Kollégiumok


A Nemzeti Kulturális Alap Kollégiumainak tagjai:

Állandó kollégiumok (művészeti főtematikájú)

Építőművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Kalmár László építész, a Zsuffa és Kalmár Kft. vezető tervezője

Pottyondy Péter építész, a KÖZTI Zrt. Stúdióvezetője

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Bodonyi Csaba Széchényi-, Ybl-díjas építész, az MMA rendes tagja

Salamin Ferenc Ybl-díjas építész, vezető tervező, az MMA rendes tagja, Országos Főépítészeti Kollégium elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Révai Attila építész

Weichinger Miklós belsőépítész, építész, tervező

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Pottyondy Péter építész, a KÖZTI Zrt. Stúdióvezetője

Filmművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Bálint Péter filmforgalmazási szakember, a Filmforgalmazók Egyesületének elnöke, a Nemzeti Filmiroda Korhatár Bizottságának tagja – kinevezése 2021. június 30-ig tart.

Szabó Éva Andrea a szegedi Belvárosi Mozi vezetője, az Art-Mozi Egyesület alelnöke, a Mozisok Országos Szövetségének választmányi tagja

Péterffy András operatőr, filmrendező a Dunatáj Alapítvány igazgatója – Kinevezése 2021. július 1-től hatályos.

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Gulyás János Balázs Béla-díjas filmrendező, operatőr, az MMA rendes tagja

Mikulás Ferenc Balázs Béla-díjas és Prima Primissima díjas filmproducer, a Kecskemétfilm Kft. animációs stúdió ügyvezetője, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Fülöp József animációs filmrendező, vizuális kommunikációs tervezőművész, egyetemi tanár, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem rektora

Vitézy László Balázs Béla-díjas magyar producer, forgatókönyvíró, filmrendező, érdemes és kiváló művész

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Fülöp József animációs filmrendező, vizuális kommunikációs tervezőművész, egyetemi tanár, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem rektora

Fotóművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Dr. Cs. Plank Ibolya fotótörténész, az Országgyűlés Hivatala Digitális Kép és Filmarchívumának vezetője

Hamarits Zsolt fotóművész, a Magyar Fotóművészek Szövetsége elnökségi tagja

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Bán András Németh Lajos-díjas műkritikus

Kincses Károly fotómuzeológus, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Kőrösi Orsolya, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ ügyvezető igazgatója

Wachsler Tamás építész, a Steindl Imre-program vezetője

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Kőrösi Orsolya, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ ügyvezető igazgatója

Iparművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Jermakov Katalin Ferenczy Noémi-díjas ötvösművész

Lencsés Ida Ferenczy Noémi-díjas kárpitművész

Tildi Béla belsőépítész, a MOME docense

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Hefkó Mihály DLA címzetes főiskolai tanár, Ybl Miklós-díjas, Ferenczy Noémi-díjas, Europa Nosztra-díjas, ICOMOS-díjas, az Év Belsőépítésze díjas belsőépítész tervező művész, az MMA rendes tagja

Hefter László Ferenczy Noémi-díjas üvegművész, az MMA levelező tagja

Kulinyi István Munkácsy Mihály-díjas grafikusművész, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Cselovszki Zoltán az Iparművészeti Múzeum főigazgatója

Hosszú Gergely dizájner

Pattantyús Gergely üvegművész

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Cselovszki Zoltán az Iparművészeti Múzeum főigazgatója

Képzőművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Kéri Mihály festőművész

Rényi Krisztina grafikusművész

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Karmó Zoltán egyetemi docens, Munkácsy Mihály-díjas festőművész, szobrászművész

Verebes György Munkácsy Mihály-díjas festőművész, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Horváth Judit esztéta, muzeológus

Garami Gréta művészettörténész, kurátor

A kollégium vezetője 2021. május 1-jétől 2023. április 30-ig: Verebes György Munkácsy Mihály-díjas festőművész, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja

Népművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Igyártó Gabriella Bessenyei György-díjas, Pro Turismo és Wlassics Gyula-díjas kulturális menedzser, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége ügyvezető igazgatója, Mesterségek Ünnepe fesztiváligazgatója, Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége alelnöke

Sikentáncz Szilveszter táncpedagógus, koreográfus, 11 évig a Magyar Állami Népi Együttes táncművésze, Örökös Aranysarkantyús táncos, a Népművészet Ifjú Mestere, Pest megye népművészetéért díj, valamint Rákospalota, Pestújhely, Újpalota érdemérem birtokosa.  A Kárpátalja Néptáncegyüttes művészeti vezetője, a Kárpát Medencei Öreg Táncegyüttesek Szövetségének alelnöke, a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetsége táncművészeti elnökhelyettese, a Csoóri Sándor Alap Pest megyei referense. 2016 márciusa óta az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület elnöke

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Kolozsvári István etnográfus a Bihari Népművészeti Egyesület elnöke, Népművészeti Egyesületek Szövetsége alelnöke

Komjáthi Tamás Antalné múzeumpedagógus, szövő népi iparművész, a Hagyományok Háza Népi Iparművészeti Tanács felkért szakértője, Népművészeti Egyesületek Szövetsége alelnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Kemecsi Lajos a Néprajzi Múzeum főigazgatója

Dr. Balogh Balázs néprajzkutató, az ELKH-BTK Néprajztudományi Intézet igazgatója

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Dr. Balogh Balázs néprajzkutató, az ELKH-BTK Néprajztudományi Intézet igazgatója

Szépirodalom Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Kollár Árpád József Attila-díjas író, költő, műfordító, irodalomszervező

Szentmártoni János Petőfi Irodalmi Ügynökség Kárpát-medencei Igazgatóságának igazgatója

Turczi István Magyar PEN Club főtitkára

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Ekler Andrea József Attila-díjas irodalomtörténész, a Magyar Napló szerkesztője

Dr. Falusi Márton a Magyar Művészet folyóirat főszerkesztője és az MMA MMKI tudományos főmunkatársa.

Gróh Gáspár József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, a Magyar Szemle főszerkesztője, az MMA nem akadémikus tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Kelemen Erzsébet József Attila-díjas író, költő, drámaíró, irodalomtörténész

Orbán János Dénes József Attila- és Magyarország Babérkoszorúja-díjas költő, író, az Előretolt Helyőrség Íróakadémia vezetője

Takaró Mihály József Attila -díjas irodalomtörténész, költő, Németh László-és Magyar Örökség díjas tanár,az MMA köztestületi tagja

A kollégium vezetője 2022. február 28-ig (a Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy): Dr. Falusi Márton a Magyar Művészet folyóirat főszerkesztője és az MMA MMKI tudományos főmunkatársa.

Színházművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Dr. Rihay-Kovács Zita, a Független Előadó-Művészeti Szövetség ügyvezető titkára

Szabó Ágnes, a Gózon Gyula Kamaraszínház alapító-vezetője, a Magyar Teátrumi Társaság alelnöke, a Nemzeti Színház vezérigazgatói megbízottja

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Ráckevei Anna Jászai Mari-díjas színművész, színigazgató, az MMA rendes tagja

Nagy Viktor Jászai Mari-díjas rendező, az MMA rendes tagja, a Színházművészeti Tagozat vezetője

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dörner György Kossuth-díjas színművész, rendező, az Újszínház igazgatója, érdemes és kiváló művész

Oberfrank Pál Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes művész, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatója – Kinevezése 2021. június 1-től hatályos.

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Szabó Ágnes, a Gózon Gyula Kamaraszínház alapító-vezetője, a Magyar Teátrumi Társaság alelnöke, a Nemzeti Színház vezérigazgatói megbízottja

Táncművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Nagy Zoltán SÍN Kulturális Központ művészeti igazgatója

Velekei László táncművész, a Győri Balett igazgatója

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Fodor Zoltán Harangozó Gyula-díjas táncművész,koreográfus, együttes vezető, az MMA nem akadémikus tagja

Mihályi Gábor Harangozó Gyula-díjas koreográfus, rendező, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Apáti Bence táncművész, a Budapesti Operettszínház balettigazgatója

Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas, Kiváló- és, Érdemes Művész, koreográfus, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Honvéd Együttes és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes ügyvezető igazgatója, az MMA levelező tagja

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Mihályi Gábor Harangozó Gyula-díjas koreográfus, rendező, az MMA levelező tagja

Zeneművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Igric György, megszűnéséig a Filharmónia Budapest és Felső-Dunántúl N. Kft. igazgatója, a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek nyugalmazott művészeti vezetője

Kovács Géza, művészeti menedzser, a Magyar Rádió Művészeti Együttesei és a Nemzeti Filharmonikusok volt főigazgatója, a Magyar Szimfonikus Zenekarok Szövetsége és az Európai Előadóművészeti Liga (PEARLE) volt elnöke

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Kassai István Liszt Ferenc-díjas és Weiner Leó-díjas zongoraművész, az MMA rendes tagja

Várbíró Judit Erkel-díjas zenei szerkesztő, karvezető, énektanár

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Gerenday Ágnes a Budapesti Lantos Kórus vezető karnagya, a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége Művészeti Bizottságának elnöke

Hámori Máté Liszt Ferenc-díjas magyar karmester, az Óbudai Danubia Zenekar művészeti vezetője

A kollégium vezetője 2021. november 30-ig Várbíró Judit Erkel-díjas zenei szerkesztő, karvezető, énektanár

Állandó kollégiumok (nem művészeti főtematikájú)

Ismeretterjesztés és Környezetkultúra Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Heilauf Zsuzsanna PhD történész muzeológus, a Tomory Lajos Múzeum vezetője

Dr. habil. Minya Károly nyelvész, főiskolai tanár, oktatási rektorhelyettes, a Nyelv és Irodalomtudományi Intézet igazgatója

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Szemadám György Munkácsy Mihály-díjas festőművész, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Lőrincz Henrik csillagász, TIT Budapesti Planetárium, TIT Uránia Csillagvizsgáló

Dr. Nyírő András történész, szociológus

Szabados György történész, a Szent István Múzeum történész tanácsadója, a Siklósi Gyula Várostörténeti Kutatóközpont történésze és a László Gyula Kutatóközpont és Archívum igazgatója

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Dr. Nyírő András történész, szociológus

Könnyűzene Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Bíró Zsolt (DRED) zeneszerző, szövegíró, a Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete elnöke, az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület Szerzői Bizottságának elnöke, a Dred és Doris együttes vezetője.

Maróthy Zoltán zenész, zenetanár, az MZTSZ Kőbányai Zenei Stúdió szakmai igazgatóhelyettese

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Gayer Ferenc Máté Péter-díjas jazz nagybőgőművész, a Budapest Ragtime Band zenekarvezetője, a Magyar Jazz Szövetség vezetőségi tagja, az MMA nem akadémikus tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Brandenburg Máté zenész, zeneszerző, producer, az Anima Soni zenekar alapítója

Galambos Nándor Máté Péter-díjas zenész, zeneszerző, zenekarvezető

Muraközy Péter rendezvényszervező, a Veszprém – Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa projekt operatív vezetője, a Veszprémi Utcazene Fesztivál főszervezője, a VOLT és a Strand fesztivál programigazgatója és a Balaton Sound társalapítója, a Veszprémi Expresszó és a Budapesti Akvárium Klub társtulajdonosa.

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Muraközy Péter rendezvényszervező, a Veszprém – Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa projekt operatív vezetője, a Veszprémi Utcazene Fesztivál főszervezője, a VOLT és a Strand fesztivál programigazgatója és a Balaton Sound társalapítója, a Veszprémi Expresszó és a Budapesti Akvárium Klub társtulajdonosa.

Könyvkiadás Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Barátné Prof. Dr. Hajdu Ágnes kutató, egyetemi tanár ELTE-BTK Könyvtártudományi Tanszék

Erős Kinga a Magyar Írószövetség elnöke

Gál Katalin a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése (MKKE) elnöke

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Mezey Katalin Kossuth-díjas és József Attila-díjas költő, műfordító, az MMA Irodalmi Tagozat vezetője

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Iancu Laura író, költő, néprajzkutató, az ELKH-BTK Néprajztudományi Intézet tudományos munkatársa, az MMA rendes tagja

Kovács Attila Zoltán irodalomtörténész, kutató, szerkesztő, könyvkiadó, a Kárpát-medencei Irodalmi Társaságok Szövetségének elnöke, az Erdélyi Szalon Kft. ügyvezetője, a Magyar Művészeti Akadémia kutatója

Püski István a Püski Kiadó vezetője

Prof. Dr. habil. Szakály Sándor Széchenyi-díjas történész, a VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár főigazgatója, a Károli Gáspár Református Egyetem egyetemi tanára

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Mezey Katalin Kossuth-díjas és József Attila-díjas költő, műfordító, az MMA Irodalmi Tagozat vezetője

Könyvtárak és Levéltárak Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Dr. Kenyeres István Budapest Főváros Levéltára főigazgatója

Tőzsér Istvánné az egri Bródy Sándor Megyei Könyvtár igazgatója

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Ramháb Mária Szinnyei József-díjas és Széchényi Ferenc-díjas könyvtáros, az Informatikai és Könyvtári Szövetség elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Koltai András Ottó a Piarista Rend Magyar Tartománya Központi Levéltára levéltárvezetője, a Magyarországi Egyházi levéltárak Egyesülete elnöke

Dr. Kovács Béla Lóránt a debreceni Méliusz Juhász Péter Könyvtár igazgatója

Dr. habil. Szabó Csaba főlevéltáros, a Magyar Nemzeti Levéltár főigazgatója

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Dr. Kenyeres István Budapest Főváros Levéltára főigazgatója

Közművelődés Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Nagy Edina a Nemzeti Művelődési Intézet Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatósága megyei igazgatója

Rodics Eszter a kápolnásnyéki Halász-kastély Kulturális Központ elnöke, a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola Alapítvány elnöke

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Berecz Lászlóné népművelő-könyvtáros, a Matyó Népművészeti Egyesület elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Cserép László közművelődési szakember

Petrovits Ákos közművelődési szakember

Tárnok Mária a Kisebbségekért-Pro Minoritate Alapítvány kuratóriumának elnöke

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Nagy Edina a Nemzeti Művelődési Intézet Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatósága megyei igazgatója

Kulturális Fesztiválok Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Bán Teodóra a Margitszigeti Szabadtéri Színház igazgatója, táncművész

Weyer Balázs muzikológus, a Hangvető Kft. programigazgatója, a Music Hungary Szövetség elnöke

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Borsa Kata kulturális szakember, a Karzat Színház programigazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Horváth László producer, kulturális menedzser, fesztiválszervező, a Príma Primissima-díjas Fonó Budai Zeneház ügyvezető igazgatója

Soós Balázs az A38 Hajó koncert- és programszervezője, promoter, marketingszakember

Szikora Linda a Bálna Budapest igazgatója

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Horváth László producer, kulturális menedzser, fesztiválszervező, a Príma Primissima díjas Fonó Budai Zeneház ügyvezető igazgatója

Múzeumok Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Dr. Katona Júlia PhD művészettörténész, kutató, muzeológus, a Magyar Képzőművészeti Egyetem – Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium Schola Graphidis Művészeti Gyűjteménye gyűjteményvezetője, a Budapesti Történeti Múzeum Digitális Média Csoportjának munkatársa

Dr. Vig Károly entomológus, muzeológus, a szombathelyi Savaria Múzeum megbízott igazgatóhelyettese, entomológus muzeológusa, tudományos titkára

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Dr. Cseri Miklós etnográfus, muzeológus, a Szentendrei Skanzen főigazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Bernert Zsolt antropológus, a Magyar Természettudományi Múzeum főigazgatója

Népessy Noémi történész, muzeológus, közgazdász, a Budapesti Történeti Múzeum főigazgatója

Szabó Pál Csaba a Trianon Múzeum igazgatója

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Dr. Cseri Miklós etnográfus, muzeológus, a Szentendrei Skanzen főigazgatója.

Örökségvédelem Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Dr. Anders Alexandra régész, kutató, az ELTE-BTK tudományos főmunkatársa

Karácsony Tamás DLA építész, egyetemi docens

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Rudolf Mihály Ybl Miklós-díjas, Pro Architectura-díjas, Kós Károly-díjas építész, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Láng Orsolya Phd. a Budapesti Történeti Múzeum főigazgató-helyettese, a BTM Aquincumi Múzeuma igazgatója, régész, főmuzeológus

Dr. Nagy Gergely építészmérnök, az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottságának elnöke, a PANNONTERV Budapesti Városépítési Tervező Iroda Kft. ügyvezető igazgatója

Tima Zoltán Pro-architektura, Ybl-, Prima Primissima díjas építész, a KÖZTI Zrt. stúdióvezetője, az MMA rendes tagja

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Dr. Nagy Gergely építészmérnök, az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottságának elnöke, a PANNONTERV Budapesti Városépítési Tervező Iroda Kft. ügyvezető igazgatója

 

Ideiglenes kollégiumok

Halmos Béla Program Kollégium

(a magyarországi, valamint a Kárpát-medencei nép- és világzenei kultúra terjesztését segítő program támogatása)

A kollégium vezetője: Liber Endre népzenész, a Hangvető Zenei Terjesztő Társulás egyik alapítója és művészeti vezetője

A kollégium tagjai:

dr. Árendás Péter zenész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékének egyetemi docense, a Hagyományok Háza Folklórdokumentációs Könyvtár és Archívum tárvezetője

Berán István Martin György-díjas zenész, a Táncház Egyesület ügyvezetőségi tagja, annak képviselője

Pál István „Szalonna” Magyarország Érdemes Művésze díjas és Liszt Ferenc-díjas magyar népzenész, a Magyar Állami Népi Együttes Művészeti vezetője

Sipos Mihály zenész, a Muzsikás Együttes prímása, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja

Virágvölgyi Márta népzenész, az Óbudai Népzene Iskola hegedűtanára, a Hangszeres Népzenei Példatár sorozat szerkesztője

Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma

(a könnyűzenei utánpótlást, színvonalas produkciók fellépési lehetőségeit, külföldi népszerűsítését elősegítő könnyűzenei program támogatása)

A kollégium vezetője: Cselőtei László, zenei újságíró, szövegíró, grafikus, zeneipari vállalkozó

A kollégium tagjai:

Berta Zsuzsa, az A38 Hajó Budapest marketing vezetője

Dénes Adél, a Petőfi Irodalmi Ügynökség keretein belül működő HOTS és Hangfoglaló Programiroda szakmai programigazgatója

Podlovics Péter, koncertszervező, menedzser, az XLNT Booking & Records ügyvezetője

Szűcs Gábor (Little G Weevil), blues gitáros, énekes, zeneszerző, producer, menedzser

Kapcsolódó weboldal: hktp logowww.hangfoglalo.hu

Imre Zoltán Program Ideiglenes Kollégium

(a magyar hivatásos táncművészet fiatal alkotói, koreográfusai, és előadóművészei számára indított táncművészeti program támogatása)

A kollégium vezetője: Pataki András, a Szegedi Kortárs Balett igazgatója

A kollégium tagjai:

Ertl Péter, a Nemzeti Táncszínház igazgatója

Kovács Gerzson Péter, a TranzDanz művészeti vezetője

Nagy Zoltán, a Sín Kulturális Központ igazgatója

Magyar Géniusz Program Ideiglenes Kollégium

(A vidéki múzeumok kultúrkincseinek bemutatása, a magyarság kulturális identitásának megerősítése)

A kollégium vezetője: Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója, a nemzeti könyvtár, a magyar könyvszakma és irodalmi közgyűjtemények integrált fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa

A kollégium tagjai:

Závogyán Magdolna, a Nemzeti Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetője

Dr. Sölch Gellért, stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkár (EMMI)

Kassai Hajnal, a Múzeumi Főosztály vezetője (EMMI)

Csapláros Andrea, a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetségének elnöke

Végh Katalin, a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetségének titkára

Összművészeti Programok Kollégiuma

(a magyar nemzeti identitást erősítő kulturális programok támogatása)

A kollégium vezetője: Bán János, a Kecskeméti Médiacentrum ügyvezető-főszerkesztője, író

A kollégium tagjai:

Grób László, kiadóvezető

Párkányi Raab Péter, kortárs képzőművész, szobrász

Szilágyi Andor, író, filmrendező

Petőfi 200 Ideiglenes Kollégium

(A Petőfi-bicentenárium programjainak támogatása)

A kollégium vezetője: Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója, a nemzeti könyvtár, a magyar könyvszakma és irodalmi közgyűjtemények integrált fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa

A kollégium tagjai:

Latorcai Csaba, közigazgatási államtitkár (EMMI)

Maruzsa Zoltán, köznevelésért felelős államtitkár (EMMI)

Debreceni-Tóth Gabriella, politikai tanácsadó (Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkári Kabinet)

Závogyán Magdolna, a Nemzeti Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetője

Török Petra, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgató-helyettese