Nemzeti Kulturális Alap


A Nemzeti Kulturális Alap az elmúlt húsz évben a hazai és határon túli magyar kulturális élet finanszírozásának legmeghatározóbb intézménye lett.

A Magyar Országgyűlés a nemzeti és egyetemes értékek létrehozásának, megőrzésének, valamint terjesztésének támogatása érdekében hozta létre az elkülönített állami pénzalapot, amelynek fő bevételi forrása jelenleg az ötöslottó szerencsejáték játékadójának 90 százaléka. A rendelkezésére álló pénzforrásokat döntő hányadában társadalmasított kollégiumi rendszer működtetésével pályáztatja és juttatja el az arra érdemesített programok megvalósítóihoz.

Az elmúlt esztendők aktív jogalkotási folyamatának köszönhetően nemcsak szervezetileg, hanem pénzügyileg is megerősödött az NKA. Az Alap ténylegesen befolyt bevétele 2010-ben 11,7 milliárd forint, 2011-ben 12,5 milliárd forint, 2012-ben 13,6 milliárd forint volt, amelyből kizárólag kulturális programokat támogattak. A 2012. január 1-jétől felállított új kollégiumi struktúrának, valamint a 2013. évtől bevezetett teljes online pályáztatási rendszernek köszönhetően az Alap takarékos, hatékony és környezetkímélő szervezet lett.

A Nemzeti Kulturális Alap fő célkitűzései közé tartozik a források stabilizálása, illetve új bevételek bevonása a pályáztatásra fordítható keretösszeg bővítéséért. Ennek érdekében az Alap az elmúlt években számos együttműködési megállapodást kötött kormányzati és civil szervezetekkel egyaránt, szakmai kollégiumai pedig átfogó támogatási programokat hirdettek meg az állami szerepvállalás erősítése érdekében a kultúra területén.

Elérhetőségek:

Az NKA elnöke: Prof. Dr. Kásler Miklós
email: miklos.kasler[kukac]nka.hu
tel.: (36-1) 550-2848

Az NKA alelnöke: Bús Balázs
email: busbalazs[kukac]nka.hu
tel.: (36-1) 550-2848

Bizottsági testület

A szakmai szervezetek által jelölt személyek:

Gózon Ákos, Akadémiai-díjas és Hevesi Endre-díjas tudományos újságíró, az Élet és Tudomány főszerkesztője

kinevezés időtartama: 2017. augusztus 1. – 2021. július 31.

Lakatos György, fagottművész, tanszékvezető egyetemi docens
kinevezés időtartama: 2020. április 1. – 2024. március 31.

Simonffy Márta, textilművész, a Magyar Képző és Iparművészek Szövetségének elnöke
kinevezés időtartama: 2020. április 1. – 2024. március 31.

A Magyar Művészeti Akadémia által jelölt személyek:

Dr. habil. Kucsera Tamás Gergely, Kováts Flórián emlékéremmel, Bánffy Miklós-díjjal és a Magyar Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett eszmetörténész, címzetes egyetemi tanár, az MMA lev. tagja, a MMA főtitkára
kinevezés időtartama: 2020. április 1. – 2024. március 31.

Pécsi Györgyi, József Attila-, Pro Literatura-, Erdély Magyar Irodalmáért Alapítvány Hídverő-díjas irodalomkritikus, a Nagy Gáspár Alapítvány kuratóriumának alelnöke, a Kortárs folyóirat szerkesztője, az MMA levelező tagja

Tordai Hajnal, Jászai Mari-díjas jelmeztervező, Érdemes és Kiváló Művész, az MMA rendes tagja, a Magyar Képzőművészeti Egyetem óraadó tanára
kinevezés időtartama: 2020. április 1. – 2024. március 31.

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Demeter Szilárd, író, rockzenész, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója
kinevezés időtartama: 2020. április 1. – 2024. március 31.

Dr. Horváth-Lugossy Gábor, jogász, a Magyarságkutató Intézet főigazgatója
kinevezés időtartama: 2020. április 1. – 2024. március 31.

Dr. Révész Mária, miniszteri tanácsadó
kinevezés időtartama: 2020. április 1. – 2024. március 31.

A Bizottság a Nemzeti Kulturális Alap elvi, irányító, koordináló és a jogszabályokban meghatározott esetekben döntési jogkörrel rendelkező vezető testülete, amely az elnökből, az alelnökből és a tagokból áll. A Nemzeti Kulturális Alapról szóló 1993. évi XXIII. törvény értelmében tagjainak egyharmadát a miniszter saját hatáskörben, egyharmadát a Magyar Művészeti Akadémia, egyharmadát az érintett szakmai szervezetek javaslata alapján bízza meg négy évre. Az Alap működéséről a Bizottság évente legalább egy alkalommal, általában a pályázati év lezárását követően írásos beszámolót készít.

A művészeti és nem művészeti tematikájú állandó kollégiumok támogatási arányairól, továbbá a támogatás művészeti főtematikájú állandó kollégiumok közötti felosztásának arányairól a Bizottság a miniszter és az MMA elnökének egyetértésével dönt a kollégiumok javaslatainak figyelembevételével.

A Bizottság meghatározza az Alap rövid és középtávú kulturális stratégiáját, a különösen fontosnak tartott támogatási célokat, a támogatás során követendő szempontokat, ezek figyelembevételének rangsorát. A Bizottság elvi, koncipiáló feladatai és az előzőekben jelzett stratégiák alapján kijelöli az egyes kulturális területekre vonatkozó – a kulturális politikával összhangban álló – támogatási célkitűzéseket, ezek között kiemelt támogatási célokat fogalmaz meg. Mindezek mellett összehangolja a kollégiumok tevékenységét, dönt a vitás kérdésekben, illetve meghatározza a szakmai ellenőrzés céljait és szempontrendszerét.

A Bizottság az adott évet megelőző harmadik negyedév végéig kidolgozza az Alap következő évre vonatkozó pályázatinaptár-tervezetét.

Építőművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Kalmár László építész, a Zsuffa és Kalmár Kft. vezető tervezője

Pottyondy Péter építész, a KÖZTI Zrt. Stúdióvezetője

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Bodonyi Csaba Széchényi-, Ybl-díjas építész, az MMA rendes tagja

Dobó János építész, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Révai Attila építész

Weichinger Miklós belsőépítész, építész, tervező

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Pottyondy Péter építész, a KÖZTI Zrt. Stúdióvezetője

Filmművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Bálint Péter filmforgalmazási szakember, a Filmforgalmazók Egyesületének elnöke, a Nemzeti Filmiroda Korhatár Bizottságának tagja – kinevezése 2021. június 30-ig tart.

Szabó Éva Andrea a szegedi Belvárosi Mozi vezetője, az Art-Mozi Egyesület alelnöke, a Mozisok Országos Szövetségének választmányi tagja

Péterffy András operatőr, filmrendező a Dunatáj Alapítvány igazgatója – Kinevezése 2021. július 1-től hatályos.

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Gulyás János Balázs Béla-díjas filmrendező, operatőr, az MMA rendes tagja

Mikulás Ferenc Balázs Béla-díjas és Prima Primissima díjas filmproducer, a Kecskemétfilm Kft. animációs stúdió ügyvezetője, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Fülöp József animációs filmrendező, vizuális kommunikációs tervezőművész, egyetemi tanár, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem rektora

Vitézy László Balázs Béla-díjas magyar producer, forgatókönyvíró, filmrendező, érdemes és kiváló művész

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Fülöp József animációs filmrendező, vizuális kommunikációs tervezőművész, egyetemi tanár, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem rektora

Fotóművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Dr. Cs. Plank Ibolya fotótörténész, az Országgyűlés Hivatala Digitális Kép és Filmarchívumának vezetője

Hamarits Zsolt fotóművész, a Magyar Fotóművészek Szövetsége elnökségi tagja

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Bán András Németh Lajos-díjas műkritikus

Szamódy Zsolt Olaf, Balogh Rudolf-díjas fotográfus – Kinevezése 2021. május 19-ig tart.

Kincses Károly fotómuzeológus, az MMA levelező tagja – Kinevezése 2021. május 20-tól hatályos.

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Kőrösi Orsolya, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ ügyvezető igazgatója

Wachsler Tamás építész, a Steindl Imre-program vezetője

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Kőrösi Orsolya, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ ügyvezető igazgatója

Iparművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Jermakov Katalin ötvösművész

Lencsés Ida kárpitművész

Tildi Béla belsőépítész

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Hefkó Mihály DLA címzetes főiskolai tanár, Ybl Miklós-díjas, Ferenczy Noémi-díjas, Europa Nosztra-díjas, ICOMOS-díjas, az Év Belsőépítésze díjas belsőépítész tervező művész, az MMA rendes tagja

Hefter László Ferenczy Noémi-díjas üvegművész, az MMA levelező tagja

Kulinyi István Munkácsy Mihály-díjas grafikusművész, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Cselovszki Zoltán az Iparművészeti Múzeum főigazgatója

Hosszú Gergely dizájner

Pattantyús Gergely üvegművész

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Cselovszki Zoltán az Iparművészeti Múzeum főigazgatója

Képzőművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Kéri Mihály festőművész

Rényi Krisztina grafikusművész

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Barabás Márton Munkácsy Mihály-díjas festőművész, az MMA rendes tagja

Verebes György Munkácsy Mihály-díjas festőművész, az MMA nem akadémikus köztestületi tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Horváth Judit esztéta, muzeológus

Tenk László Munkácsy Mihály-díjas festőművész

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Barabás Márton Munkácsy Mihály-díjas festőművész, az MMA rendes tagja

Népművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Igyártó Gabriella Bessenyei György-díjas, Pro Turismo és Wlassics Gyula-díjas kulturális menedzser, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége ügyvezető igazgatója, Mesterségek Ünnepe fesztiváligazgatója, Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége alelnöke

Sikentáncz Szilveszter táncpedagógus, koreográfus, 11 évig a Magyar Állami Népi Együttes táncművésze, Örökös Aranysarkantyús táncos, a Népművészet Ifjú Mestere, Pest megye népművészetéért díj, valamint Rákospalota, Pestújhely, Újpalota érdemérem birtokosa.  A Kárpátalja Néptáncegyüttes művészeti vezetője, a Kárpát Medencei Öreg Táncegyüttesek Szövetségének alelnöke, a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetsége táncművészeti elnökhelyettese, a Csoóri Sándor Alap Pest megyei referense. 2016 márciusa óta az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület elnöke

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Kolozsvári István etnográfus a Bihari Népművészeti Egyesület elnöke, Népművészeti Egyesületek Szövetsége alelnöke

Komjáthi Tamás Antalné múzeumpedagógus, szövő népi iparművész, a Hagyományok Háza Népi Iparművészeti Tanács felkért szakértője, Népművészeti Egyesületek Szövetsége alelnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Kemecsi Lajos a Néprajzi Múzeum főigazgatója

Dr. Balogh Balázs néprajzkutató, az ELKH-BTK Néprajztudományi Intézet igazgatója

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Dr. Balogh Balázs néprajzkutató, az ELKH-BTK Néprajztudományi Intézet igazgatója

Szépirodalom Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Kollár Árpád József Attila-díjas író, költő, műfordító, irodalomszervező

Szentmártoni János Petőfi Irodalmi Ügynökség Kárpát-medencei Igazgatóságának igazgatója

Turczi István Magyar PEN Club főtitkára

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Ekler Andrea József Attila-díjas irodalomtörténész, a Magyar Napló szerkesztője

Dr. Falusi Márton a Magyar Művészet folyóirat főszerkesztője és az MMA MMKI tudományos főmunkatársa.

Gróh Gáspár József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, a Magyar Szemle főszerkesztője, az MMA nem akadémikus tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Kelemen Erzsébet József Attila-díjas író, költő, drámaíró, irodalomtörténész

Orbán János Dénes József Attila- és Magyarország Babérkoszorúja-díjas költő, író, az Előretolt Helyőrség Íróakadémia vezetője

Takaró Mihály József Attila -díjas irodalomtörténész, költő, Németh László-és Magyar Örökség díjas tanár,az MMA köztestületi tagja

A kollégium vezetője 2022. február 28-ig (a Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy): Dr. Falusi Márton a Magyar Művészet folyóirat főszerkesztője és az MMA MMKI tudományos főmunkatársa.

Színházművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Dr. Rihay-Kovács Zita, a Független Előadó-Művészeti Szövetség ügyvezető titkára

Szabó Ágnes, a Gózon Gyula Kamaraszínház alapító-vezetője, a Magyar Teátrumi Társaság alelnöke, a Nemzeti Színház vezérigazgatói megbízottja

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Ráckevei Anna Jászai Mari-díjas színművész, színigazgató, az MMA rendes tagja

Nagy Viktor Jászai Mari-díjas rendező, az MMA rendes tagja, a Színházművészeti Tagozat vezetője

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dörner György Kossuth-díjas színművész, rendező, az Újszínház igazgatója, érdemes és kiváló művész

Oberfrank Pál Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes művész, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatója – Kinevezése 2021. június 1-től hatályos.

Vasvári Csaba színművész, a Szentendrei Teátrum igazgatója – Kinevezése 2021. május 31-ig tart.

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Szabó Ágnes, a Gózon Gyula Kamaraszínház alapító-vezetője, a Magyar Teátrumi Társaság alelnöke, a Nemzeti Színház vezérigazgatói megbízottja

Táncművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Nagy Zoltán SÍN Kulturális Központ művészeti igazgatója

Velekei László táncművész, a Győri Balett igazgatója

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Fodor Zoltán Harangozó Gyula-díjas táncművész,koreográfus, együttes vezető, az MMA nem akadémikus tagja

Mihályi Gábor Harangozó Gyula-díjas koreográfus, rendező, az MMA levelező tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Apáti Bence táncművész, a Budapesti Operettszínház balettigazgatója

Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas, Kiváló- és, Érdemes Művész, koreográfus, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Honvéd Együttes és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes ügyvezető igazgatója, az MMA levelező tagja

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Mihályi Gábor Harangozó Gyula-díjas koreográfus, rendező, az MMA levelező tagja

Zeneművészet Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Igric György, megszűnéséig a Filharmónia Budapest és Felső-Dunántúl N. Kft. igazgatója, a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek nyugalmazott művészeti vezetője

Kovács Géza, művészeti menedzser, a Magyar Rádió Művészeti Együttesei és a Nemzeti Filharmonikusok volt főigazgatója, a Magyar Szimfonikus Zenekarok Szövetsége és az Európai Előadóművészeti Liga (PEARLE) volt elnöke

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Berlász Melinda Széchenyi-díjas zenetörténész, az MMA levelező tagja

Várbíró Judit Erkel-díjas zenei szerkesztő, karvezető, énektanár

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Gerenday Ágnes a Budapesti Lantos Kórus vezető karnagya, a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége Művészeti Bizottságának elnöke

Hámori Máté Liszt Ferenc-díjas magyar karmester, az Óbudai Danubia Zenekar művészeti vezetője

A kollégium vezetője 2021. november 30-ig Várbíró Judit Erkel-díjas zenei szerkesztő, karvezető, énektanár

Ismeretterjesztés és Környezetkultúra Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Heilauf Zsuzsanna PhD történész muzeológus, a Tomory Lajos Múzeum vezetője

Dr. habil. Minya Károly nyelvész, főiskolai tanár, oktatási rektorhelyettes, a Nyelv és Irodalomtudományi Intézet igazgatója

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Szemadám György Munkácsy Mihály-díjas festőművész, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Lőrincz Henrik csillagász, TIT Budapesti Planetárium, TIT Uránia Csillagvizsgáló

Dr. Nyírő András történész, szociológus

Szabados György történész, a Szent István Múzeum történész tanácsadója, a Siklósi Gyula Várostörténeti Kutatóközpont történésze és a László Gyula Kutatóközpont és Archívum igazgatója

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Dr. Nyírő András történész, szociológus

Könnyűzene Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Bíró Zsolt (DRED) zeneszerző, szövegíró, a Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete elnöke, az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület Szerzői Bizottságának elnöke, a Dred és Doris együttes vezetője.

Maróthy Zoltán zenész, zenetanár, az MZTSZ Kőbányai Zenei Stúdió szakmai igazgatóhelyettese

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Gayer Ferenc Máté Péter-díjas jazz nagybőgőművész, a Budapest Ragtime Band zenekarvezetője, a Magyar Jazz Szövetség vezetőségi tagja, az MMA nem akadémikus tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Brandenburg Máté zenész, zeneszerző, producer, az Anima Soni zenekar alapítója

Galambos Nándor Máté Péter-díjas zenész, zeneszerző, zenekarvezető

Muraközy Péter rendezvényszervező, a Veszprém – Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa projekt operatív vezetője, a Veszprémi Utcazene Fesztivál főszervezője, a VOLT és a Strand fesztivál programigazgatója és a Balaton Sound társalapítója, a Veszprémi Expresszó és a Budapesti Akvárium Klub társtulajdonosa.

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Muraközy Péter rendezvényszervező, a Veszprém – Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa projekt operatív vezetője, a Veszprémi Utcazene Fesztivál főszervezője, a VOLT és a Strand fesztivál programigazgatója és a Balaton Sound társalapítója, a Veszprémi Expresszó és a Budapesti Akvárium Klub társtulajdonosa.

Könyvkiadás Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Barátné Prof. Dr. Hajdu Ágnes kutató, egyetemi tanár ELTE-BTK Könyvtártudományi Tanszék

Erős Kinga a Magyar Írószövetség elnöke

Gál Katalin a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése (MKKE) elnöke

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Mezey Katalin Kossuth-díjas és József Attila-díjas költő, műfordító, az MMA Irodalmi Tagozat vezetője

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Iancu Laura író, költő, néprajzkutató, az ELKH-BTK Néprajztudományi Intézet tudományos munkatársa, az MMA rendes tagja

Kovács Attila Zoltán irodalomtörténész, kutató, szerkesztő, könyvkiadó, a Kárpát-medencei Irodalmi Társaságok Szövetségének elnöke, az Erdélyi Szalon Kft. ügyvezetője, a Magyar Művészeti Akadémia kutatója

Püski István a Püski Kiadó vezetője

Prof. Dr. habil. Szakály Sándor a VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár főigazgatója, a Károli Gáspár Református Egyetem tanára

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Mezey Katalin Kossuth-díjas és József Attila-díjas költő, műfordító, az MMA Irodalmi Tagozat vezetője

Könyvtárak és Levéltárak Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Dr. Kenyeres István Budapest Főváros Levéltára főigazgatója

Tőzsér Istvánné az egri Bródy Sándor Megyei Könyvtár igazgatója

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Ramháb Mária Szinnyei József-díjas és Széchényi Ferenc-díjas könyvtáros, a Kecskeméti Katona József Könyvtár igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Koltai András Ottó a Piarista Rend Magyar Tartománya Központi Levéltára levéltárvezetője, a Magyarországi Egyházi levéltárak Egyesülete elnöke

Dr. Kovács Béla Lóránt a debreceni Méliusz Juhász Péter Könyvtár igazgatója

Dr. habil. Szabó Csaba főlevéltáros, a Magyar Nemzeti Levéltár főigazgatója

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Dr. Kenyeres István Budapest Főváros Levéltára főigazgatója

Közművelődés Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Nagy Edina a Nemzeti Művelődési Intézet Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatósága megyei igazgatója

Rodics Eszter a kápolnásnyéki Halász-kastély Kulturális Központ elnöke, a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola Alapítvány elnöke

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Berecz Lászlóné népművelő-könyvtáros, a Matyó Népművészeti Egyesület elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Cserép László közművelődési szakember

Petrovits Ákos közművelődési szakember

Tárnok Mária a Kisebbségekért-Pro Minoritate Alapítvány kuratóriumának elnöke

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Nagy Edina a Nemzeti Művelődési Intézet Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatósága megyei igazgatója

Kulturális Fesztiválok Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Bán Teodóra a Margitszigeti Szabadtéri Színház igazgatója, táncművész

Weyer Balázs muzikológus, a Hangvető Kft. programigazgatója, a Music Hungary Szövetség elnöke

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Borsa Kata kulturális szakember, a Karzat Színház programigazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Horváth László producer, kulturális menedzser, fesztiválszervező, a Príma Primissima-díjas Fonó Budai Zeneház ügyvezető igazgatója

Soós Balázs az A38 Hajó koncert- és programszervezője, promoter, marketingszakember

Szikora Linda a Bálna Budapest igazgatója

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Horváth László producer, kulturális menedzser, fesztiválszervező, a Príma Primissima díjas Fonó Budai Zeneház ügyvezető igazgatója

Múzeumok Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Dr. Katona Júlia PhD művészettörténész, kutató, muzeológus, a Magyar Képzőművészeti Egyetem – Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium Schola Graphidis Művészeti Gyűjteménye gyűjteményvezetője, a Budapesti Történeti Múzeum Digitális Média Csoportjának munkatársa

Dr. Vig Károly entomológus, muzeológus, a szombathelyi Savaria Múzeum megbízott igazgatóhelyettese, entomológus muzeológusa, tudományos titkára

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Dr. Cseri Miklós etnográfus, muzeológus, a Szentendrei Skanzen főigazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Bernert Zsolt antropológus, a Magyar Természettudományi Múzeum főigazgatója

Népessy Noémi történész, muzeológus, közgazdász, a Budapesti Történeti Múzeum főigazgatója

Szabó Pál Csaba a Trianon Múzeum igazgatója

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Dr. Cseri Miklós etnográfus, muzeológus, a Szentendrei Skanzen főigazgatója Fonó Budai Zeneház ügyvezető igazgatója

Örökségvédelem Kollégiuma

A szakmai szervezetek által delegált személy:

Anders Alexandra régész, kutató, az ELTE-BTK tudományos főmunkatársa

Karácsony Tamás DLA építész, egyetemi docens

A Magyar Művészeti Akadémia által delegált személy:

Rudolf Mihály Ybl Miklós-díjas, Pro Architectura-díjas, Kós Károly-díjas építész, az MMA rendes tagja

Miniszteri hatáskörben kinevezett személy:

Dr. Láng Orsolya Phd. a Budapesti Történeti Múzeum főigazgató-helyettese, a BTM Aquincumi Múzeuma igazgatója, régész, főmuzeológus

Dr. Nagy Gergely építészmérnök, az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottságának elnöke, a PANNONTERV Budapesti Városépítési Tervező Iroda Kft. ügyvezető igazgatója

Tima Zoltán Pro-architektura, Ybl-, Prima Primissima díjas építész, a KÖZTI Zrt. stúdióvezetője, az MMA rendes tagja

A kollégium vezetője 2021. február 15-től 2023. február 14-ig: Dr. Nagy Gergely építészmérnök, az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottságának elnöke, a PANNONTERV Budapesti Városépítési Tervező Iroda Kft. ügyvezető igazgatója

 

Halmos Béla Program Kollégium

(a magyarországi, valamint a Kárpát-medencei nép- és világzenei kultúra terjesztését segítő program támogatása)

A kollégium vezetője: Liber Endre népzenész, a Hangvető Zenei Terjesztő Társulás egyik alapítója és művészeti vezetője

A kollégium tagjai:

dr. Árendás Péter zenész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékének egyetemi docense, a Hagyományok Háza Folklórdokumentációs Könyvtár és Archívum tárvezetője

Berán István Martin György-díjas zenész, a Táncház Egyesület ügyvezetőségi tagja, annak képviselője

Pál István „Szalonna” Magyarország Érdemes Művésze díjas és Liszt Ferenc-díjas magyar népzenész, a Magyar Állami Népi Együttes Művészeti vezetője

Sipos Mihály zenész, a Muzsikás Együttes prímása, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja

Virágvölgyi Márta népzenész, az Óbudai Népzene Iskola hegedűtanára, a Hangszeres Népzenei Példatár sorozat szerkesztője

Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma

(a könnyűzenei utánpótlást, színvonalas produkciók fellépési lehetőségeit, külföldi népszerűsítését elősegítő könnyűzenei program támogatása)

A kollégium vezetője: Bali Dávid, a Magyar Alkotóművészeti Nonprofit Kft. (MANK) keretein belül működő Könnyűzenei Szolgáltató Iroda nemzetközi kapcsolatokért, exportstratégiáért felelős munkatársa

A kollégium tagjai:

Andrási Beáta, koncertszervező menedzser

Horváth Gergely rádiós szerkesztő, kreatív producer, szakíró

Tóth Tibor menedzser, koncertszervező, fesztiválszervező, Európa Legnagyobb Fesztivál díjas Sziget Fesztivál szolgáltatásfejlesztési vezetője, az Etalon Produkció Kft. ügyvezetője

Vörös István énekes, gitáros, dalszerző

Kapcsolódó weboldal: hktp logowww.hangfoglalo.hu

Imre Zoltán Program Ideiglenes Kollégium

(a magyar hivatásos táncművészet fiatal alkotói, koreográfusai, és előadóművészei számára indított táncművészeti program támogatása)

A kollégium vezetője: Pataki András, a Szegedi Kortárs Balett igazgatója

A kollégium tagjai:

Ertl Péter, a Nemzeti Táncszínház igazgatója

Kovács Gerzson Péter, a TranzDanz művészeti vezetője

Nagy Zoltán, a Sín Kulturális Központ igazgatója

Összművészeti Programok Kollégiuma

(a magyar nemzeti identitást erősítő kulturális programok támogatása)

A kollégium vezetője: Bán János, a Kecskeméti Médiacentrum ügyvezető-főszerkesztője, író

A kollégium tagjai:

Grób László, kiadóvezető

Párkányi Raab Péter, kortárs képzőművész, szobrász

Szilágyi Andor, író, filmrendező