NKA állandó szakmai kollégiumainak vezetői és tagjai


2015. december 31-ig érvényes szakmai kollégiumi rendszer, vezetők, tagok

Építőművészet és Örökségvédelem Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Prof. Dr. Müller Ferenc építészmérnök, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem ny. egyetemi tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Farkas Mária építész, műemlékvédelmi szakmérnök, a Domiporta Építész Stúdió Kft. alapítója
  • Pottyondy Péter Ybl Miklós-díjas építész, a KÖZTI Zrt. építész vezető tervezője, stúdióvezetője
  • Dr. Zsidi Paula régész, muzeológus, a Budapesti Történeti Múzeum főigazgató-helyettese

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Földes László Ybl-díjas építész, a Földes és Társai Építésziroda Kft. ügyvezetője
  • Mihályfi László építész vezető tervező, a Miniszterelnökség beruházási és szervezési főtanácsadója

Folyóirat-kiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Kollár Árpád író, műfordító, szerkesztő, Fiatal Írók Szövetsége, elnök

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • P. Szabó Ernő újságíró, a Magyar Nemzet kulturális rovatának munkatársa
  • Szenes István belsőépítész, iparművész, stúdióvezető, Ybl-és Europa Nostra-díjas, egyetemi docens, a Magyar Belsőépítész Egyesület elnöke, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja
  • Szentmártoni János József Attila-díjas költő, a Magyar Írószövetség elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Bednanics Gábor József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, az Eszterházy Károly Főiskola Magyar Irodalomtudományi Intézetének docense
  • Dr. Kamp Salamon karnagy, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos egyházzenei igazgatója, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, a Lutheránia Énekkar vezetője
  • Dr. Márialigeti Károly biológus, egyetemi tanár, az ELTE Mikrobiológiai Tanszék vezetője
  • Dr. Szakács László, a Grabowski Kiadó Kft. ügyvezető igazgatója, a Médiapiac című újság főszerkesztője

Könyvkiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Dr. Hermann Róbert DSc., történész, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnokának tudományos helyettese, az MTA doktora

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Bucsi Szabó Zsolt, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége koordinátora
  • Dr. Falusi Márton irodalmi szerkesztő, a Hitel című folyóirat szépirodalmi szerkesztője, a Magyar Művészeti Akadémia Titkársága munkatársa
  • Szemadám György Magyarország Érdemes Művésze díjas festőművész, író, a Magyar Művészeti Akadémia elnökségi tagja
  • Venyigéné Makrányi Margit informatikus könyvtáros, a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár megyei hálózati igazgatóhelyettese

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Bertha Zoltán irodalomtörténész, kritikus, a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozatának kitüntetettje,a budapesti Károli Gáspár Református Egyetem Modern Magyar Irodalmi Tanszékének egyetemi docense
  • Prof. Dr. Falus András Széchenyi-díjas magyar immunológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja
  • Prof. Dr. Kellermayer Miklós, az orvostudomány doktora, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának professor emeritusa
  • Dr. Kengyel Miklós jogász, az MTA doktora, a Pécsi Tudományegyetem Polgári Eljárásjogi és Jogszociológiai Tanszékének vezetője
  • Dr. Thimár Attila irodalomtörténész, kritikus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának egyetemi docense

Közgyűjtemények Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Tőzsérné Géczi Andrea, az egri Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Dr. habil. Kálnoki-Gyöngyössy Márton, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar egyetemi docense
  • Dr. Tilcsik György, a Magyar Nemzeti Levéltár Vas Megyei Levéltára igazgatója, a Megyei és Városi Levéltárak Tanácsának alelnöke
  • E. Csorba Csilla művészettörténész, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Kenyeres István, az Önkormányzati Levéltárak Tanácsának alelnöke, Budapest Főváros Levéltára főigazgatója
  • Dr. Sepseyné Dr. Vígh Annamária, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Közgyűjteményi Főosztályának vezetője
  • Dr. Vasas Lívia, a Semmelweis Egyetem Központi Könyvtárának oktatási igazgatója
  • Mecsériné Doktor Rozália, a körmendi Faludi Ferenc Városi Könyvtár igazgatója

Közművelődés és Népművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Csasztvan András, a Cervinus Teátrum Művészeti Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Csatlósné Komáromi Katalin művelődési és felnőttképzési menedzser, a sárospataki Művelődés Háza és Könyvtára intézményvezetője, a Magyar Népművelők Egyesületének tagja
  • Igyártó Gabriella, kulturális menedzser, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége ügyvezető igazgatója
  • Laknerné Brückler Andrea közművelődési szakember, tanár, a Pécsi Kulturális Központ igazgatója, a Kulturális Központok Országos Szövetségének elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Agócs Gergely néprajzkutató, a Hagyományok Házának tudományos munkatársa
  • Dr. Balogh Balázs néprajzkutató, MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Néprajztudományi Intézetének igazgatója
  • Jantyik Zsolt, a Debreceni Művelődési Központ igazgatója, a Nemzeti Művelődési Intézet Közösségi Kezdeményezések Országos Szakmai Központjának vezetője
  • Juhász Zsófia, a Fejér Megyei Művelődési Központ igazgatója

Kulturális Fesztiválok Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Bodrogai László, az Eszterháza Kulturális, Kutató- és Fesztiválközpont főigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Héra Istvánné, a Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége elnöke
  • Inkei Péter, a Kelet-Közép-Európai Kulturális Obszervatórium Alapítvány igazgatója
  • Zimányi Zsófia, a Rózsavölgyi és Társa Kft. igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Révész Mária
  • Kálomista Gábor producer, a Megafilm Kft. ügyvezető igazgatója, a Thália Színház menedzserigazgatója

Szépirodalom és Ismeretterjesztés Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Prof. Dr. Balázs Géza nyelvész, egyetemi tanár, az ELTE BTK Mai Magyar Nyelvi Tanszék vezetője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Dr. Boka László irodalomtörténész, könyvtáros, az Országos Széchényi Könyvtár tudományos igazgatója
  • Mezey Katalin, Kossuth-díjas, József Attila-díjas író, költő, az Írók Szakszervezetének egyik alapítója, az Írók Alapítványa alapítója, a Széphalom Könyvműhely vezetője
  • Prof. Dr. habil Szakály Sándor, az MTA doktora, a Veritas Történetkutató Intézet főigazgatója, a Károli Gáspár Református Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára
  • Zentai Péter László, a Magyar Szak- és Szépirodalmi Szerzők és Kiadók Reprográfiai Egyesületének, valamint a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Alexa Károly, József Attila-díjas magyar irodalomtörténész, kritikus, az Életünk című folyóirat főszerkesztője
  • Dr. Kubassek János geográfus, az érdi Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója
  • Iancu Laura, PhD. József Attila-díjas író, költő, néprajzkutató, a Magyar Művészeti Akadémia tagja
  • Molnár Mária művészettörténész
  • Sipos Endre képzőművész, a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium művészettörténeti és festészeti tanára, a Fővárosi Pedagógiai Intézet rajz vezető szaktanácsadója

Színház- és Táncművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Zalán János színművész, kommunikációs szakember, a Pesti Magyar Színház igazgatója, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszék megbízott előadója, a Masterfilm Digital Kft. ügyvezető igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Császár Angela Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja
  • Nagy Viktor Jászai-Mari és Nádasdy Kálmán-díjas rendező, a Magyar Teátrumi Társaság alelnöke, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, a Táncművészeti Főiskola tanára
  • Szabó László kulturális manager, a Magyar Teátrumi Társaság titkára
  • Szűcs Gábor Jászai Mari-díjas színész, a Győri Nemzeti Színház rendezője, a Mozaik Művészegyesület elnöke
  • Vincze Balázs Harangozó Gyula-díjas, Imre Zoltán-díjas balettművész, koreográfus,a Pécsi Balett igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Bozsik Yvette Kossuth-díjas, Érdemes művész balettművész, koreográfus, rendező, a Bozsik Yvette Társulat vezetője
  • Láposi Terka színházpedagógus, a Vojtina Bábszínház játszószínházának művészeti vezetője
  • Kiss B. Atilla Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas operaénekes, Regionális Príma-díjas, a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetett, a Magyar Állami Operaház szólistája, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen művésztanára, Akadémikus, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja
  • Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas, Harangozó Gyula-díjas táncművész, Kiváló-, Érdemes Művész, koreográfus, a Honvéd Együttes művészeti vezetője

Vizuális Művészetek Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Sturcz János, művészettörténész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Aknay János Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete elnöke
  • Dr. Baki Péter Balogh Rudolf-díjas fotótörténész, egyetemi docens, a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója, a Kaposvári Egyetemi Művészeti Kar Fotográfiai Tanszék vezetője
  • Bakos Istvánné, az Uránia Nemzeti Filmszínház ügyvezető igazgatója, az Art-mozi Egyesület elnöke
  • Rényi Krisztina Ferenczy Noémi-díjas grafikusművész
  • Tildi Béla Ferenczy Noémi-díjas belsőépítész

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Fabényi Julia, Németh Lajos-díjas művészettörténész, a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója
  • Dr. Fajcsák Györgyi sinológus, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum igazgatója
  • Haris László Balogh Rudolf-díjas fotóművész
  • Nagy Árpád Pika díszlettervező, Munkácsy Mihály-díjas festőművész

Zenei Kollégium

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Popa Péter, a Magyar Szimfonikus Zenekarok Szövetségének főtitkára, a Zenekar című folyóirat alapítója és főszerkesztője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Boronkay Antal zenetörténész, az Universal Music Publishing Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft. ügyvezető igazgatója
  • Ember Csaba zenetanár, karnagy, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója, a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének elnöke
  • Zsoldos Béla zeneművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, a Magyar Jazz Szövetség alelnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dósa Richárd zenész, az Animal Cannibals alapító tagja, háromszoros Arany Zsiráf-díjas, VIVA Comet életműdíjas rapper
  • Gerenday Ágnes, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kulturális Államtitkárság Művészeti Főosztályának zeneművészeti szakreferense
  • Kisszabó Gábor zenész, kulturális menedzser, producer
  • Póka Egon zenész, zeneszerző, a Kőbányai Zenei Stúdió művészeti szakképző iskola alapítója, igazgatója


2012. január 1-jétől érvényes szakmai kollégiumi rendszer, vezetők, tagok

Előadó-művészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Nagy Viktor rendező, a Táncművészeti Főiskola tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Boronkay Antal zenetörténész, az Universal Music Publishing Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft. ügyvezető igazgatója
  • Ember Csaba zenetanár, karnagy, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Zeneiskola igazgatója, a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének elnöke
  • Gáspár Máté kulturális menedzser, az Open Society Institute Arts and Culture Program igazgató-helyettese
  • Kovács Gerzson Péter Harangozó Gyula-díjas koreográfus, látványtervező, a TranzDanz együttes művészeti vezetője

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Popa Péter, a Magyar Szimfonikus Zenekarok Szövetségének főtitkára, a Zenekar című folyóirat alapítója és főszerkesztője
  • Szarvas József, Jászai Mari-díjas színész, a Nemzeti Színház tagja, a viszáki Pajta Színház és Galéria tulajdonosa
  • Szűcs Gábor színész, rendező
  • Zsoldos Béla zeneművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, a Magyar Jazz Szövetség alelnöke
  • Zsuráfszky Zoltán táncművész, koreográfus, a Honvéd Együttes művészeti vezetője

Építőművészet és Örökségvédelem Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Pottyondy Péter okleveles építészmérnök, a KÖZTI Zrt. építész vezető tervezője, stúdióvezetője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Farkas Mária építész vezető tervező, a Domiporta Építész Stúdió Kft. alapítója és ügyvezetője
  • Dr. Zsidi Paula régész, muzeológus, a Budapesti Történeti Múzeum főigazgató-helyettese

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Földes László építész, a Földes és Társai Építésziroda Kft. ügyvezetője
  • Mihályfi László okleveles építészmérnök, a MNV Zrt. Általános Vagyonelemek Igazgatósága igazgatója
  • Prof. Dr. Müller Ferenc építészmérnök, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem ny. egyetemi tanára, Fót város főépítésze

Folyóirat-kiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Bednanics Gábor József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, az Eszterházy Károly Főiskola Magyar Irodalomtudományi Intézetének docense

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Kollár Árpád író, műfordító, szerkesztő, Fiatal Írók Szövetsége, elnök
  • P. Szabó Ernő újságíró, a Magyar Nemzet kulturális rovatának munkatársa
  • Szenes István belsőépítész, iparművész, stúdióvezető, Ybl-és Europa Nostra-díjas, egyetemi docens, a Magyar Belsőépítész Egyesület elnöke, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja
  • Szentmártoni János József Attila-díjas költő, a Magyar Írószövetség elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Kamp Salamon karnagy, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos egyházzenei igazgatója, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, a Lutheránia Énekkar vezetője
  • Dr. Márialigeti Károly biológus, egyetemi tanár, az ELTE Mikrobiológiai Tanszék vezetője
  • Dr. Szakács László, a Grabowski Kiadó Kft. ügyvezető igazgatója, a Médiapiac című újság főszerkesztője

Könyvkiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Thimár Attila irodalomtörténész, kritikus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának egyetemi docense

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Bucsi Szabó Zsolt, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége koordinátora
  • Dr. Falusi Márton irodalmi szerkesztő, a Hitel című folyóirat szépirodalmi szerkesztője, a Magyar Napló világirodalmi rovatának vezetője
  • Dr. Hermann Róbert DSc., történész, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnokának tudományos helyettese, az MTA doktora
  • Szemadám György festőművész, író, a Magyar Művészeti Akadémia elnökségi tagja
  • Venyigéné Makrányi Margit informatikus könyvtáros, a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Bertha Zoltán irodalomtörténész, kritikus, a budapesti Károli Gáspár Református Egyetem Modern Magyar Irodalmi Tanszékének egyetemi docense
  • Prof. Dr. Falus András Széchenyi-díjas magyar immunológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a SOTE Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézetének vezetője
  • Prof. Dr. Kellermayer Miklós, az orvostudomány doktora, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának professor emeritusa
  • Dr. Kengyel Miklós jogász, a Professzorok Batthyány Körének tagja, a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának tanára

Közgyűjtemények Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Kenyeres István, az Önkormányzati Levéltárak Tanácsának alelnöke, Budapest Főváros Levéltára főigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Dr. Cseri Miklós, a Szentendrei Szabadtéri Múzeumok főigazgatója
  • Dr. habil. Kálnoki-Gyöngyössy Márton, a Megyei Múzeumok Igazgatóságainak Szövetsége elnöke, a Pest Megyei Múzeumok Igazgatóságának igazgatója
  • Dr. Tilcsik György, a Vas Megyei Levéltár igazgatója
  • Tőzsérné Géczi Andrea, az egri Bródy Sándor Városi és Megyei Könyvtár igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Sepseyné Dr. Vígh Annamária, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Közgyűjteményi Főosztályának vezetője
  • Dr. Vasas Lívia, a Semmelweis Egyetem Központi Könyvtárának főigazgatója
  • Mecsériné Doktor Rozália, a körmendi Faludi Ferenc Városi Könyvtár igazgatója

Közművelődés és Népművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Balogh Balázs néprajzkutató, MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Néprajztudományi Intézetének igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Csasztvan András, a Szarvasi Általános Művelődési Központ igazgatója, Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület elnöke
  • Csatlósné Komáromi Katalin művelődési és felnőttképzési menedzser, a sárospataki Művelődés Háza és Könyvtára intézményvezetője, a Magyar Népművelők Egyesületének tagja
  • Igyártó Gabriella, kulturális menedzser, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége ügyvezető igazgatója
  • Lacknerné Brückler Andrea közművelődési szakember, tanár, a Pécsi Kulturális Központ igazgatója, a Kulturális Központok Országos Szövetségének elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Agócs Gergely néprajzkutató, a Hagyományok Házának tudományos munkatársa
  • Jantyik Zsolt, a Debreceni Művelődési Központ igazgatója, a Nemzeti Közművelődési és Közgyűjteményi Intézet Hajdú-Bihar Megyei Irodájának vezetője
  • Juhász Zsófia, a Fejér Megyei Művelődési Központ igazgatója

Kulturális Fesztiválok Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Kálomista Gábor producer, a Megafilm Kft. ügyvezető igazgatója, a Thália Színház menedzserigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Héra Istvánné, a Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége elnöke
  • Inkei Péter, a Kelet-Közép-Európai Kulturális Obszervatórium Alapítvány igazgatója
  • Zimányi Zsófia, a Magyar Művészeti Fesztiválok Szövetségének elnöke, a Rózsavölgyi és Társa Kft. igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Bodrogai László, a Magyar Turizmus Zrt. Közép-dunántúli Regionális Marketing Igazgatósága igazgatója
  • Dr. Révész Mária

Szépirodalom és Ismeretterjesztés Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy):
Prof. Dr. habil Szakály Sándor, az MTA doktora, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tudományos rektor-helyettese

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Prof. Dr. Balázs Géza nyelvész, egyetemi tanár, az ELTE BTK Mai Magyar Nyelvi Tanszék vezetője
  • Dr. Boka László irodalomtörténész, könyvtáros, az Országos Széchényi Könyvtár tudományos igazgatója
  • Mezey Katalin József Attila-díjas író, költő, az Írók Szakszervezetének egyik alapítója, az Írók Alapítványa alapítója, a Széphalom Könyvműhely vezetője
  • Zentai Péter László, a Magyar Szak- és Szépirodalmi Szerzők és Kiadók Reprográfiai Egyesületének, valamint a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Antall István, a Magyar Rádió Kulturális Szerkesztőségének irodalmi szerkesztője
  • Dr. Kubassek János geográfus, az érdi Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója
  • Molnár Mária művészettörténész
  • Reményi József Tamás József Attila-díjas kritikus, a Palatinus Kiadó szerkesztője
  • Sipos Endre képzőművész, a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium művészettörténeti és festészeti tanára, a Fővárosi Pedagógiai Intézet rajz vezető szaktanácsadója

Vizuális Művészetek Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy):
Dr. Fabényi Julia, Németh Lajos-díjas művészettörténész, a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

  • Aknay János Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete elnöke
  • Baki Péter fotótörténész, a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója, a Kaposvári Egyetemi Művészeti Kar Fotográfiai Tanszék vezetője
  • Bakos Istvánné, az Uránia Nemzeti Filmszínház ügyvezető igazgatója, az Art-mozi Egyesület elnöke
  • Rényi Krisztina Ferenczy Noémi-díjas grafikusművész
  • Tildi Béla Ferenczy Noémi-díjas belsőépítész, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem adjunktusa

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

  • Dr. Fajcsák Györgyi, a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum igazgatója
  • Haris László Balogh Rudolf-díjas fotóművész
  • Ledényi Attila műgyűjtő, az EDGE Communications ügyvezető igazgatója
  • Nagy Árpád Pika díszlettervező, Munkácsy Mihály-díjas festőművész

2011. december 31-ig érvényes szakmai kollégiumi rendszer, vezetők, tagok

Építőművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Pottyondy Péter, stúdióvezető, KÖZTI ZRT. (Budapest)

Andor Anikó, Ybl-díjas táj- és kertépítész, c. egyetemi docens, a LAND-A Műterem Kft. vezetője (Budapest)
Dévényi Tamás, Ybl-díjas építész, belsőépítész (Budapest)
Entz Géza, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium politikai főtanácsadója (Budapest)
Földes László, ügyvezető, cégtulajdonos, Földes és Társai Építésziroda Kft. (Budapest)
Potzner Ferenc, építésztervező-művészettörténész (Budapest)A kollégium titkára: Fekete Gabriella
Elszámoltató: Czencz Jánosné

Fotóművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Kaiser Ottó, fotográfus (Göd)

Csengel-Plank Ibolya, muzeológus-történész, KÖH (Budapest)
E. Csorba Csilla, művészettörténész, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója (Budapest)
Haris László, fotóművész (Budapest)
Hudra Klára, művészettörténész-újságíró, NEFMI (Budapest)
Szigeti Tamás, képszerkesztő, fotóriporter, Sanoma Budapest Zrt., Figyelő Szerkesztősége (Budapest)A kollégium titkára: Angyalosyné Makkai Nóra
Elszámoltató: Gyuricza Beáta

Iparművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Rényi Krisztina, grafikusművész (Szentendre)

Baráth Hajnal, textilművész, főiskolai tanár, Harsányi János Főiskola (Budapest)
Minya Mária, keramikusművész (Budapest)
Nagy Judit, gobelintervező művész (Budapest)
Sipos Enikő, textilrestaurátor-művész (Budapest)
Szepes Lászlóné, művészettörténész, NEFMI Művészeti Főosztály vezető főtanácsosa (Budapest)
Tildi Béla, belsőépítész, egyetemi docens, MOME (Budapest)
Zidarics Ilona, ötvös iparművész (Budapest)A kollégium titkára: Pusztai Mária
Elszámoltató: Czencz Jánosné

Ismeretterjesztés és Környezetkultúra Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Zwickl András, művészettörténész, Magyar Nemzeti Galéria (Budapest)

Angyal Ádám, egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem (Budapest)
Bencze Gyula, fizikus, tud. tanácsadó, KFKI Részecske és Magfizikai Kutató Intézet (Budapest)
Gábor György, filozófus, egyetemi tanár, MTA Filozófiai Kutatóintézet tudományos főmunkatársa (Budapest)
Kubassek János, geográfus, igazgató, Magyar Földrajzi Múzeum (Érd)
Szántó György Tibor, történész, műfordító, a Maecenas Kiadó igazgatója (Budapest)
Vásárhelyi Judit, környezet- és természetvédelmi szakember, projektvezető (Budapest)
Vonyó József, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi docense, a történettudomány kandidátusa (Pécs)A kollégium titkára: Angyalosyné Makkai Nóra
Elszámoltató: Nagy Zsuzsanna

Képzőművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Keszthelyi Ferencné, művészeti főtanácsadó, MMIKL (Budapest)

Bán András, igazgató, Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum (Miskolc)
Bikácsi Daniela, festőművész (Budapest)
Boros Géza, főosztályvezető-helyettes, NEFMI Művészeti Főosztály (Budapest)
Csontó Lajos, képzőművész, főiskolai docens, EKF (Eger)
Készman József, produkciós vezető, Műcsarnok (Budapest)
Kopasz Tamás, képzőművész, főiskolai docens, EKF (Eger)
Varga Éva, szobrászművész (Miskolc)A kollégium titkára: Fekete Gabriella
Elszámoltató: Gálos Lászlóné

Kiemelt Kulturális Programok Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Elekes Botond, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium kabinetfőnöke (Budapest)

Gyimesi László, Művészeti Szakszervezetek Szövetsége (Budapest)
Héra Istvánné, ny.kulturális szakértő (Budapest)
Kócziánné dr. Szentpéteri Erzsébet, főigazgató, Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum (Budapest)
Meczner János, igazgató, Budapest Bábszínház (Budapest)
Merényi Judit, az Óbudai Társaskör volt igazgatója (Budapest)
Pálfi Gábor, nemzetközi kapcsolatok vezető Művészetek Palotája (Budapest)
Sülyi Péter, író, rendező Kulturist Kft. ügyvezetője (Őriszentpéter)
Szirányi János, igazgató, Bartók Emlékház (Budapest)
Tóth Nándorné, ny. szakfőtanácsos, kult.irodavezető (Győr)A kollégium titkára: Nagy Józsefné
Elszámoltató: Gálos Lászlóné

Könyvtári Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Venyigéné Makrányi Margit, könyvtárigazgató, II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár (Miskolc)

Horváth Varga Margit, a Csemegi Károly Könyvtár és Információs Központ igazgatója (Csongrád)
Keszeiné Barki Katalin, könyvtárigazgató, Nyugat-Magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ Könyvtára (Szombathely)
Kührner Éva, könyvtárvezető, Jósa András Oktató Kórház Könyvtára (Nyíregyháza)
Skaliczki Judit, könyvtáros, ny. főosztályvezető-helyettes, NEFMI (Budapest)
Szabóné Szávay Judit, könyvtár főigazgató, SZIE Állatorvos-tudományi Könyvtár, Levéltár és Múzeum (Budapest)
Tőzsér Istvánné, igazgató, Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár (Eger)
Villám Judit, tájékoztató könyvtáros, Országgyűlési Könyvtár gyűjteményvezetője (Budapest)A kollégium titkára: Bolega Gáborné
Elszámoltató: Kajdiné Hoffmann Judit

Közművelődési Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Koncz Gábor, igazgató, Magyar Kultúra Alapítvány (Budapest)

Darócziné Szalai Edit, ügyvezető igazgató, Paksi Közművelődési Nonprofit Kft. (Paks)
Józsa Katalin, közművelődési szakember, Kecskeméti Ifjúsági Otthon igazgatója (Kecskemét)
Kary József, közművelődési igazgató-helyettes, Heves Megyei Önkormányzat Pedagógiai Szakmai és Közművelődési Szolgáltató Intézménye (Eger)
Kerekes László, művelődési szakértő (Budapest)
Kiss Gábor, művelődésszervező, osztályvezető, Budapesti Művelődési Központ (Budapest)
Kölcseyné Balázs Mária, pedagógus, művelődésszervező, tanársegéd, Szent István Egyetem Gazdasági Kar (Békéscsaba)
Nébliné Babik Katalin, közművelődési referens, kulturális csoportvezető, Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Kulturális és Vendégforgalmi Osztály (Miskolc)
Szakall Judit, népművelő-drámatanár (Budapest)
Szurmainé Silkó Mária, főosztályvezető, NEFMI (Budapest)A kollégium titkára: Bitskey Viktória
Elszámoltató: Nacsa Ernőné

Levéltári Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Gecsényi Lajos, főigazgató Magyar Országos Levéltár (Budapest)

Erdmann Gyula, ny. levéltáros (Gyula)
Janka György, okleveles levéltáros, a Szent Atanáz Görög Hittudományi Főiskola tanszékvezetője (Nyíregyháza)
Körmendy Lajos, főtanácsos, Magyar Országos Levéltár (Budapest)
Künstler Ferenc, vezető főtanácsos, NEFMI Közgyűjteményi Főosztály (Budapest)
Lengvári István, főlevéltáros-történész, PTE Egyetemi Levéltár (Pécs)
Molnár Judit, történész, egyetemi docens, SZTE ÁJTK Politológiai Tanszék (Szeged)
Tilcsik György, főlevéltáros, igazgató, Vas Megyei Levéltár (Szombathely)A kollégium titkára: Pusztai Mária
Elszámoltató: Márton Virág

Mozgókép Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Kende János, filmoperatőr, egyetemi tanár, Színház- és Filmművészeti Egyetem (Budapest)

Andor Tamás, nyugdíjas filmoperatőr (Budapest)
Bakos Edit, az Uránia Nemzeti Filmszínház ügyvezető igazgatója (Budapest)
Banyár Magdolna, közgazdász, szociológus, Bhaktivedanta Hittudományi Főiskola gazdasági igazgatója (Budapest)
Bálint Péter, a VIP-DUNA Nemzetközi Film Kft. ügyvezető igazgatója (Budapest)
Féjja Sándor, filmtörténész, filmpszichológus (Budapest)
Szemadám György, festőművész, író (Budapest)
Szomjas György, filmrendező (Budapest)A kollégium titkára: Bitskey Viktória
Elszámoltató: Farkasné Laczkó Ilona

Múzeumi Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Bereczki Ibolya, néprajzos muzeológus  főigazgató-helyettes Szabadtéri Néprajzi Múzeum (Szentendre)

Hamar Edina, főrestaurátor, Móra Ferenc Múzeum Csongrád Megyei Önkormányzat Megyei Múzeuma (Szeged)
Horváth László, megyei múzeumigazgató, JNSZ Megyei Múzeumok Igazgatósága (Szolnok)
Sepseyné Vígh Annamária, történész-muzeológus, NEFMI Közgyűjteményi Főosztály vezetője (Budapest)
Vásárhelyi Tamás, főigazgató-helyettes, Magyar Természettudományi Múzeum (Budapest)
Veres Gábor, megyei múzeumigazgató, Heves Megyei Múzeumi Szervezet (Eger)A kollégium titkára: Hajas Gizella
Elszámoltató: Farkasné Laczkó Ilona

Műemléki és Régészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Deme Péter, főosztályvezető, KÖH Társadalmi Kapcsolatok Főosztálya (Budapest)

Arnóth Ádám, okl. építészmérnök, KÖH műemléki tanácsadó testületi referens (Budapest)
Farkas Mária, építészmérnök (Budapest)
Mihályfi László, főosztályvezető, NEFMI (Budapest)
Olajos Csaba, ny. területi főépítész (Miskolc)
Zsidi Paula, régész, muzeológus, főigazgató-helyettes, BTM (Budapest)A kollégium titkára: Nagy Józsefné
Elszámoltató: Hatos Klára

Népművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Varga Albin, igazgató, Művelődési Ház és Könyvtár (Gencsapáti)

Agócs Gergely, néprajzkutató, a Hagyományok Házának tudományos munkatársa (Gyermely)
Balogh Balázs, néprajzkutató, MTA Néprajzi Kutató Intézete, igazgató (Budapest)
Barcsay Andrea, fazekas, néprajzkutató, igazgató, Kézműves Szakiskola és AMI (Békéscsaba)
Kiss Ferenc, ETNOFON Bt. Képviselő (Budapest)
Lelkes Lajos, szerkesztő, táncfolklorista, a Mezőgazda Kiadó igazgatója (Budapest)
Ratkó Lujza, néprajzkutató, Jósa András Múzeum (Nyíregyháza)
Szathmári Ibolya, ny. múzeumigazgató (Debrecen)A kollégium titkára: Sebestyén Éva
Elszámoltató: Hatos Klára

Szépirodalmi Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Takáts József, adjunktus, PTE (Pécs)

Budai Katalin, vezető főtanácsos, irodalmi referens, NEFMI (Budapest)
Ekler Andrea, irodalomtörténész, a Szépirodalmi Figyelő rovatvezető szerkesztője (Budapest)
Elek Tibor, irodalomtörténész, Békés Megyei Jókai Színház (Békéscsaba)
Péczely Dóra, szerkesztő, kritikus, irodalomtörténész, a Magvető Kiadó szerkesztője (Budapest)
Reményi József Tamás, kritikus, szerkesztő (Budapest)
Thimár Attila, egyetemi docens, PTE BTK (Piliscsaba)
Vörös István, egyetemi docens, PPKE BTK (Piliscsaba)A kollégium titkára: Lovász Marianna
Elszámoltató: Gyuricza Beáta

Színházi Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Szabó István, igazgatóhelyettes, Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet (Budapest)

Keszég László, rendező, Kaposvári Csiky Gergely Színház (Kaposvár)
Khell Csörsz építész, vizuális tervező (Budapest)
Molnár Piroska, színművész, Nemzeti Színház (Budapest)
Nánay István, kritikus, egyetemi oktató (Budapest)
Novák János Bulcsu, zeneszerző, rendező, igazgató Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház (Budapest)
Tasnádi Csaba, rendező, a Móricz Zsigmond Színház igazgatója (Nyíregyháza)
Simon István, ügyvezető igazgató, Pécsi Nemzeti Színház (Pécs)A kollégium titkára: Hajas Gizella
Elszámoltató: Márton Virág

Táncművészeti Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Uhrik Dóra, Kossuth-díjas balettművész, a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola táncművészeti tagozatvezetője (Pécs)

Fodor Antal, koreográfus, a Magyar Táncművészeti Főiskola Tud. Tanács elnöke (Budapest)
Juhász Zsolt,
 koreográfus, művészeti vezető, Duna Művészegyüttes (Budapest)
Kovács Gerzson Péter, táncművész, koreográfus, látványtervező (Budapest)
Kutszegi Csaba, a Színház folyóirat rovatvezetője (Budapest)
Mucsi János, Harangozó Gyula-díjas koreográfus, a Duna Művészeti Társaság elnöke (Budapest)
Perényiné Losonczi Júlia, előadó-művészeti referens, Nemzeti Erőforrás Minisztérium, Művészeti Főosztály (Budapest)
Sárközi Gyula, Madách Színház Tánckar művészeti vezetője (Budapest)A kollégium titkára: Fodorné Koltai Györgyi
Elszámoltató: Kajdiné Hoffmann Judit

Zenei Szakmai Kollégium

A kollégium vezetője: Boronkay Antal, ügyvezető igazgató, EMB Zeneműkiadó Kft. (Budapest)

Ásztai Csabáné, igazgató, Teleki-Wattay Művészeti Iskola (Pomáz)
Babos Gyula, gitárművész tanár, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Budapest)
Faragó Béla, főiskolai docens, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Budapest)
Fenyő Gábor, szerkesztő, Művészetek Palotája (Budapest)
Gerenday Ágnes, zeneművészeti referens, Nemzeti Erőforrás Minisztérium, Művészeti Főosztály (Budapest)
Goszlethné Várbíró Judit, karvezető, énektanár, szerkesztő, újságíró (Budapest)
Kisszabó Gábor, a Private Moon Kft. ügyvezető igazgatója (Budapest)
Szakály Ágnes, cimbalomművész (Budapest)
Zsoldos Béla, zeneszerző (Budapest)A kollégium titkára: Fodorné Koltai Györgyi
Elszámoltató: Koós Ádám

2010.

Építőművészeti

  • Pottyondy Péter
  • Dévényi Tamás
  • Földes László
  • Potzner Ferenc
  • Sárosi Dóra

Fotóművészeti

  • Horányi Attila
  • Csengel-Plank Ibolya
  • E. Csorba Csilla
  • Hudra Klára
  • Kaiser Ottó
  • Szigeti Tamás

Iparművészeti

  • Tildi Béla
  • Baráth Hajnal
  • Minya Mária
  • Nagy Judit
  • Rényi Krisztina
  • Sipos Enikő
  • Szepes Lászlóné
  • Zidarics Ilona

Ismeretterjesztés és Környezetkultúra

  • Bartos Éva
  • Angyal Ádám
  • Bencze Gyula
  • Ekler Gergely
  • Gábor György
  • Kubassek János
  • Lafferton Kálmán,
  • Zwickl András

Képzőművészeti

  • Keszthelyi Ferencné
  • Bán András
  • Bikácsi Daniela
  • Boros Géza
  • Csontó Lajos
  • Készman József
  • Kopasz Tamás
  • Varga Éva

Kiemelt Kulturális Programok

  • Gyimesi László
  • Héra Istvánné
  • Kócziánné dr. Szentpéteri Erzsébet
  • Meczner János
  • Merényi Judit
  • Nagyné Varga Melinda
  • Pálfi Gábor
  • Sülyi Péter
  • Szirányi János
  • Tóth Nándorné

Könyvtári

  • Venyigéné Makrányi Margit
  • Horváth Varga Margit
  • Keszeiné Barki Katalin
  • Kührner Éva
  • Skaliczki Judit
  • Szabóné Szávay Judit
  • Tőzsér Istvánné
  • Villám Judit

Közművelődési

  • Koncz Gábor
  • Bokor Béla
  • Darócziné Szalai Edit
  • Józsa Katalin
  • Kary József
  • Kerekes László
  • Kiss Gábor
  • Kölcseyné Balázs Mária
  • Nébliné Babik Katalin
  • Szakall Judit
  • Szurmainé Silkó Mária

Levéltári

  • Gecsényi Lajos
  • Bán Péter
  • Erdmann Gyula
  • Körmendy Lajos
  • Künstler Ferenc
  • Lengvári István
  • Molnár Judit
  • Tilcsik György

Mozgókép

  • Kende János
  • Andor Tamás
  • Bakos Edit
  • Banyár Magdolna
  • Bálint Péter
  • Féjja Sándor
  • Szemadám György
  • Szomjas György

Múzeumi

  • Bereczki Ibolya
  • Dicső Ágnes
  • Horváth László
  • Sepseyné Vígh Annamária
  • Vásárhelyi Tamás
  • Veres Gábor

Műemléki és Régészeti

  • Deme Péter
  • Arnóth Ádám
  • Farkas Mária
  • Mihályfi László
  • Olajos Csaba
  • Zsidi Paula

Népművészeti

  • Varga Albin
  • Balassa M. Iván
  • Balogh Balázs
  • Barcsay Andrea
  • Kiss Ferenc
  • Lelkes Lajos
  • Ratkó Lujza
  • Szathmári Ibolya

Szépirodalmi

  • Takáts József
  • Budai Katalin
  • Elek Tibor
  • Péczely Dóra
  • Reményi József Tamás
  • Szentmártoni János
  • Thimár Attila
  • Vörös István

Színházi

  • Szabó István
  • Keszég László
  • Khell Csörsz
  • Molnár Piroska
  • Nánay István
  • Novák János Bulcsu
  • Tasnádi Csaba
  • Simon István

Táncművészeti

  • Kenesei Edina
  • Fodor Antal
  • Juhász Zsolt
  • Kovács Gerzson Péter
  • Kutszegi Csaba
  • Mucsi János
  • Perényiné Losonczi Júlia
  • Sárközi Gyula

Zenei

  • Boronkay Antal
  • Ásztai Csabáné
  • Babos Gyula
  • Faragó Béla
  • Fenyő Gábor
  • Gerenday Ágnes
  • Goszlethné Várbíró Judit
  • Kisszabó Gábor
  • Szakály Ágnes
  • Zsoldos Béla
2008

Építő

  • Wagner Péter
  • dr. Ferkai András
  • Földes László
  • Jékely Zsolt
  • Pottyondy Péter
  • Skardelli György

Fotó

  • Albertini Béla
  • Boros Géza
  • Dozvald János
  • Horányi Attila
  • Markovics Ferenc
  • Szalay Zoltán

Ipar

  • Tildi Béla
  • Gremsperger Beatrix
  • Hernádi Paula
  • Hudra Klára
  • Lencsés Ida
  • Minya Mária
  • Rényi Krisztina
  • Sipos Enikő

Ismeretterjesztés

  • dr. Balázs Géza
  • Bartos Éva
  • Bácsy Ernő
  • Lafferton Kálmán
  • Salamon Gábor
  • Sasvári Edit
  • dr. Vörös Miklós

Képző

  • Kovács Péter
  • Bikácsi Daniela
  • Elekes Károly
  • Keszthelyi Ferencné
  • Kopasz Tamás
  • Kőnig Frigyes
  • Lugossy Mária
  • P. Szűcs Julianna

Kiemelt Kulturális Programok

  • Dr. Gyimesi László
  • Héra Istvánné
  • Meczner János
  • Dr. Merényi Judit
  • Nagyné Varga Melinda
  • Pálfi Gábor
  • Sülyi Péter író
  • Tóth Nándorné

Könyvtár

  • Komlósi József
  • Fonyó Istvánné
  • Horváth Varga Margit
  • Jehoda Imola
  • Mátó Erzsébet
  • Skaliczki Judit
  • Varga Róbert
  • Venyigéné Makrányi Margit

Közművelődés

  • Csatlósné Komáromi Katalin
  • Bartha Éva
  • Bokor Béla
  • Hegedűs Ágnes
  • Kary József
  • Kenyeres Sándorné
  • Laknerné Brückler Andrea
  • Tapodi Katalin
  • Tóth Zsuzsanna
  • Szurmainé Silkó Mária

Levéltár

  • Baráth Magdolna
  • Erdmann Gyula
  • Horváth Erzsébet
  • Ivacs Gabriella
  • Körmendy Lajos
  • Molnár Judit
  • Németh István
  • Szabó Attila

Mozgókép

  • Schulze Éva
  • Andor Tamás
  • Bácsfalvi Szilvia
  • Csákvári Géza
  • Kecskeméti Kálmán
  • Kozma Károly
  • Pörös Géza
  • Szomjas György

Múzeum

  • Kaján Imre
  • Dicső Ágnes
  • Kishonthy Zsolt
  • Viga Gyula
  • Vígh Annamária
  • Vásárhelyi Tamás

Műemlék

  • Erő Zoltán
  • Ágostházi László
  • dr. Deme Péter
  • Farkas Mária
  • Káldi Gyula
  • Vándor László

Népművészet

  • Szabó Zoltán
  • Balassa M. Iván
  • Beszprémy Katalin
  • Demarcsek György
  • Kiss Ferenc
  • Matókné Kapási Júlia
  • Skrabut Éva
  • Varga Albin

Szépirodalom

  • Füzi László
  • Garaczi László
  • Kőszeghy Péter
  • Péliné dr. Bán Éva
  • Prágai Tamás
  • Szigeti László
  • Turczi István
  • Vámos Miklós

Színház

  • Takács Katalin
  • Árvai György
  • Dobák Lívia
  • Csizmadia Tibor
  • Karsai György
  • Keszég László
  • Szabó István
  • Zsámbéki Gábor

Táncművészet

  • Kiss János
  • Hegedűs Sándor
  • Horváthné Major Rita
  • Juhász Zsol
  • Kenesei Edin
  • Pataki András
  • Perényiné Losonczi Júli
  • Török Jolá

Zene

  • Szirányi János
  • Boronkay Antal
  • Ember Csab
  • Gerenday Ágne
  • Gyöngyössy Zoltán
  • Madarász Iván
  • Marton László Távolodó
  • Retkes Attila
  • Rieger Johanna
  • Várbíró Judit
2007

Építő

  • Wágner Péter
  • Hegedűs Péter
  • Dr. Ferkai András
  • Jékely Zsolt
  • Skardelli György
  • Weiler Árpád

Fotó

  • Dr. Albertini Béla
  • Boros Géza
  • Dozvald János
  • Horányi Attila
  • Markovics Ferenc
  • Szalay Zoltán

Ipar

  • Zsótér László
  • Gremsperger Beatrix
  • Hernádi Paula
  • Hudra Klára
  • Lencsés Ida
  • Pannonhalmi Zsuzsa
  • Sárkány Győző
  • Sipos Enikő  

Ismeretterjesztés

  • Székely Gábor
  • Dr. Balázs Géza
  • Dr. Bácsy Ernő
  • Dr. Budai Katalin
  • Dr. Lafferton Kálmán
  • Salamon Gábor
  • Dr. Sasvári Edit
  • Vörös Miklós  

Képző

  • Kovács Péter
  • Aknay János
  • Elekes Károly
  • Kőnig Frigyes
  • Lugossy Mária
  • P. Szűcs Julianna
  • Dr. Szepes Lászlóné
  • Szurcsik József

Könyvtár

  • Komlósi József
  • Fonyó Istvánné
  • Jehoda Imola
  • Mátó Erzsébet
  • Dr. Skaliczki Judit
  • Varga Róbert

Közművelődés

  • Tóth Zsuzsanna
  • Bartha Éva
  • Bárdos Ferenc
  • Bokor Béla
  • Csatlósné Komáromi Katalin
  • Hegedűs Ágnes
  • Kenyeres Sándorné
  • Dr. Koncz Gábor
  • Laknerné Brückler Andrea
  • Tapodi Katalin

Levéltár

  • Molnár József
  • Baráth Magdolna
  • Horváth Erzsébet
  • Ivacs Gabriella
  • Németh István
  • Dr. Szabó Attila
  • Dr. Szögi László
  • Á. Varga László

Mozgó

  • Kende János
  • Bácsfalvi Szilvia
  •  Erdős Pál
  • Kozma Károly
  • Kecskeméti Kálmán
  • Pörös Géza
  • Schulze Éva
  • Csákvári Géza

Múzeum

  • Kaján Imre
  • Kishonthy Zsolt
  • Dicső Ágnes
  • Dr. Sepsyné Vígh Annamária
  • Víg Károly
  • Dr. Viga Gyula
  • Mravik Lászlóné helyére

Műemlék

  • Erő Zoltán
  • Ágostházi László
  • Káldi Gyula
  • Dr. Mezős Tamás
  • Dr. Nagy Mihály
  • Dr. Vándor László

Népművészet

  • Pál Miklósné
  • Dr. Balassa M. Iván
  • Berán István
  • Beszprémi Katalin
  • Demarcsek György
  • Kovácsné Bíró Ágnes
  • Matókné Kapási Júlia
  • Szabó Zoltán  

Szépirodalom

  • Dr. Vámos Miklós
  • Füzi László
  • Garaczi László
  • Kőszeghy Péter
  • Péliné Bán Éva
  • Prágai Tamás
  • Szigeti László
  • Turczi István

Színház

  • Csizmadia Tibor
  • Árvai György
  • Dobák Lívia
  • Gáspár Máté
  • Karsai György
  • Radácsi Anikó
  • Takács Katalin
  • Zsámbéki Gábor

Tánc

  • Pataki András
  • Kiss János
  • Hegedűs Sándor
  • Horváthné Major Rita
  • Juhász Zsolt
  • Kenesi Edina
  •  Nagy Zoltán
  • Sasvári Csilla

Zene

  • Szirányi János
  • Dobszay László
  • Ember Csaba
  • Gerenday Ágnes
  • Gyöngyössy Zoltán
  • Madarász Iván
  • Marton László Távolodó
  • Rieger Johanna
  • Zelinka Tamás
  • Zsoldos Béla
2006

Építő

  • Hegedűs Péter
  • Dr. Ferkai András
  • Jékely Zsolt
  • Skardelli György Wágner Péter
  • Weiler Árpád
  • Boros Géza
Fotó
  • Bán András
  • Dr.Albertini Béla
  • Boros Géza
  • Dozvald János
  • Horányi Attila
  • Szalay Zoltán

Ipar

  • Zsótér László
  • Gremsprerger Beatrix
  • Hernádi Paula
  • Lencsés Ida
  • Pannonhalmi Zsuzsa
  • Sárkány Győző
  • Sipos Enikő
  • Tildi Béla

Ismeret

  • Székely Gábor
  • Dr. Balázs Géza
  • Dr. Bácsy Ernő
  • Dr. Budai Katalin
  • Dr. Lafferton Kálmán
  • Salamon Gábor
  • Dr. Sasvári Edit
  • Vörös Miklós

Képző

  • Kovács Péter
  • Aknay János
  • Elekes Károly
  • Kőnig Frigyes
  • Lugossy Mária
  • P. Szűcs Julianna
  • Dr. Szepes Lászlóné
  • Szurcsik József

Könyvtár

  • Komlósi József
  • Fonyó Istvánné
  • Jehoda Imola
  • Mátó Erzsébet
  • Dr. Skaliczki Judit
  • Varga Róbert

Közműv

  • Tóth Zsuzsanna
  • Bartha Éva
  • Bárdos Ferenc
  • Bokor Béla
  • Csatlósné Komáromi Katalin
  • Hegedűs Ágnes
  • Kenyeres Sándorné
  • Dr. Koncz Gábor
  • Laknerné Brückler Andrea
  • Tapodi Katalin

Levéltár

  • Molnár József
  • Baráth Magdolna
  • Horváth Erzsébet
  • Ivacs Gabriella
  • Németh István
  • Dr. Szabó Attila
  • Dr. Szögi László
  • Á.Varga László

Mozgó

  • Kozma Károly
  • Kende János
  • Bácsfalvi Szilvia
  • Csákvári Géza
  • Erdőss Pál
  • Kecskeméti Kálmán
  • Kende János
  • Mikulás Ferenc
  • Pörös Géza
  • Schulze Éva
  • Szarvasi Zoltán
  • Szoboszlay Péter

Múzeum

  • Dr. Viga Gyula
  • Kaján Imre
  • Kishonthy Zsolt
  • Mravik Lászlóné
  • Vígh Annamária
  • Víg Károly

Műemlék

  • Erő Zoltán
  • Ágostházi László DLA
  • Káldi Gyula
  • Dr. Mezős Tamás
  • Nagy Mihály
  • Dr. Vándor László

Népműv

  • Balogh Balázs dr.
  • Berán István
  • Beszprémi Katalin
  • Demarcsek György
  • Kovácsné Bíró Ágnes
  • Matókné Kapási Júlia
  • Szabó Zoltán
  • Pál Miklósné

Szépirodalom

  • Dr. Vámos Miklós
  • Füzi László
  • Garaczi László
  • Kőszeghy Péter
  • Péliné Bán Éva
  • Prágai Tamás
  • Szigeti László
  • Turczi István

Színház

  • Csizmadia Tibor
  • Árvai György
  • Dobák Lívia
  • Gáspár Máté
  • Karsai György
  • Radácsi Anikó
  • Takács Katalin
  • Zsámbéki Gábor

Tánc

  • Pataki András
  • Gaál Mariann
  • Hegedűs Sándor
  • Horváthné Major Rita
  • Juhász Zsolt
  • Kenesi Edina
  • Nagy Zoltán
  • Sasvári Csilla

Zene

  • Szirányi János
  • Dobszay László
  • Ember Csaba
  • Gerenday Ágnes
  • Gyöngyössy Zoltán
  • Madarász Iván
  • Marton László Távolodó
  • Rieger Johanna
  • Zelinka Tamás
  • Zsoldos Béla
  • Hegedűs Péter
2005

Építő

  • Hegedűs PéterFerkai András
  • Jékely Zsolt
  • Skardelli György
  • Wágner Péter
  • Weiler Árpád
  • Boros Géza (NKÖM)

Fotó

  • Bán András
  • Batha László          
  • Boros Géza
  • Dozvald János
  • Szalay Zoltán
  • Tóth István

Ipar

  • Zsótér László
  • Gremsprerger Beatrix
  • Lencsés Ida
  • Pannonhalmi Zsuzsa
  • Sárkány Győző
  • Simon Károly
  • Szentkirályi Miklós
  • Tildi Béla

Ismeretterjesztés

  • Dr. Kocsis András Sándor
  • Dr. Aradi Csaba
  • Dr. Budai Katalin
  • Dr. Grétsy László
  • Kováts Dániel dr.
  • Dr. Lanczendorfer Erzsébet
  • Margittai Katalin
  • Székely Gábor

Képző

  • Körösényi Tamás
  • Aknay János
  • Benes József
  • Bukta Imre
  • Márkus Péter
  • Dr. Szepes Lászlóné
  • Szinyei Merse Anna
  • Szurcsik József

Könyvtár

  • Ramháb Mária
  • Alföldi Istvánné
  • Gáborjáni Szabó Botond
  • Lászlóné Nagy Ilona
  • Oroszlánné Mészáros Ágnes
  • Pallósiné Toldi Márta
  • Surján Miklós
  • Szente Ferenc
  • Dr. Skaliczki Judit (NKÖM)

Közművelődés

  • Bagáriné Viszket Katalin
  • Bárdos Ferenc
  • Beke Pál
  • Dr. Koncz Gábor
  • Dr. Németh János
  • Fenyves Kornél
  • Förhénci Horváth Gyula
  • Halász Péter
  • Kary József
  • Nagy Júlia
  • ÓváriyIstván
  • Szakall Judit

Levéltár

  • Dr. Érszegi Géza
  • Á.Varga László
  • Dr. Bán Péter
  • Molnár József
  • Dr. Ódor Imre
  • Dr. Szabadi István
  • Dr. Szögi László
  • Dr.Tóth Ágnes

Mozgókép

  • Kozma Károly
  • Bakonyi Veronika
  • Gulyás Gyula
  • Kálomista Gábor
  • Kende János
  • Lugossy László
  • Mikulás Ferenc
  • Okos Oszkár
  • Reichenberger János
  • Szeredás András

Múzeum

  • Dr. Bencze Géza
  • Dr. Cseri Miklós
  • Dr.Kratochwill Ferencné (Mimi)
  • Mravik Lászlóné
  • Dr. Szacsvay Éva
  • Vig Károly

Műemlék

  • Dr. Román András
  • Erő Zoltán
  • Gerelyes Ibolya
  • Káldi Gyula
  • Dr. Mezős Tamás
  • Nagy Mihály

Népművészet

  • Csasztvan András
  • Balogh Balázs dr.
  • Dr. Bánszky Pál
  • Berán István
  • Berecz András
  • Kovácsné Bíró Ágnes
  • Lelkes Lajos
  • Pál Miklósné

Szépirodalom

  • Dr. Cs.Tóth János
  • Bertha Zoltán
  • Dobos István
  • Ferenczes István
  • Győrffy Miklós
  • Dr. Ilia Mihály
  • M. Kiss Sándor
  • Mátis Lívia
  • Szalay Károly
  • Dr. Vasy Géza
  • Páliné Bán Éva (NKÖM)

Színház

  • Meczner János
  • Csizmadia Tibor
  • Gáspár Máté
  • Horgas Péter
  • Kaszás Attila
  • Kelemen Csaba
  • Radácsi Anikó
  • Vajna Pál

Tánc

  • Lőrinc Katalin
  • Bozsik Yvette
  • Bretus Mária
  • Farkas Zoltán
  • Kiss János
  • Mihályi Gábor
  • Mucsi János
  • Sasvári Csilla (NKÖM)

Zene

  • Tihanyi László
  • Aradi Csabáné
  • Devich János
  • Dobszay László
  • Dubrovay László
  • Hegedűs Katalin
  • Ittzés Mihály
  • Sári József
  • Tóthpál József
  • Vashegyi György
  • Zelinka Tamás
  • Zsoldos Béla
  • Gerenday Ágnes (NKÖM)
2003-1993

Mozgókép Szakmai Kollégium

  • † Árvai Jolán
  • Babiczky László
  • Bakonyi Veronika
  • Dr. Buglya Sándor
  • Cselényi László
  • Dárday István
  • Duló Károly
  • † Fehéri Tamás
  • Grunwallsky Ferenc
  • Gulyás Gyula
  • Győrffy Miklós
  • Hegedűs László
  • Horváth György
  • Kálomista Gábor
  • † Kardos István
  • Kende János
  • Kézdi Kovács Zsolt
  • Kovács András
  • Kozma Károly
  • Lugossy László
  • Macskássy Katalin
  • Mikulás Ferenc
  • Miskolczi Péter
  • Mohos Sándor
  • Okos Oszkár
  • Petróczy Sándor
  • Pobori Ágnes
  • Port Ferenc
  • Pruckner Pál
  • Reichenberger János
  • Schulze Éva
  • Sipos László
  • Stenczer Noémi
  • Székely Gabriella
  • Szerafin Ernőné
  • Szeredás András
  • Tóth Gy. László
  • Veresné dr. Kozma Ilona
  • Zsombolyai János

Irodalmi és Könyv Szakmai Kollégium (2001-ig)

  • Dr. Antalóczy Zoltán
  • Bacsó Béla
  • Bart István
  • † Bertha Bulcsú
  • Dr. Cs. Tóth János
  • Csiki László
  • Deák László
  • Dérczy Péter
  • Dobos István
  • Ferenczes István
  • Dr. Gallyas Csaba
  • Győrffy Miklós
  • Dr. Ilia Mihály
  • Kovács István
  • Lengyel Balázs
  • M. Kiss Sándor
  • Margócsy István
  • Masszi Péter
  • Mátis Lívia
  • Mezey Katalin
  • Monostori Imre
  • Péliné dr. Bán Éva
  • Dr. Romsics Ignác
  • Szakonyi Károly
  • Szalay Károly
  • Szepesi Attila
  • Dr. Szörényi László
  • Tüskés Tibor
  • Dr. Vasy Géza
  • Vathy Zsuzsa
  • Zentai Péter László

Folyóirat-kiadási Szakmai Kollégium (2001-ig)

  • Albert Gábor
  • Bacsa Vilmos
  • Bella István
  • Benda Gyula
  • Bertha Zoltán
  • Dubrovay László
  • Ferenczes István
  • Fodor Antal
  • Fodor András
  • Dr. Gallyas Csaba
  • Gáspár György
  • Gerzson Pál
  • Györffy Miklós
  • Kardos István
  • Kardos András
  • Dr. Kende Péter
  • Dr. Kenyeres Zoltán
  • Kiss Gy. Csaba
  • M. Kiss Sándor
  • Márkus Béla
  • Mészáros Sándor
  • Dr. Nádori Péter
  • Nagy József
  • Nagy Boldizsár
  • Pete György
  • Dr. Szvák Gyula
  • Takács József
  • Tarján Tamás
  • Tornai József
  • Tóth József
  • Dr. Vekerdi László

Színházi Szakmai Kollégium

  • Bába Krisztina
  • Babarczy László
  • Bakos Erika
  • Balázsovits Lajos
  • Bálint András
  • Bereményi Géza
  • Csóti József
  • Döme Sándor
  • Fodor Tamás
  • Gali László
  • Horgas Péter
  • Jachinek Rudolf
  • Jordán Tamás
  • † Kaszás Attila
  • Kelemen Csaba
  • Kerényi Imre
  • Kővári Katalin
  • Laklóth Aladár
  • Mácsai Pál
  • Magi Istán
  • Meczner János
  • Morcsányi Géza
  • Nyerges Ferenc
  • Sík Ferenc
  • Szabó István
  • Szomory György
  • Tordy Géza
  • Vajna Pál
  • † Vámos László
  • Vass Lajos
  • Végvári Tamás
  • Zsámbéki Gábor

Zenei Szakmai Kollégium

  • Dr. Aradi Csabáné
  • Balázs Árpád
  • Bozay Attila
  • Bródy János
  • Csengery Adrienne
  • Devich János
  • Dobszay László
  • Dubrovay László
  • Ember Csaba
  • Erkel Tibor
  • Dr. Falvy Zoltán
  • Gedényi Ildikó
  • Gerenday Ágnes
  • Gonda János
  • Gyöngyössy Zoltán
  • Hegedűs Katalin
  • Ittzés Mihály
  • Kocsár Miklós
  • Kollár Éva
  • Lantos István
  • Madarász Iván
  • Malina János
  • Dr. Nádori Péter
  • Oberfrank Géza
  • Papp Márta
  • Párkai István
  • Petró János
  • Pongrácz Péter
  • Sári József
  • Sárosi Bálint
  • Tihanyi László
  • Tóthpál József
  • Vashegyi György
  • Viktor Máté
  • Wolf Péter
  • Zelinka Tamás

Táncművészeti Szakmai Kollégium

  • Bozsik Yvette
  • Bretus Mária
  • Brieber János
  • Dr. Dienes Gedeon
  • Dózsa Imre
  • Erkel Tibor
  • Farkas Zoltán
  • Fodor Antal
  • Fuhs Lívia
  • Boda Gábor
  • Juronics Tamás
  • Kiss János
  • Dr. Körtvélyes Géza
  • Krámer György
  • Lőrincz Katalin
  • † Maácz László
  • Major Rita
  • Mihályi Gábor
  • Molnár Ernő
  • Mucsi János
  • Novák Ferenc
  • Oláh Dóra
  • Román Sándor
  • Sándor L. István
  • Sebestény Katalin
  • Szabó György
  • Szabó Durucz Zsuzsa
  • Uhrik Dóra
  • Zórándy Mária
  • Zsuráfszky Zoltán

Képzőművészeti Szakmai Kollégium

  • Barabás Márton
  • Benes József
  • Bráda Tibor
  • Bukta Imre
  • Csáji Attila
  • Farkas Ádám
  • Hantos Károly
  • Kéri Imre
  • Kő Pál
  • Körössényi Tamás
  • Lugossy Mária
  • M. Novák András
  • Márkus Péter
  • Pataki Gábor
  • P. Szűcs Julianna
  • Stefanovits Péter
  • Sümegi György
  • Szemadám Gyögy
  • Dr. Szinyei Merse Anna
  • Szurcsik József
  • Tenk László
  • Timár Katalin
  • Véssey Gábor

Iparművészeti Szakmai Kollégium

  • Benkő Cs. Gyula
  • Boros Géza
  • Borza Teréz
  • Buczkó György
  • Csomay Zsófia
  • Dvorszky Hedvig
  • Hauser Beáta
  • Horváth Márton
  • Jermakov Katalin
  • Koós Judit
  • Kátai József
  • † Lammel Ilona
  • Lovas Ilona
  • Mendelényi Zoárdné
  • Mezei Gábor
  • Probstner János
  • Rényi Krisztina
  • Scherer József
  • Simon Károly
  • Simonffy Márta
  • Székely Katalin
  • Szentkirályi Miklós
  • Szepes Lászlóné
  • Turányi Gábor
  • Zsótér László
  • Gemsperger Beatrix

Fotóművészeti Szakmai Kollégium

  • Balla András
  • Bánkúti András
  • Boros Géza
  • Boros György
  • Chochol Károly
  • Gera Mihály
  • Haris László
  • Keleti Éva
  • Kerekes Gábor
  • Kincses Károly
  • Kolta Magdolna
  • Markovits Ferenc
  • Módos Gábor
  • Móser Zoltán
  • Molnár Edit
  • Pilaszanovich Irén
  • Rédey Ferenc
  • Stemlerné Balogh Ilona
  • Szarka Klára
  • Tasnádi László
  • Tillai Ernő
  • Tímár Péter
  • Tóth István
  • Tóth József
  • Török László

Népművészeti Szakmai Kollégium

  • Dr. Balogh Balázs
  • Dr. Bánszky Pál
  • Berecz András
  • Borbély Jolán
  • Csasztvan András
  • Dr. Diószegi László
  • Dr. Flórián Mária
  • Foltin Jolán
  • Dr. Füzes Endre
  • Havasréti Pál
  • Dr. Hoppál Mihály
  • Kiss Ferenc
  • Kobzos Kiss Tamás
  • Dr. Kovács Ákos
  • Kovácsné Bíró Ágnes
  • Dr. Lelkes Lajos
  • Olsvay Imre
  • Papp János
  • Pávai István
  • Péterfy László
  • Szemerkényi Ágnes
  • Dr. Vincze Tamásné

Közművelődési Szakmai Kollégium

  • Bagári Viszket Katalin
  • Bálványos Huba
  • Barth János
  • Bartha Éva
  • Beke Pál
  • Borbáth Erika
  • Domokos János
  • Fenyves Kornél
  • Dr. Fodor Péter
  • Förhinczi Horváth Gyula
  • Garamvölgyi György
  • Halász Péter
  • Jagasics Béla
  • Kaposi László
  • Kary József
  • Kemény Bertalan
  • Kerekes László
  • Kiss Ernő
  • Dr. Koncz Gábor
  • Lángné Nagy Mária
  • Mihályfi Márta
  • Nagy Lenke
  • Nagy Júlia
  • Orlóczy Béla
  • Pál Miklósné
  • Dr. Rubovszky Kálmán
  • Szabó Irma
  • Szabó Lajos
  • Szakall Judit
  • Szente Béla
  • Sz. Tóth János
  • Tuba László
  • Ujfalusy Gábor
  • Zsámboki Árpád
  • Wootsch Péter

Könyvtári Szakmai Kollégium

  • Alföldi Istvánné
  • Dr. Ambrus Zoltán
  • Balogh Mihály
  • Dr. Domsa Károlyné
  • Gáborjáni Szabó Botond
  • Gomba Szabolcsné dr.
  • Illyés Katalin
  • Kocsis István
  • Lászlóné Nagy Ilona
  • Dr. Lévai Botondné
  • † Majtényiné Túri Katalin
  • Maruszki József
  • Mihályné Csaba Gabriella
  • Dr. Nagy Attila
  • Oroszlánné Mészáros Ágnes
  • Pallósiné Toldi Mária
  • Papp István
  • Poprády Géza
  • Ramháb Mária
  • Dr. Redl Károly
  • Dr. Skaliczky Judit
  • Sóron László
  • Surján Miklós
  • Szente Ferenc

Levéltári Szakmai Kollégium

  • Dr. Bán Péter
  • Dr. Blazovich László
  • Csenki Éva
  • Dr. Erdmann Gyula
  • Dr. Érszegi Géza
  • Dr. Géczi Lajos
  • Dr. Horváth Erzsébet
  • Molnár József
  • Nyulásziné dr. Straub Éva
  • Dr. Ódor Imre
  • Poór János
  • Dr. Soós László
  • Dr. Szabadi István
  • Dr. Szögi László
  • Tilcsik György
  • Dr. Tóth Ágnes

Múzeumi Szakmai

  • Dr. Bálint Csanád
  • Bencze Géza
  • Bereczky Lóránd
  • Dr. Cseri Miklós
  • Dr. Ecsedy István
  • Dr. Fodor István
  • Dr. Füköh Levente
  • Dr. Gerelyes Ibolya
  • † Dr. Környei Attila
  • Kratochwill Mimi
  • Dr. Kriston Vizi József
  • Kubassek János
  • Dr. Lovag Zsuzsa
  • Dr. Lovas Márton
  • Dr. Matskási István
  • Dr. Mojzer Miklós
  • Petheő Károly
  • Dr. Pintér János
  • Dr. Selmeci Kovács Attila
  • Dr. Szacsvay Éva
  • Takács Imre
  • Dr. Vámos Éva

Építőművészeti Szakmai Kollégium (2000-től)

  • Basa Péter
  • Csomay Zsófia
  • Lázár Antal
  • Dr. Román András
  • Turányi Gábor
  • Vizér Péter

Ismeretterjesztési és Környezetkultúra Szakmai Kollégium (2002-től)

  • Dr. Antalóczy Zoltán
  • Dr. Aradi Csaba
  • Dr. Grétsy László
  • Dr. Kocsis András Sándor
  • Dr. Kováts Dániel
  • Dr. Lanczendorfer Erzsébet
  • Margittai Katalin
  • Dr. Romsics Ignác

Szépirodalmi Szakmai Kollégium (2002-től)

  • Bertha Bulcsú
  • Dr. Cs. Tóth János
  • Dobos István
  • Ferenczes István
  • Dr. Győrffy Miklós
  • Dr. Ilia Mihály
  • M. Kiss Sándor
  • Mátis Lívia
  • Szalay Károly
  • Dr. Vasy Géza

Küső szakértőket bevonó alkalmi kollégiumok

Digitális Kultúra (ad hoc- 1996)

  • Ádám Katalin
  • Dr. György Péter
  • Dr. Horváth Iván
  • Dr. Nagy Bálint
  • Pogány György
  • Dr. Rózsa György
  • Dr. Tószegi Zsuzsanna
  • Váncsa István
  • Török András

Digitális Kultúra (ad hoc – 1997)

  • Ádám Katalin
  • Dr. György Péter
  • Dr. Horváth Iván
  • Dr. Nagy Bálint
  • Pogány György
  • Dr. Rózsa György
  • Dr. Tószegi Zsuzsanna
  • Tölösi Péter
  • Török András
  • Zsadon Béla

Digitális Kultúra (ad hoc-1999)

  • Dombi Gábor
  • Dr. Hámori Ferenc
  • Dr. Horváth Iván
  • Hörcher Péter
  • Nagy Sándor
  • Dr. Tószegi Zsuzsanna

„Magyar Művészet” (ad hoc – 1997)

  • Bocsák Ágnes
  • Bodó Katalin
  • Bozzay Andrásné
  • Csengery Adrienne
  • Dr. Erdődy Gábor
  • Kodaj Károly
  • Dr. Körtvélyes Géza
  • Köves Tamás
  • Dr. Meggyes István
  • Pilaszanovich Irén
  • Szabó István
  • Dr. Székely György
  • Török András

Kultúra és Turizmus (ad hoc – 1998)

  • Andrássy Mária
  • Bocsák Ágnes
  • Bodó Katalin
  • Bozzay Andrásné
  • Csengery Adrienne
  • Dr. Erdődy Gábor
  • Kodaj Károly
  • Köves Tamás
  • Dr. Meggyes István
  • Schneider Mária
  • Dr. Somogyi Zoltán
  • Szabó István

Az alábbi ideiglenes kollégiumok levezető elnökeit, elnökeit, illetve tagjait az illetékes állandó kollégiumok képviselői, valamint a felkért bizottsági tagok adták.

  • Öszművészeti Fesztiválok (1998, 1999, 2000, 2002
  • Ithaka-program (1998, 1999, 2000)
  • Közgyűjteményi pályázat (1998)
  • Népművészeti-táncművészeti közös pályázat (1999, 2000, 2001, 2002)
  • Közművelődési-könyvtári közös pályázat (1999)
  • Közművelődési-Zenei közös pályázat (1999)