásban részesülő kedvezményezettek összhangban az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális támogatási térképről szóló 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelettel, az NKAtv., valamint a Nemzeti Kulturális Alapról szóló 1993. évi XXIII. törvény végrehajtásáról szóló 9/2006. (V. 9.) NKÖM-rendelet (a továbbiakban: NKAvhr.) alapján támogatásban részesülnek.
Tájékoztatjuk, hogy a támogatási igény jogosságát, a költségvetési támogatás és a saját forrás felhasználását jogszabályban és a támogatói okiratban vagy az általános szerződési feltételekben meghatározott szervek ellenőrizhetik. A támogatás felhasználásával kapcsolatos ellenőrzéstűrési és adatszolgáltatási kötelezettségére vonatkozó további szabályokat az Áht. 54. §, továbbá az Ávr. 100. § tartalmazza.
Felhívjuk továbbá figyelmét, hogy a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő az Alap terhére juttatott támogatásokra vonatkozó döntéseket folyamatosan nyilvánosságra hozza az NKAtv. 9. § (8) bekezdése, az Áht. 56/B-C. §, továbbá az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény 1. sz. mellékletének III. pontja szerint.
***
Felhívjuk pályázóink figyelmét
Az Ávr. több helyen érinti a pályáztatás eljárási rendjét (ahol az Ávr. támogatási szerződést említ azon rendelkezéseket a támogatói okirattal létrejött támogatási jogviszonyra is alkalmazni kell):
- a 66. § (2) bekezdés 15. pontja alapján felhívjuk a pályázók figyelmét az esetleges közbeszerzési eljárás lefolytatásra irányuló kötelezettségükre.
- a 69. § (1) bekezdés e) pontja alapján a benyújtott pályázatnak tartalmaznia kell – a működési célú költségvetési támogatások kivételével – a költségvetési támogatásból megvalósítani tervezett tevékenységek ismertetését valamint az azokhoz kapcsolódó részletes költségtervet.
- a 70. § (3) bekezdés alapján, ha a pályázó a befogadott pályázatot hibásan, hiányosan nyújtotta be, és a pályázati kiírás nem ad lehetőséget hiánypótlásra, a pályázat érdemi vizsgálat nélkül elutasítható.
- a 84. § (2) bekezdése részletesen tartalmazza a jogosulatlanul igénybevett támogatás visszafizetésének elvárt biztosítékait. Az Áht. 50/A. § alapján a visszafizetési kötelezettséggel nyújtott költségvetési támogatás visszafizetésének biztosítása, valamint a támogatás visszavonása, a támogatási szerződés felmondása, vagy az attól történő elállás esetén a visszafizetendő költségvetési támogatás visszakövetelése céljából a támogatási szerződésben (támogatói okiratban) megfelelő biztosítékot kell kikötni.
- a 85. § (1) bekezdés alapján amennyiben visszafizetési kötelezettség kerül előírásra, úgy biztosíték a költségvetési támogatás összegét elérő biztosítéki értékig kérhető, figyelemmel a kamat, és késedelmi pótlék előírásokra is. A biztosíték a támogatási szerződés mellékletét képező felhatalmazás beszedési megbízás teljesítésére.
- a 86. § (1) bekezdése alapján, a költségvetési támogatás folyósítására a beszámoló, vagy ha előírásra került – a részbeszámoló elfogadását követően kerülhet sor.
- a 87. § (1) bekezdése alapján a költségvetési támogatás a beszámoló vagy részbeszámoló elfogadását megelőzően is folyósítható, azaz támogatási előleg nyújtható.
- a 88. § (3) bekezdése alapján fel kell függeszteni a költségvetési támogatás folyósítását, ha a támogatási szerződés megkötését / támogatói okirat kiadását követően a kedvezményezett olyan nyilatkozatot tesz, vagy a támogatás folyósítója olyan körülményről szerez tudomást, amely a költségvetési támogatás visszavonását, a támogatási szerződés felmondását vagy az attól történő elállást, illetve a támogatói okirat visszavonását teheti szükségessé. A felfüggesztésről és annak okáról a kedvezményezettet haladéktalanul tájékoztatni kell.
- a 92. § (1) bekezdése szerint a kedvezményezett a támogatott tevékenységről és a támogatott tevékenység megvalósításával kapcsolatban felmerült valamennyi költségről a támogatási szerződésben rögzített határidőig készíti el a beszámolóját.
- a 94. § (2) bekezdésében foglaltak szerint az elszámolás határidejének elmulasztása vagy nem megfelelő teljesítése esetén a támogató írásban, határidő kitűzésével felszólítja a kedvezményezettet a kötelezettsége teljesítésére vagy a hiányok pótlására. Hiánypótlásra – ha jogszabály, pályázati kiírás, vagy támogatási szerződés eltérően nem rendelkezik – legfeljebb egy alkalommal van lehetőség.
- a támogatási szerződés módosítása nem irányulhat a támogatott tevékenység eredeti céljának megváltoztatására.
- a 97. § (4)-(5) bekezdése alapján, ha a támogatott tevékenység összköltsége csökken a tervezetthez képest, a költségvetési támogatás összegét az összköltség csökkenésének arányában csökkenteni kell, több forrás esetén az eredeti arányoknak megfelelően. A támogatott tevékenység összköltségét a költségtervben meghatározott egyes költségnemek arányában kell csökkenteni. E rendelkezéstől a támogatási szerződésben/támogatói okiratban a felek eltérhetnek.
- Nem kell alkalmazni a fenti szabályt, ha az adott támogatott tevékenységhez biztosított valamennyi költségvetési támogatás összege a hárommillió forintot nem éri el, nem haladja meg a támogatott tevékenység összköltségét és nem ütközik az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatási szabályokba.
A pályázati költségvetés tervezett összes költsége között – a program társszervezőkkel együtt történő megvalósítása esetén is – kizárólag a programmal kapcsolatos saját költségek szerepelhetnek.
Támogatás főfoglalkozásúak munkabéreire, ezek járulékaira, valamint visszaigényelhető általános forgalmi adóra nem igényelhető és nem számolható el.
A Kedvezményezett a támogatást csak a támogatói okiratban meghatározott jogcímekre használhatja fel.
A támogatott téma/program utólagos ellenőrzése esetén a teljes tényleges megvalósítási költségeket a szervezet saját – programra történt elkülönített – könyvelési kimutatása alapján igazolni kell.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a regisztrációban megadott név, székhely/cím, képviselő személye, adószám, bankszámlaszám, gazdálkodási forma és egyéb adatok változásait a regisztráció módosításával haladéktalanul kezdeményeznie kell.
A pályázó ellen indult csőd-, felszámolási és végelszámolási eljárást – 8 napon belül – köteles a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnek bejelenteni.
Pályázati adatlapot kitölteni az NKA-portál Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok menüpontjában szereplő adott Kollégium neve/Adatlap kitöltése linkre kattintva lehet. Minta pályázati adatlap az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok menüpont alatt található. Ez az adatlap tájékoztatásra szolgál, pályázatként benyújtani nem lehet.
***
Pályázatot benyújtani az NKA portálján keresztül 2024. november 21-én éjfélig lehet.
A pályázat sikeres benyújtásának visszaigazolására a rendszer által generált automatikus levelet küldünk a regisztráció során megadott e-mail címre.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy pályázatot online benyújtani csak regisztrált felhasználók tudnak! Amennyiben még nem regisztrált, úgy azt megteheti az NKA-portál Regisztráció menüpontja alatt. Regisztráció végrehajtása után pályázat már benyújtható.
Lebonyolító igénybevétele esetén az azonosítását biztosító – az Alap portálján, az ott meghatározott feltételeknek megfelelően történő – előzetes regisztráció kötelező.
Nem szükséges postai úton beküldeni a regisztrációhoz szükséges, egyszerű másolatban kért dokumentumokat (pl. alapító okirat másolata).
Javasoljuk, hogy regisztrációját az első beadandó pályázat benyújtási határidejét megelőzően, minimum 5 munkanappal korábban kezdje meg.
Az államháztartáson kívüli szervezeteknek (gazdasági társaság, egyéni cég, szövetkezet, egyesülés, egyéb gazdálkodó szervezet, civil szervezet, szakszervezet, köztestület, egyéb nonprofit szervezet, egyházi intézmény, határon túli szervezet),
- amelyek 2022. előtt regisztráltak (2021-ben, vagy azt megelőző években), és
- jelen pályázati felhívásra pályázatot kívánnak benyújtani,
legkésőbb a támogatói okirat kiadásáig az Ávr. 75. § (3), (3a), valamint (5) és (5a)bekezdésének értelmében meg kell újítaniuk a regisztrációjukat a „KITÖLTÉSI ÚTMUTATÓ AZ NKA PORTÁLJÁN TÖRTÉNŐ REGISZTRÁCIÓHOZ” nevű dokumentumban foglaltak szerint.
Felhívjuk a magánszemélyként pályázók figyelmét, hogy a támogatói okirat kiadásáig ellenőrizzék a Felhasználói fiókjukban, a regisztrációs dokumentumok között a feltöltött személyi azonosító okmányuk érvényességét (személyi igazolvány, útlevél). Lejárt személyi okmányok esetén okirat nem adható ki, ez esetben érvényes dokumentum feltöltése szükséges a „KITÖLTÉSI ÚTMUTATÓ AZ NKA PORTÁLJÁN TÖRTÉNŐ REGISZTRÁCIÓHOZ” nevű dokumentumban foglaltak szerint.
A határidőn túl nincs lehetősége pályázatot benyújtani.
Pályázattal kapcsolatban felvilágosítást telefonon a (36-1) 550-2603-as számon kaphatnak.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy amennyiben a pályázati döntés időpontjában az NKAvhr-ben foglaltak szerint a pályázó a kezelő szervvel kötött korábbi szerződésében foglalt feltételeket (pénzügyi elszámolás, szakmai beszámoló, záróbeszámoló határidőben való teljesítése) megszegte, vagy a kezelő szerv nyilvántartásai szerint lejárt, teljesítetlen pénzügyi kötelezettséggel rendelkezik, úgy a beadott pályázat érvénytelennek minősül.
A pályázatok elbírálása legkésőbb a benyújtási határidőt követő 60 napon belül történik. A döntésről a pályázók a döntést követő legkésőbb 20 napon belül az NKA-portál Felhasználói fiók menüpontján keresztül értesítést kapnak.
A döntés az NKA-portálon is közzétételre kerül.
A döntés ellen fellebbezésnek helye nincs.
A hazai forrás terhére finanszírozott, pályázati úton biztosított költségvetési támogatás esetén a költségvetési támogatás államháztartáson kívüli igénylője vagy kedvezményezettje kifogást nyújthat be, ha a pályázati eljárásra, a támogatási döntés meghozatalára, a /támogatói okiratok kiadására, a költségvetési támogatás folyósítására, visszakövetelésére vonatkozó eljárás – álláspontja szerint – jogszabálysértő, a pályázati kiírásba vagy a támogatói okiratba ütközik. A kifogás elbírálására az Ávr. 102/D. §-ban foglaltak az irányadóak.
A kollégium által támogatott pályázatok megvalósítására a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő a Kedvezményezetteknek támogatói okiratot ad ki. A támogatói okirat kiadásának feltétele, hogy a Kedvezményezett a támogatói okirat kiadásához előírt jogszabályi feltételeknek megfeleljen. Az Ávr. 81. § részletesen tartalmazza azokat a feltételeket, amely esetekben nem adható ki támogatói okirat.
Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma