A KULTURÁLIS FESZTIVÁLOK KOLLÉGIUMA MEGHÍVÁSOS PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA
Pályázati cél: kulturális fesztiválok támogatása és ezen keresztül a magyar kultúra hazai és nemzetközi pozíciójának, rangjának és színvonalának megőrzése és erősítése.
A támogatási időszak kétéves, a fesztiválok
2015. január 1.–2015. december 31., és
2016. január 1.–2016. december 31. közötti megrendezésére vonatkozik.
Pályázati feltételek:
- a rendezvény költségvetési forrásai között szerepel bevétel (A tervezett bevételeket a pályázati adatlapon lévő részletes költségvetésben – adatlap 4. pontja – is szerepeltetni kell:
- a 4.2.1. pontban a pályázat beadásakor már rendelkezésre álló szponzorációs bevételeket kell feltüntetni – a kollégium a 4.2.1. ponton belül ”Az Államháztartáson belüli szervezettől (kivéve önkormányzattól), a kormányzati szektorba sorolt egyéb szervezettől, ezen szervezetek tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó gazdálkodó szervezettől vagy alapítói joggyakorlása alá tartozó alapítványtól, közalapítványtól kapott támogatás”, az „Önkormányzattól kapott támogatás”, valamint az „Egyéb kapott támogatás” soron feltüntetett összeget fogadja el bevételként,
- a 4.2.2. pontban a várható bevételeket – jegybevétel, bérleti díjból származó bevétel, olyan szponzorációs bevétel, amely a pályázat beadásakor még nem áll a pályázó rendelkezésére – kell feltüntetni);
- a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.
Támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás.
Támogatás forrása: a Magyarország 2014. évi központi költségvetéséről szóló 2013. évi CCXXX. törvény LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.
Felhívjuk a pályázók figyelmét:
- A pályázók a 2015–2016. évben megvalósuló fesztivál támogatására külön-külön adatlap kitöltésével pályázhatnak, a két pályázati adatlapot egy időben, jelen pályázati felhívás határidejéig lehet benyújtani.
- A nevezési díjat adatlaponként 2015–2016. évekre előre meg kell fizetni!
- A 2015. évi megvalósulást célzó pályázati adatlaphoz valamennyi kötelezően előírt mellékletet csatolni kell.
- A 2016. évi pályázat csak a pályázati adatlapot, valamint a nevezési díj befizetését igazoló bizonylatot tartalmazza, a további kötelező mellékletek beküldéséről az alábbiak rendelkeznek.
A 2016. január 1.–2016. december 31. közötti időszakra a támogatási szerződés megkötésének feltétele:
- a 2015. évi pályázata pénzügyi elszámolásának és szakmai beszámolójának benyújtása és a pénzügyi elszámolás elfogadása,
- „A pályázati adatlap 7. pontjához feltöltendő mellékletek” pontban felsorolt 1-5. mellékletek feltöltése a 2016. évi pályázathoz, és annak formailag az NKA Igazgatósága, szakmailag a kollégium által történő elfogadása.
A 2016. évre a kötelező mellékleteket a 2015. évi támogatás pénzügyi elszámolásával és szakmai beszámolójával egyidejűleg kell feltölteni.
A kötelező mellékletek benyújtásának elmulasztása a pályázat megszüntetését vonja maga után!
Jogszabály változása esetén az Igazgatóság jogosult az aktuális évre vonatkozóan további adatok, információk, nyilatkozatok bekérésére, valamint ezen alapuló további feltételek megállapítására.
Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg:
- 2015. évben 43.000.000 Ft;
- 2016. évben 43.000.000 Ft.
A 2015. január 1.–2015. december 31. közötti időszakra támogatásban részesült pályázók a támogatás összegére az aláírt szerződés birtokában a 2015. évben számíthatnak.
A 2016. január 1.–2016. december 31. közötti időszakra támogatásban részesült pályázók a támogatás összegére az aláírt szerződés birtokában a 2016. évben számíthatnak.
Altéma kódszáma: 3707/204
Pályázatra meghívást kap:
- Ars Sacra Alapítvány, az Ars Sacra Fesztivál megvalósítására.
Évente igényelhető támogatás: 5.000.000 Ft - Filharmónia Magyarország Koncert és Fesztiválszervező Nonprofit Kft.,
a Nemzetközi Bartók Szeminárium és Fesztivál megvalósítására.
Évente igényelhető támogatás: 15.000.000 Ft - Győri Balett, a Magyar Táncfesztivál megvalósítására.
Évente igényelhető támogatás: 15.000.000 Ft - Pécsi Nemzeti Színház Nonprofit Kft., a Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozó megvalósítására.
Évente igényelhető támogatás: 8.000.000 Ft
A meghívás önmagában nem jelenti az automatikus támogatás tényét.
Pályázati cél megvalósításának időtartama
Pályázni a következő időszakokban megvalósuló fesztiválokra lehet:
- 2015. január 1.–2015. december 31.
- 2016. január 1.–2016. december 31.
A fesztivál megrendezésével kapcsolatos kiadások kezdő időpontja (a számlák teljesítésének időpontja) a fesztivál konkrét kezdő időpontját megelőző maximum 120 nap lehet.
Finanszírozás módja: a 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet 78. § (1) bekezdésében foglaltak alapján a költségvetési támogatás folyósítására a beszámoló, vagy részbeszámoló elfogadását követően kerülhet sor, azonban a jogszabály lehetőséget biztosít a beszámoló elfogadása előtt támogatási előleg folyósítására.
Nevezési díj összege/mértéke: A pályázó nevezési díj címen az igényelt támogatás 1%-át + 27% áfát köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Pályázat beadással kapcsolatos információk „Nevezési díj” pontban leírt feltételeknek megfelelően.
A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után! A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!
Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a kollégium előírja.
Pályázó részére előírt kötelező saját forrás az összköltségvetés (pályázati adatlap 4.1.5. pont B oszlopban feltüntetett összeg) minimum 20%-a.
Az előírt kötelező saját forrás rendelkezésre állásáról nyilatkozatot vagy igazolást kérünk a pályázati adatlap 7. pontjához feltölteni.
A 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet 72. § (3a) bekezdése alapján a saját forrás rendelkezésére állásáról szóló nyilatkozaton
- helyi önkormányzat, társulás esetén a képviselő-testületi, társulási tanácsi határozatot, vagy a képviselő-testület költségvetési rendeletbe, határozatba foglalt – a tartalék feletti rendelkezési jogot átruházó – felhatalmazása alapján a polgármester, társulási tanács elnöke nyilatkozatát,
- költségvetési szerv esetén az irányító szerv vezetőjének nyilatkozatát,
- fenti pontok alá nem tartozó esetekben a kedvezményezett nyilatkozatát
kell érteni.
A 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet 72. § (3b) bekezdése alapján a saját forrás rendelkezésére állásáról szóló igazolás történhet a számlavezető igazolásával, hitelszerződéssel, tagi kölcsönszerződéssel, magánkölcsönre vonatkozó szerződéssel, pénztári kiadási bizonylattal, engedményezési okirattal, tőkeemelésre vonatkozó igazolással, zárt végű pénzügyi lízingre vonatkozó szerződéssel, értékpapír banki igazolás másolatával.
A saját forrást a pályázati adatlap költségvetésének 4.2.1. pontjában fel kell tüntetni („saját forrás” „Az Államháztartáson belüli szervezettől (kivéve önkormányzattól), a kormányzati szektorba sorolt egyéb szervezettől, ezen szervezetek tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó gazdálkodó szervezettől vagy alapítói joggyakorlása alá tartozó alapítványtól, közalapítványtól kapott támogatás”, „Önkormányzattól kapott támogatás”, valamint az „Egyéb kapott támogatás” soron feltüntetett összeg fogadható el saját forrásként).
A megítélt támogatásról és a megítélt támogatáshoz arányosított saját forrással együttesen kell elszámolni (megítélt támogatás : 0,8 = elszámolandó összeg)
Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:
- művészek tiszteletdíja;
- együttesek tiszteletdíja;
- szakmai közreműködők megbízási díja;
- műsorvásárlás (produkciók);
- szerzői jogdíj;
- utazási költség;
- szállásköltség;
- szállítási költség;
- biztosítási költség (őrzés-védelem kivételével);
- terembérleti díj;
- helyszínbérleti díj;
- sátor bérleti díja;
- pavilonbérleti díj;
- színpad bérleti díja;
- színpadtechnika bérleti díja;
- audiovizuális eszközök bérleti díja;
- kölcsönzési díj (előadás megtartásához szükséges eszközök);
- hangtechnikai szolgáltatás;
- fénytechnikai szolgáltatás;
- vetítéstechnikai szolgáltatás;
- színpad építési és bontási költsége;
- installációs költség;
- nagyítás;
- paszpartu;
- keretezés;
- díszlet;
- jelmez;
- kellék;
- nyomdai előkészítés;
- nyomdaköltség;
- reklám- és propagandaköltség;
- dokumentálás költsége;
- audiovizuális rögzítés és utómunkálatainak költsége.
Amennyiben a pályázó a kiírás pontjaiban felsorolt költségektől eltérő költségjogcímet is megjelöl és ahhoz támogatást is igényel, azt röviden indokolnia kell. Erre a rendszer figyelmezteti, e nélkül nem tudja a pályázat kitöltését folytatni. Az eltérő jogcím támogathatóságáról az indokok figyelembevételével a Kollégium dönt.
A kollégium az üzemeltetési és fenntartási kiadásokat (rezsiköltséget) nem támogatja.
Pályázati adatlap 7. pontjához feltöltendő mellékletek:
- betétlap;
- a fesztivál részletes programja /max. 5 oldal terjedelemben/;
- az előírt (20%) saját forrás rendelkezésre állásáról szóló nyilatkozat vagy igazolás;
- nyilatkozat társrendezőkről;
- számlavezető pénzintézet igazolása a számlavezetésről (bankszámlakivonat, bankszámlaszerződés is megfelelő, amennyiben a dokumentum a bankszámlaszámot és a pályázó/lebonyolító megnevezését is tartalmazza);
- nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy banki átutalási bizonylat másolata.
Tájékoztatjuk pályázóinkat, hogy a pályázati adatlap 7. pontjához szükséges feltölteni a pályázathoz kapcsolódó valamennyi dokumentumot „pdf” formátumban (fájlnév: ékezetek nélkül), amelyeket jelen pályázati felhívás előír, illetve azon további dokumentumokat, melyeket a pályázó egyéb mellékletként pályázatához fel kíván tölteni (pl. egyéb melléklet, pénzügyi lebonyolító nyilatkozata).
Ha a pályázati felhívásban előírt melléklet nem áll rendelkezésre a pályázat benyújtásakor, vagy az adott pályázathoz nem kíván egyéb mellékletet, lebonyolítói nyilatkozatot csatolni, azt ezen mellékletek legördülő menüből való kiválasztása után az Indoklás elnevezésű mezőben indokolni szükséges (pl. nincs, nem releváns stb.).
A felhívás által előírt mellékleteket az alábbi módon tudja feltölteni:
Az előírt mellékletekből, mellékletenként (!) egy-egy „pdf” fájlt kell készíteni. A feltöltés előtt mindig végezzen ellenőrzést, hogy a „pdf” állományok visszaolvashatók-e. Amennyiben a dokumentumok olvashatatlanok, az a pályázat érvénytelenségét okozhatja!
Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére.
A legnagyobb feltölthető állományméret: 10 MB.
Nevezési díj megfizetésének rendje:
A nevezési díjat banki átutalással (átutalási megbízáson/elektronikus utalással), vagy postai (rózsaszín) csekken kell az NKA Igazgatósága 10032000-01425200-00000000 pénzforgalmi jelzőszámú számlára teljesíteni.
Az átutalási megbízáson, vagy elektronikus utalással kezdeményezett fizetés esetén a befizetést igazoló bizonylat közleményrovatában kérjük feltüntetni a pályázati adatlap jobb felső sarkában lévő „adatlap-azonosító” (A…….. N………. ) számot és az altéma kódszámát, továbbá az átutalási megbízás közleményrovatának végétől számított 7. pozícióban a # jelet, valamint az utolsó 5 pozícióban az 1B402 kódot.
Kérjük, mielőtt befizetését kezdeményezné, olvassa el figyelmesen az NKA- portálon a Pályáztatás/Pályázat beadással kapcsolatos információk menüpontban leírtakat.
Valamennyi, a nevezési díjra vonatkozó információ megtalálható a részletes tájékoztatóban, az NKA-portálon a Pályáztatás/Pályázat beadással kapcsolatos információk pontban.
Bírálat során a kollégium az alábbi szempontokat veszi figyelembe:
- a program bemutatása;
- kulturális jelentősége;
- gazdasági szerepe;
- szervezési és marketingszempontok;
- gazdálkodás;
ezen belül kiemelten az alábbiakat:
- huzamosabb ideje kiemelkedő kulturális értéket hoznak létre;
- kulturális szempontból hátrányos helyzetű (földrajzilag, vagy műfajilag ellátatlan) területen valósulnak meg;
- egyidejűleg több művészeti ágnak nyitnak teret;
- új közönségréteget szólítanak meg (különös tekintettel a fiatal korosztályokra);
- költségvetésükben a szellemi alkotások, előadások közvetlen költségei az elsődlegesek, szemben a járulékos költségekkel (pl. technika, vendéglátás, szervezők díjazása);
- hatékony, és egyben költségtakarékos marketingmegoldásokat alkalmaznak;
- kialakult művészeti minőséget tükröző egyéni arculatuk van;
- regisztrációs rendszerben való részvétel;
- kulturális, művészi, közösségi, tudományos minőség ötvözése;
- a rendezvény újszerű, innovatív megközelítése a tartalom, a megvalósítás módszereinek terén;
- olyan egyedi közösségi kapcsolatrendszer a megvalósítás terén, ami mások számára is modell-, vagy akár országosan példaértékű;
- széles rétegek elérése, korosztályok, társadalmi rétegek, kihívással élők, hátrányos helyzetűek megszólítása;
- társadalmi, oktatási, tudományos, terület- és településfejlesztési, környezetvédelmi megközelítések;
- nemzetközi egyezmények, ajánlások figyelembevétele, alkalmazása, így népművészeti témában UNESCO szellemi örökség konvenció, más kulturális esemény esetében UNESCO kulturális kifejezések sokszínűsége konvenció;
- az esemény céljának, koncepciójának, programjainak rövid, világos és meggyőző megfogalmazása, mely sajtóanyagként is használható.
A kollégium kikötheti, hogy a támogatás adott hányadát milyen konkrét cél megvalósítására adja.
Elszámolásra vonatkozó előírások:
Online módon benyújtott pályázat esetében a pályázat elszámolását az NKA-portál Felhasználói fiók menüpontba belépve, az adott pályázatnál az Elszámolás benyújtása link alatt nyújthatja be.
Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére. A legnagyobb feltölthető állományméret pénzügyi elszámolás esetében 1 MB, szakmai beszámoló esetében 10 MB.
A támogatottnak a programról készült részletes ismertetőt (leírást és képeket) a támogatott fesztivál honlapján közölnie kell, továbbá a szakmai beszámoló benyújtásától számítva legalább egy évig ott kell tartania.
Támogatott pályázat esetén a szakmai beszámolónak tartalmaznia kell:
- a pályázati téma megvalósulásának körülményeit, a megvalósult program részletes leírását, eredményességét, szakmai hatásait;
- a megvalósult program technikai adatait (helyét, idejét, látogatói és közreműködői létszámát);
- a fesztivállal kapcsolatos dokumentumokat (megvalósult részletes program ismertetője, szórólapok, plakát, sajtóvisszhang, fotódokumentáció, audiovizuális felvétel, esetleges közvélemény-kutatás összefoglalója stb.);
- a honlap címét, elérési útját, amelyen az ismertető elérhető.
Támogatott pályázat esetén a pénzügyi elszámolásnak tartalmaznia kell:
- az eredeti érvénytelenített bizonylatok (számlák, számlát helyettesítő okiratok), pénzügyi teljesítést igazoló bizonylatok (banki kivonat, pénztárbizonylat) szkennelt másolatát,
- a százezer forint értékhatárt meghaladó értékű áru beszerzésének vagy szolgáltatás megrendelésének írásos dokumentumát (írásban kötött szerződésnek minősül az elküldött és visszaigazolt megrendelés is. Amennyiben a támogatott az elszámolás során a fenti értékhatár feletti árubeszerzés és szolgáltatásnyújtás írásos dokumentumait nem csatolja, az elszámolás során az értékhatár feletti számlák/bizonylatok nem vehetők figyelembe),
- a megbízási díjak, tiszteletdíjak számlázott szellemi tevékenység szerződéseinek szkennelt másolatát, értékhatártól függetlenül.
A kötelezettség teljesítéséről, illetve a kötelezettség megvalósulásának eredményéről a támogatott a támogatási szerződésben meghatározott határidőig záró beszámolót köteles benyújtani.
A záró beszámolónak tartalmaznia kell:
A támogatott nyilatkozatát arról, hogy a megvalósult programról készült részletes ismertetőt (leírást és képeket) a fesztivál honlapján a szakmai beszámoló benyújtásától számított legalább egy évig ott tartotta.
***
TÁJÉKOZTATÁS
A következőkről tájékoztatjuk Pályázóinkat:
Pályázatának benyújtása alkalmával – a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatósága érdekében – a 2007. évi CLXXXI. törvény alapján minden pályázat esetében a pályázónak nyilatkozni kell az összeférhetetlenségről, illetve érintettségről.
a./ A „Nyilatkozat” – amelyet a Pályázati adatlap tartalmaz – kitöltése minden pályázat esetén kötelező.
b./ Amennyiben a hivatkozott törvény 8. § (1) bekezdése alapján érintettség fennáll, úgy “Közzétételi kérelmet” kitöltve, aláírva a pályázattal együtt az adatlap 7. pontjában kell feltölteni. (A nyomtatvány elérhető és kinyomtatható az alábbi linkre kattintva: Közzétételi kérelem.)
Az a./ és ha indokolt a b./pontokban foglaltak nem teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után.
A pályázatban leírt és a pályázati eljárásban keletkező adatok közérdekű adatoknak minősülnek. A hivatkozott törvény alapján a pályázat meghatározott adatait közzé kell tennünk a Kormány által meghatározott – www.kozpenzpalyazat.gov.hu – központi portálon.
A támogatásban részesülő kedvezményezettek összhangban az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális támogatási térképről szóló 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelettel a Nemzeti Kulturális Alapról szóló 1993. évi XXIII. törvény, az annak végrehajtásául szolgáló 9/2006. (V. 9.) NKÖM rendelet, valamint a kultúrát és a kulturális örökség megőrzését előmozdító állami támogatásokról szóló 28/2008. (II. 15.) Korm. rendelet alapján kulturális célú állami támogatásban részesülnek, melyet az Európai Bizottság az SA.34770 (2012/N-2). számú határozatában hagyott jóvá.
* * *
Felhívjuk pályázóink figyelmét
Az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.) több helyen érinti a pályáztatás eljárási rendjét:
- a 66. § (2) bekezdés p) pontja alapján felhívjuk a pályázók figyelmét az esetleges közbeszerzési eljárás lefolytatásra irányuló kötelezettségükre.
- a 67. § (1) bekezdés e) pontja alapján a benyújtott pályázatnak tartalmaznia kell:
a költségvetési támogatásból megvalósítani tervezett tevékenységek, feladatok, beszerzések ismertetését, azok tervezett hatásait, összefüggéseit a pályázati felhívásban megjelölt pályázati céllal, valamint az ezekhez kapcsolódó részletes költségtervet, szükség szerint költség-haszon elemzést, megvalósíthatósági tanulmányt. - a 77. § (2) bekezdése alapján a támogatás visszavonása, a támogatási szerződés felmondása, vagy az attól történő elállás esetén a támogatás visszafizetésének biztosítéka a támogatási szerződés mellékletét képező felhatalmazás beszedési megbízás teljesítésére.
- a 78. § (1) bekezdése alapján: A költségvetési támogatás folyósítására a beszámoló, vagy ha előírásra került – a részbeszámoló elfogadását követően kerülhet sor. A költségvetési támogatás a beszámoló vagy részbeszámoló elfogadását megelőzően is folyósítható, azaz támogatási előleg nyújtható.
- a 78. § (3) bekezdése alapján: A pályázó által a pályázati adatlapon megadott és a támogató által elfogadott költségterv szerint részletekben kell folyósítani azt a támogatási előleget, amely az ötmillió forintot meghaladja. E rendelkezést nem kell alkalmazni
- az olyan költségvetési támogatásokra, melyek esetén a támogatott tevékenység időtartama (pályázati adatlap 6.4. pontjában megadott időtartam) a hatvan napot nem haladja meg,
- a kincstári körbe tartozó kedvezményezettek részére nyújtott költségvetési támogatásokra, valamint a Kincstárnál vezetett fizetési számlára folyósított költségvetési támogatásokra.
- 80. § (1) bekezdése alapján: A kedvezményezett a támogatott tevékenységről és a támogatott tevékenység megvalósításával kapcsolatban felmerült valamennyi költségről a támogatási szerződésben rögzített határidőig készíti el a beszámolóját. Jogszabály vagy a támogatási szerződés az egyes finanszírozási időszakok lezárásaként részbeszámoló benyújtását írhatja elő.
- 80. § (6) bekezdése alapján: Ha a részbeszámoló, beszámoló határidejének elmulasztása vagy nem megfelelő teljesítése esetén a támogató írásban, határidő tűzésével felszólítja a kedvezményezettet a kötelezettsége teljesítésére vagy a hiányok pótlására.
- 80. §. (7) bekezdése alapján: Ha részbeszámolási kötelezettség teljesítésére a (6) bekezdés szerinti határidő leteltéig nem, vagy nem megfelelően kerül sor, a költségvetési támogatás fennmaradó része nem folyósítható mindaddig, amíg a kedvezményezett a kötelezettségének nem tesz eleget.
- a 83. § (4) bekezdése alapján: ha a támogatott tevékenység összköltsége csökken a tervezetthez képest, a költségvetési támogatás összegét az összköltség csökkenésének arányában csökkenteni kell, több forrás esetén az eredeti arányoknak megfelelően. Nem kell alkalmazni ezt a szabályt, ha az adott támogatott tevékenységhez biztosított valamennyi költségvetési támogatás összege a hárommillió forintot nem éri el, és nem haladja meg a támogatott tevékenység összköltségét.
A pályázati költségvetés tervezett összes költsége között – a program társszervezőkkel együtt történő megvalósítása esetén is – kizárólag a programmal kapcsolatos saját költségek szerepelhetnek.
Támogatás főfoglalkozásúak munkabéreire, ezek járulékaira, valamint az egyszerűsített foglalkoztatás céljaira létrehozott munkaviszonyban kifizetett munkabérre és közterheire, valamint visszaigényelhető általános forgalmi adóra nem igényelhető és nem számolható el.
A támogatott a támogatást csak a támogatási szerződésben meghatározott jogcímekre használhatja fel, a szerződésben rögzített finanszírozási ütemterv szerint.
A támogatott téma/program utólagos ellenőrzése esetén a teljes tényleges megvalósítási költségeket a szervezet saját – programra történt elkülönített – könyvelési kimutatása alapján igazolni kell.
Pályázati adatlapot kitölteni az NKA-portál Pályáztatás menüpontjában szereplő adott Kollégium neve/Adatlap kitöltése linkre kattintva lehet. Minta pályázati adatlap az NKA-portál Pályáztatás menüpont alatt található. Ez az adatlap tájékoztatásra szolgál, pályázatként benyújtani nem lehet.
A pályázattal kapcsolatos hiánypótlás lehetőségét és feltételeit az NKA Ügyrendje szabályozza, amely megtalálható az NKA-portál Jogi háttér menüpont alatt.
***
Pályázatot benyújtani az NKA portálján keresztül 2014. június 16-án, éjfélig.
A pályázat sikeres benyújtásának visszaigazolására a rendszer által generált automatikus levelet küldünk a regisztráció során megadott e-mail címre.
Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy pályázatot online benyújtani csak regisztrált felhasználók tudnak! Amennyiben még nem regisztrált, úgy azt megteheti az NKA-portál Regisztráció menüpontja alatt. Regisztráció végrehajtása után pályázat már benyújtható, de a regisztráció véglegesítéshez a kapcsolódó jogi dokumentációkat postai úton el kell juttatnia az NKA Igazgatósága részére. Amennyiben a jogi dokumentációk nem érkeznek meg, vagy eltérnek a regisztráció során feltöltött dokumentációktól, vagy a jogi dokumentációt hibásan tölti fel, úgy a benyújtott pályázat érvénytelenítésre kerül.
A lebonyolító igénybevétele esetén az azonosítását biztosító – az alap portálján, az ott meghatározott feltételeknek megfelelően történő – előzetes regisztráció kötelező.
Javasoljuk, hogy regisztrációját az első beadandó pályázat benyújtási határidejét megelőzően, minimum 5 munkanappal korábban kezdje meg.
A határidőn túl nincs lehetősége pályázatot benyújtani.
Pályázattal kapcsolatban felvilágosítást telefonon a (36-1) 327-4353-as számon kaphatnak.
A pályázatok elbírálása legkésőbb a benyújtási határidőt követő 70 napon belül történik. A döntésről a pályázók a döntést követő legkésőbb 20 napon belül az NKA-portál Felhasználói fiók menüpontján keresztül értesítést kapnak.
A döntés az NKA-portálon is közzétételre kerül.
A döntés ellen fellebbezésnek helye nincs.
A kollégium által támogatott pályázatok megvalósítására az NKA Igazgatósága a támogatottakkal támogatási szerződést köt. A támogatási szerződés megkötésének feltétele, hogy a támogatott a támogatási szerződés megkötéséhez előírt jogszabályi feltételeknek megfeleljen. Az Ávr. 76. §-a részletesen tartalmazza azokat a feltételeket, amely esetekben nem köthető támogatási szerződés.
Kulturális Fesztiválok Kollégiuma