A Könyvkiadás Kollégiuma nyílt pályázati felhívása


A Könyvkiadás Kollégiuma pályázatot hirdet a könyvkiadási tevékenység 2021. évi támogatására, fejlesztésére, a magyar könyvkultúra jelentős értékeinek létrehozására az alábbi témakörökben.

Az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. cikkének (1) bekezdésében említett állami támogatás fogalmáról szóló Bizottsági közlemény (2016/C 262/01) 34. pontja, illetve 196. pontja szerinti feltétel teljesülése okán a jelen pályázati felhívás szerinti támogatás nem minősül az EUMSZ 107. cikk (1) bekezdése hatálya alá tartozó állami támogatásnak, amennyiben a pályázó nyilatkozik az alábbiak szerint:

  1. a támogatandó tevékenység nem minősül gazdasági tevékenységnek, mivel a pályázatba foglalt tevékenységek kapcsán a piaci bevételei nem érik el működési költségek legalább felét, és/vagy
  2. támogatandó tevékenységből megvalósuló szolgáltatások korlátozott vonzáskörzettel rendelkeznek, ezeket elsősorban magyar állampolgárok fogják igénybe venni (és a külföldi látogatók száma előre láthatóan marginális lesz), és ezért a támogatás előreláthatóan marginális hatással van a határon átnyúló beruházásokra és letelepedésekre.

Abban az esetben, ha Közlemény hivatkozott pontjaiban megfogalmazott feltételek nem teljesülnek, a jelen pályázat alapján nyújtott támogatás az EUMSZ 107. cikke értelmében állami támogatásnak minősül, és a támogatás az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról szóló 3/2020 (III.23) EMET főigazgatói utasításnak a kultúrát és a kulturális örökség megőrzését előmozdító támogatásra vonatkozó, 16-28. pontjai szerinti szabályok betartásával nyújtható.

Pályázati feltételek: a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.

A támogatás formája:vissza nem térítendő támogatás

A támogatás forrása: a Magyarország 2021. évi központi költségvetéséről szóló 2020. évi XC. törvény LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.

Felhívjuk pályázóink figyelmét:

  • Pályázatot a kiadvány kiadója/társkiadója nyújthat be.
  • Magánszemély nem nyújthat be pályázatot!
  • Jelen pályázati felhívás keretében a Kollégium olyan kiadványokat kíván támogatni a 203112, 203132, 203136, 203137, 203138 és 203145 kódszámú altémákban, amelyekre ISBN és/vagy ISSN szám megkérhető/kiadható.

Figyelem, a pályázat benyújtásakor az ISBN és/vagy ISSN szám igazolása még nem szükséges, azt csak támogatott pályázat esetén kell kikérni.Ezen adatot a pályázat szakmai beszámolójában szerepeltetni kell. Hazai székhelyű kiadók esetében a Kollégium olyan kiadványokat kíván támogatni, amelyekre az Országos Széchényi Könyvtár Magyar ISBN és ISMN Irodájától a kiadvány ISBN és/vagy ISSN száma kikérhető. Ezen adatot a pályázat szakmai beszámolójában is szerepeltetni szükséges. Külföldi székhelyű kiadók esetében a Kollégium olyan kiadványokat kíván támogatni, amelyekre az ISBN és/vagy ISSN szám saját országuk ügynökségétől kikérhető. Ezen adatot a pályázat szakmai beszámolójában is szerepeltetni szükséges.

  • 2014-től a Könyvkiadás Kollégiuma a pályázati altéma rendszert a könyvkiadók működéséhez, méreteihez igazítva olyan módon alakította át, hogy az jobban igazodjon a kiadói igényekhez. A támogatást a kiadók éves könyvcímszáma alapján lehet pályázni kiadói program (203131) vagy egy-egy könyv kiadását célzó pályázat (203112, 203132, 203136, 203137, 203138) formájában. Azon kiadók, akik évente 6, vagy több könyvcímmel tudnak pályázni az NKA Könyvkiadás Kollégiumánál könyvkiadói programpályázatot adhatnak be. Azok a könyvkiadók, akik 2021. évben a kiadói programpályázatukra támogatást kaptak, nem indulhatnak a 2021. évi pályázati felhívás egy-egy könyv kiadását célzó szépirodalmi (203136), ismeretterjesztő (203137), művészeti (203112) és gyermekirodalom (203138) altémájában. Kivételt képeznek azon közgyűjteményi, kutatói és oktatási (központi költségvetési) intézmények, amelyeket intézményi összevonással alakítottak át. Azon tagintézmények, melyek nem kaptak 2021. évben kiadói programjukra támogatást, indulhatnak jelen pályázati felhíváson. Azok a kiadók, akik nem kaptak támogatást a 2021. évi kiadói programpályázatukra, indulhatnak könyveikkel a 2021. évi nyílt kiírás egy-egy könyv kiadását célzó pályázatán, altémánként 4 pályázattal. Azon könyvkiadók, akik a 2020. januári döntésben a hosszú távú kiadói programjukra támogatást kaptak, de 2021-ra nem pályáztak kiadói programmal, e pályázati felhívás bármelyik altémájában pályázhatnak.
  • Magyarországon bejegyzett pályázó köteles a támogatott kiadványt magyarországi székhelyű nyomdával előállíttatni.
  • Amennyiben a pályázó saját nyomdával rendelkezik, és a saját nyomdájában kívánja a kiadványt elkészíteni, úgy a nyomdaköltségek közül csak a kiadvány megjelentetéséhez szükséges szakmai anyagok (papír, festék) számlával igazolható megvételéhez kérhet támogatást. Ebből az is következik, hogy az egyéb nyomdai kiadások jogcímekre nem igényelhet támogatást kivéve, ha külső nyomdai szolgáltatást vesz igénybe.
  • A Könyvkiadás Kollégiuma a közgyűjteményi évkönyvek, periodikák, speciális kiadványok (pl. adattárak, segédletek) megjelentetését nem támogatja, mivel az a Közgyűjtemények Kollégiuma hatáskörébe tartozik.
  • A Kollégium csak a jogtiszta művek kiadását támogatja. A kiadásra szánt mű felhasználására vonatkozó engedély megszerzése, valamint az engedélyből fakadó igények teljesítése a pályázók kötelessége és felelőssége. Az ebből eredő esetleges jogviták esetén a pályázó tartozik helytállni.

Pályázatot benyújtani az alábbi hét témakörben lehet:

1. Pályázati cél: Művészeti tárgyú, illetve a különböző művészeti területekhez kapcsolódó, azokat bemutató, értelmező, értékelő művek hagyományos módon történő megjelentetése.

Pályázni a magyar művészeti élet különböző területeiről készült, az ott megszülető értékeket, illetve azok elemzését, értelmezését, értékelését bemutató kiadványok, albumok megjelentetésére lehet (magyar szerzőtől idegen nyelven is, és bármely szerzőtől magyarul).

Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 30.000.000 Ft

Igényelhető támogatás: maximum 2.000.000 Ft/pályázat

Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%

Altéma kódszáma:203112/366

Pályázók köre:

  1. olyan szervezetek, amelyek alapító okiratában/alapszabályában/cégkivonatában a könyvkiadási tevékenység vagy a könyvek megjelentetését előmozdító, segítő tevékenység fel van tüntetve (az erre utaló bejegyzést magyarországi gazdasági társaságok esetén a cégkivonatban, egyéb szervezeti forma esetén – kivéve egyéni vállalkozó /l. alább/ – az alapító okiratban/alapszabályban, jól láthatóan ki kell emelni, és fel kell tölteni a pályázathoz),
  2. színházi, zenei, alkotóművészeti, előadó-művészeti, építőművészeti szervezetek, (a szakmai tevékenységre utaló bejegyzést az alapító okiratban/alapszabályban/ cégkivonatban jól láthatóan ki kell emelni, és fel kell tölteni a pályázathoz),
  3. hazai és határon túli muzeális intézmények (nem jogi személy esetén annak fenntartója),
  4. olyan egyéni vállalkozók, akik kiadói tevékenységgel rendelkeznek, az erről szóló igazolást fel kell tölteni a pályázathoz.

A pályázati cél megvalósításának időtartama:

Pályázni a 2021. július 1. és 2022. december 31. között megjelenő kiadványokra lehet.

A támogatott pályázat pénzügyi elszámolásában a kiadások kezdő időpontja (a számlák teljesítésének legkorábbi időpontja (adatlap 6.4. pont) a támogatott feladat megvalósításának kezdő időpontját (adatlap 6.1. pont) megelőző maximum 60 nap lehet.

A támogatottnak 20 könyvtárba kötelező eljuttatnia – a könyv megjelenésekor – a támogatott kiadványból 1-1 példányt. A könyvtárak listája a https://www.nka.hu/kollegiumi-palyazatok linken „könyvtárlista kereskedelmi forgalomba kerülő kiadvány megjelentetéséhez” néven található. A beszállított könyvek Áfája a támogatott pályázót terheli.

A 203112-es altémára egy pályázó maximum 4 kiadvánnyal pályázhat, de mindegyik kiadványra külön pályázati adatlapot kell kitölteni és a mellékleteket csatolni.

Olyan kiadvánnyal nem lehet pályázni, amely korábban már az NKA bármelyik kollégiumától támogatásban részesült, kivétel az alkotói támogatás, illetve az olyan kiadvány, amelynek az előkészítésére már nyert a pályázó támogatást.

A pályázati adatlapon fel kell tüntetni, hogy a pályázat melyik művészeti területet (Pályázati adatlap „szakterület”) érinti.

A pályázat adatlapjának költségvetésében (4.2.2. pont) a könyv eladásából a megjelentetést követő egy éven belülvárható bevétel kitöltése is feltétlenül szükséges. Amennyiben nem keletkezik könyvértékesítési bevétel, akkor a 0 Ft-ot is jelezni kell az adatlap 4.2.2. pontjában (A oszlop= a bevétel megnevezése, B oszlop=az értékesítésből várható bevétel összeg)/!

Amennyiben a kiadványnak van bolti/eladási ára, és a pályázó 0 Ft bevételt tervez, úgy azt indokolnia kell. A szöveges indoklást az „Egyéb melléklet”-hez kell feltölteni.

Finanszírozás módja: A támogatás folyósítására az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.) 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.

Nevezési díj összege/mértéke: A pályázó nevezési díj címen az igényelt támogatás 1%-át, amely magában foglalja a 27% Áfát is, de minimum 5.000 Ft-ot, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók „Nevezési díj” pontban leírt feltételeknek megfelelően.A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után!A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!

Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!

Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a kollégium nem írja elő.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az igényelt/megítélt támogatási összeg legalább 20%-át szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésre kell fordítani.

A Kollégium az alábbi jogcímeket fogadja el szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésként:

írói tiszteletdíj/szerzői jogdíj, illusztrátori tiszteletdíj/jogdíj, fotós tiszteletdíja/jogdíj, sajtó alá rendezés tiszteletdíja, jegyzetírás tiszteletdíja, szöveggondozás tiszteletdíja, fordítói tiszteletdíj.

Amennyiben a fenti tiszteletdíjak kifizetése személyi jellegű, és a Pályázó a kapcsolódó járulékra is igényel támogatást, az igényelt/megítélt támogatási összeg 20%-a tartalmazhatja a járulék összegét.

Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:

  • írói tiszteletdíj/szerzői jogdíj,
  • illusztrátori tiszteletdíj/jogdíj,
  • fotós tiszteletdíja/jogdíj,
  • sajtó alá rendezés tiszteletdíja,
  • jegyzetírás tiszteletdíja,
  • szöveggondozás tiszteletdíja,
  • fordítói tiszteletdíj,
  • lektorálás tiszteletdíja,
  • szerkesztő tiszteletdíja,
  • főszerkesztő tiszteletdíja,
  • olvasószerkesztő tiszteletdíja,
  • tervezőszerkesztő tiszteletdíja,
  • képszerkesztő tiszteletdíja,
  • névmutató készítésének tiszteletdíja,
  • kottagrafika készítésének tiszteletdíja,

A fenti tiszteletdíjak kifizetése lehet dologi (számlás) kifizetés vagy személyi jellegű kifizetés is. Személyi jellegű kifizetés esetében a kapcsolódó járulékra is igényelhető támogatás.

  • nyomdai előkészítési munkák az alábbi jogcímekre:
    • szöveg- és képbevitel (írás, szkennelés),
    • grafikai tervezés, borítótervezés,
    • kiadványszerkesztés (szedés, tördelés),
    • képfeldolgozás (szerkesztés, optimalizálás),
    • korrektúra,
  • nyomdaköltség (levilágítás, papírköltség, montírozás, nyomás, kötés, hajtogatás, körbevágás, csomagolás),
  • marketing és hirdetési költségek (erre a jogcímre az NKA-tól igényelt támogatás max. 10%-a kérhető, illetve a megítélt támogatás max. 10%-a számolható el),
  • kapcsolódó CD/DVD költségei (anyag-, gyártási- és csomagolási költség).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a Kollégium a felhívásban szereplő jogcímeken kívül más jogcímet nem támogat, ezért a jogcímre vonatkozó módosítási kérelem elutasításra kerül.

Üzemeltetési és fenntartási kiadásokra (rezsiköltségre) támogatás nem igényelhető és nem számolható el.

Személyi juttatásként fizetett tiszteletdíj részeként a munkaadókat terhelő adók és járulékok igényelhetőek/ elszámolhatóak a támogatás terhére.

A támogatás terhére tényleges pénzmozgással nem járó – kompenzálással, engedményezéssel teljesített – költség nem számolható el/a költségvetésben nem szerepeltethető.

Pályázati adatlap 7. pontjához feltöltendő mellékletek:

  1. az „A” és „D” pontba tartozó pályázói kör esetén: a kiadói, vagy a könyvkiadást elősegítő tevékenység, a „B” pontba tartozó pályázók esetén a szakmai tevékenység igazolása a fent leírt módon, vagy nyilatkozat arról, hogy a pályázó a „C” pont alá tartozik (A nyilatkozat ezen melléklet legördülő menüből való kiválasztása után az Indoklás elnevezésű mezőben is megtehető.),
  2. kézirat: a megjelentetendő kiadvány terjedelmének minimum 80%-a. A kézirat első oldalán nyilatkozni kell, hogy a végleges terjedelem hány %-ának felel meg a feltöltött kézirat! Amennyiben a kézirat nem fér bele a terjedelmi korlátba (10 MB), akkor a szöveges részt és a képanyagot külön-külön kell bontani, és a képeket az adatlap 7. pontjában az „Egyéb melléklet”-hez „pdf” formátumban kell feltölteni),
  3. kézirat részletes szinopszisa és tartalomjegyzéke (maximum 3+2 oldal terjedelemben, amennyiben a könyvnek lesz tartalomjegyzéke, akkor kötelező csatolni, amennyiben nem lesz a kiadványnak tartalomjegyzéke, akkor arról kell nyilatkozni,
  4. a szerző, vagy a szerkesztő szakmai életrajza,
  5. Országos Széchényi Könyvtár kötelespéldány igazolása – az igazolás kiállításának dátuma a pályázat benyújtásának dátumát legfeljebb 60 nappal előzheti meg – (A hazai kérelmezőknek igazolniuk kell, hogy a jogszabályban előírt kötelespéldány benyújtási kötelezettségüket a tárgyévben és a megelőző két naptári évben az Országos Széchényi Könyvtárral szemben teljesítették. Az igazolást a Könyvtár Kötelespéldány és Kiadványazonosító-kezelő Osztályától (1827 Budapest, Budavári palota F épület, 304., 302. szoba) kell kérni. Az igazolást akkor is ki kell kérni, ha a most pályázott könyv lesz a pályázó első kiadványa!),
  6. nyilatkozat a szerzői tiszteletdíj kifizetéséről,
  7. nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  8. a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata,
  9. a számlavezető pénzintézet igazolása a számlavezetésről (bankszámlakivonat, bankszámlaszerződés is megfelelő, amennyiben a dokumentum a bankszámlaszámot és a pályázó/lebonyolító megnevezését is tartalmazza).

A pályázat részét képezi a „Könyvkiadási betétlap”, amely a pályázati adatlap utolsó pontjaként jelenik meg, és a ’betétlap hozzáadása’ nyomógombbal automatikusan online betöltődik. A betétlap tartalmazza a könyv kiadási paramétereit (terjedelem, példányszám, a nyomdai kivitelezés paraméterei, tervezett bolti ár, stb.). Ezeket az adatokat az elszámolásban is szerepeltetni kell.

Tájékoztatjuk pályázóinkat, hogy a pályázati adatlap 7. pontjához szükséges feltölteni a pályázathoz kapcsolódó valamennyi dokumentumot „pdf” formátumban (fájlnév: ékezetek nélkül), amelyeket jelen pályázati felhívás előír, illetve azon további dokumentumokat, melyeket a pályázó egyéb mellékletként pályázatához fel kíván tölteni (pl. egyéb melléklet, pénzügyi lebonyolító nyilatkozata).

Ha a pályázati felhívásban előírt melléklet nem áll rendelkezésre a pályázat benyújtásakor, vagy az adott pályázathoz nem kíván egyéb mellékletet, lebonyolítói nyilatkozatot csatolni, azt ezen mellékletek legördülő menüből való kiválasztása után az Indoklás elnevezésű mezőben indokolni szükséges (pl. nincs, nem releváns, stb.).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, amennyiben lebonyolító igénybevételével kerül sor pályázat benyújtására, a lebonyolítói nyilatkozatot a pályázati adatlap 7. pontjában csatolni szükséges.

A lebonyolító nyilatkozata minta letölthető az NKA portál Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Lebonyolító nyilatkozata menüpontból.

A felhívás által előírt mellékleteket az alábbi módon tudja feltölteni:

Az előírt mellékletekből, mellékletenként (!) egy-egy „pdf” fájlt kell készíteni. A feltöltés előtt mindig végezzen ellenőrzést, hogy a „pdf” állományok visszaolvashatóak-e. Amennyiben a dokumentumok olvashatatlanok, az a pályázat érvénytelenségét okozhatja! Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére.

A legnagyobb feltölthető állományméret: 10MB

A benyújtott pályázat hiánypótlásával kapcsolatos tudnivalók

Az alábbi pályázati dokumentumok hiánypótlására nincs lehetőség:

  • kézirat: a megjelentetendő kiadvány terjedelmének minimum 80%-a. A kézirat első oldalán nyilatkozni kell, hogy a végleges terjedelem hány %-ának felel meg a feltöltött kézirat! Amennyiben a kézirat nem fér bele a terjedelmi korlátba (10 MB), akkor a szöveges részt és a képanyagot külön-külön kell bontani, és a képeket az adatlap 7. pontjában az „Egyéb melléklet”-hez „pdf” formátumban kell feltölteni),
  • nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  • a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az EMET NKAI nem kér be hiánypótlást azon pályázatok esetén, ahol a mellékletként feltöltendő pályázati dokumentumok mindegyike hiányzik, vagy a pályázó üres dokumentumokat csatol pályázatához.

Ha a pályázatot és a fentiekben ismertetetteken kívüli dokumentumokat a pályázó hibásan, hiányosan nyújtotta be, az EMET NKAI – a hibák, hiányosságok megjelölése mellett – egyetlen alkalommal felszólítja a pályázót a pályázat kijavítására. A pályázat kijavítására/hiánypótlására egyetlen alkalommal, a megadott határidőig van lehetőség.

A hiánypótlásról a pályázó az Effector online felületen, az alábbi elérési útvonalon hivatalos felszólító levelet kap: NKA felhasználói fiók/Pályázatok/Benyújtott pályázatok/adott pályázat/Pályázati dokumentumok – Pályázati hiánypótlás levél.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél tartalmazza a hibák, hiányosságok megjelölését, a javítás módját, a hiánypótlás határidejét.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél felhasználói fiókba való kiküldésének tényéről a pályázó e-mailben automatikus rendszerüzenetet kap, ezért a pályázónak a regisztráció során valós e-mail címet kell megadnia, amit naponta ellenőriz.

A határidő lejártával nincs mód a hiánypótlás teljesítésére.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az Ávr 70. § (3) bekezdésében foglaltak szerint, amennyiben a pályázat hiányosságai, hibái hiánypótlás útján nem orvosolhatók, vagy a pályázó nem vagy nem megfelelően teljesíti a hiánypótlást, lehetőség van pályázatának érdemi vizsgálat nélküli elutasítására.

A benyújtott pályázat az Ávr. 70. § (3) bekezdése szerint érdemi vizsgálat nélkül elutasítható, ha

  • bármely kötelezően benyújtandó dokumentum vagy annak egy része hiányzik a benyújtott pályázatból / hiánypótlásból (kivéve a fent részletezett dokumentumokat, melyekkel kapcsolatban hiánypótlás nem lehetséges);
  • hibásan vagy nem megfelelően van kitöltve a költségkalkuláció vagy a pályázati adatlap.

Az EMET NKAI az általa be nem fogadott pályázatokat, a hiánypótlási felhívást követően is hiányos vagy hibás pályázatokat, illetve azon pályázatokat, ahol a pályázó a hiánypótlást nem teljesítette, tájékoztatással, feltételesen érvénytelen minősítéssel küldi meg a szakmai Kollégiumnak.

A nevezési díj megfizetésének rendje:

A nevezési díjat banki átutalással (átutalási megbízáson/elektronikus utalással), vagy postai (rózsaszín) csekken kell az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő 10032000-01451461-00000000 pénzforgalmi jelzőszámú számlára teljesíteni. Kérjük, hogy a csekken az NKA Igazgatóság címét ne tüntesse fel! (A címet is tartalmazó csekket/csekkeket a posta nem kézbesíti.)

Az átutalási megbízáson, vagy elektronikus utalással kezdeményezett fizetés esetén a befizetést igazoló bizonylat közleményrovatában kérjük feltüntetni a pályázati adatlap jobb felső sarkában lévő „adatlap-azonosító” (A…….. N……….) számot, valamint az altéma kódszámát.

Kérjük, mielőtt befizetését kezdeményezné, olvassa el figyelmesen az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban leírtakat.

Valamennyi, a nevezési díjra vonatkozó információ megtalálható a részletes tájékoztatóban, az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban.

Elbírálás szempontjai:

A Kollégium támogatni kívánja a magyar művészeti élet fontos értékeit, a jelentős életműveket, alkotói és előadó-művészeti csoportokat, a kiemelkedő alkotóművészeti törekvéseket és előadó-művészeti irányokat átfogóan, innovatívan bemutató, azokat elemző, értelmező művek kiadását. A Kollégium fontosnak tartja, hogy a megszülető könyv külalakjában, kivitelében méltó módon képviselje az igényes tartalmat. A Kollégium továbbra sem támogatja a költségvetésben szereplő indokolatlanul magas költségeket.

Elszámolásra vonatkozó előírások:

A pályázat elszámolását az NKA portál Felhasználói fiók menüpontba belépve, az adott pályázatnál az Elszámolás benyújtásalink alatt nyújthatja be.

Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére. A legnagyobb feltölthető állományméret pénzügyi elszámolás esetében 1MB, szakmai beszámoló esetében 10MB.

Támogatott pályázat esetén a szakmai beszámolónak tartalmaznia kell:

  • fel kell tölteni a Szakmai beszámoló betétlapot,
  • fel kell tölteni a 20 könyvtár igazolását a könyv átvételéről (a Könyvtárak listája és Könyvtári igazolásminta a könyv átvételéről a https://nka.hu/kollegiumi-palyazatok/ linken tölthető le). Támogatott köteles a könyvtárakba eljuttatott példányok mindegyikén az NKA érvényes logója mellett az alábbi szöveget feltüntetni, és/vagy a kiadványba matrica formájában beragasztani: „Ez a kötet ingyenesen jutott el a könyvtárba a Nemzeti Kulturális Alap könyvtámogatási programja keretében. Megjelenés éve” Az NKA emblémája NKA portáljáról (www.nka.hu) az Impresszum menüpont alatt tölthető le,
  • a kiadvány további egy példányát az NKA Igazgatóságára (Emberi Erőforrás Támogatáskezelő Nemzeti Kulturális Alap Igazgatósága Budapest Pf.: 128. 1389) kell postai úton eljuttatni,
  • az uniós állami támogatásról szóló nyilatkozatában az a) vagy a b) lehetőség választását megalapozó feltételek teljesülését alátámasztó tényeket, körülményeket és bizonyítékokat

Támogatott pályázat esetén a pénzügyi elszámolásnak tartalmaznia kell:

  • a Támogatott nevére kiállított eredeti záradékolt bizonylatok (számlák, számlát helyettesítő okiratok, szerződések), banki átutalás teljesítését igazoló bizonylatok szkennelt példányát, figyelemmel arra, hogy elektronikus számla esetében a számla kiállítójának kell a számlára rávezetni az pályázati azonosítószámot, a számla kiállításakor,
  • a kétszázezer forint értékhatárt meghaladó értékű áru beszerzésének vagy szolgáltatás megrendelésének írásos dokumentumát (írásban kötött szerződésnek minősül az elküldött és visszaigazolt megrendelés is. Amennyiben a támogatott az elszámolás során a fenti értékhatár feletti árubeszerzés és szolgáltatásnyújtás írásos dokumentumait nem csatolja, az elszámolás során az értékhatár feletti számlák/bizonylatok nem vehetők figyelembe),
  • számfejtéssel kifizetett megbízási- és tiszteletdíj szerződéseinek szkennelt példányát, értékhatártól függetlenül,
  • amennyiben a támogatási cél megvalósításában a Támogatott megbízásából közreműködők, alvállalkozók vesznek részt, akkor az általuk kiállított – kizárólag a támogatási szerződésben/támogatói okiratban, valamint a felhívásban meghatározott jogcímekre vonatkozó – számlák közvetítői díjat nem tartalmazhatnak,
  • az idegen nyelven kiállított bizonylatok, illetve szerződések mellé ezek tartalmi fordítását is csatolni kell, oly módon, hogy a fordítás tényét aláírással igazolni kell,
  • a forinttól eltérő pénznemben kiállított számla, számviteli bizonylat esetében annak végösszegét és az arra tekintettel elszámolható költség összegét a számlán, számviteli bizonylaton megjelölt teljesítési időpontjában érvényes, a Magyar Nemzeti Bank által közzétett középárfolyamon kell forintra átszámítani. Abban az esetben, ha a számlán nem szerepel illetve nem állapítható meg a teljesítés időpontja, úgy a számla kifizetésének napján érvényes – az MNB által közzétett – középárfolyamon átszámítva kell az elszámolásban szerepeltetni,
  • 1.500.000 Ft feletti kifizetések kizárólag banki átutalással teljesíthetők, melynek igazolása a banki terhelési értesítővel történik az elszámolásban.

2. Pályázati cél: Klasszikus irodalmi örökségünk kritikai kiadásainak hagyományos módon történő megjelentetésének támogatása.

A Kollégium azon kiadványokat tekinti kritikai kiadásnak, amelyek megfelelnek az MTA Textológiai Bizottsága által 2004-ben összeállított kritikai kiadások szabályzatában foglaltaknak. Az MTA Textológiai Bizottsága által ajánlott kritikai kiadások az elbírálásnál előnyt élveznek.

Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 5.000.000 Ft

Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%

Altéma kódszáma: 203132/366

Pályázók köre:

  1. olyan szervezetek, amelyek alapító okiratában/alapszabályában/cégkivonatában a könyvkiadási tevékenység vagy a könyvek megjelentetését előmozdító, segítő tevékenység fel van tüntetve (az erre utaló bejegyzést magyarországi gazdasági társaságok esetén a cégkivonatban, egyéb szervezeti forma esetén az alapító okiratban/alapszabályban, jól láthatóan ki kell emelni, és fel kell tölteni a pályázathoz),
  2. olyan egyéni vállalkozók, akik kiadói tevékenységgel rendelkeznek, az erről szóló igazolást fel kell tölteni a pályázathoz.

A pályázati cél megvalósításának időtartama:

Pályázni a 2021. július 1. és 2022. december 31. között megjelenő kiadványokra lehet.

A támogatott pályázat pénzügyi elszámolásában a kiadások kezdő időpontja (a számlák teljesítésének legkorábbi időpontja (adatlap 6.4. pont) a támogatott feladat megvalósításának kezdő időpontját (adatlap 6.1. pont) megelőző maximum 60 nap lehet.

A támogatottnak 20 könyvtárba kötelező eljuttatnia– a könyv megjelenésekor – a támogatott kiadványból 1-1 példányt. A könyvtárak listája a http://www.nka.hu/kollegiumi-palyazatok linken „könyvtárlista kereskedelmi forgalomba kerülő kiadvány megjelentetéséhez” néven található. A beszállított könyvek Áfája a támogatott pályázót terheli.

A 203132-es altémára egy pályázó maximum 4 kiadvánnyal pályázhat, de mindegyik kiadványra külön pályázati adatlapot kell kitölteni és a mellékleteket csatolni.

Olyan kiadvánnyal nem lehet pályázni, amely korábban már az NKA bármelyik kollégiumától támogatásban részesült, kivétel az alkotói támogatás, illetve az olyan kiadvány, amelynek az előkészítésére már nyert a pályázó támogatást.

A pályázati adatlapon fel kell tüntetni, hogy a pályázat melyik művészeti területet (Pályázati adatlap „szakterület”) érinti.

A pályázat adatlapjának költségvetésében (4.2.2. pont) a könyv eladásából a megjelentetést követő egy éven belülvárható bevétel kitöltése is feltétlenül szükséges. Amennyiben nem keletkezik könyvértékesítési bevétel, akkor a 0 Ft-ot is jelezni kell az adatlap 4.2.2. pontjában (A oszlop= a bevétel megnevezése, B oszlop=az értékesítésből várható bevétel összeg)/!

Amennyiben a kiadványnak van bolti/eladási ára, és a pályázó 0 Ft bevételt tervez, úgy azt indokolnia kell. A szöveges indoklást az „Egyéb melléklet”-hez kell feltölteni.

Finanszírozás módja:a támogatás folyósítására az Ávr.) 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.

Nevezési díj összege/mértéke:A pályázó nevezési díj címen az igényelt támogatás 1%-át, amely magában foglalja a 27% Áfát is, de minimum 5.000 Ft-ot, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók „Nevezési díj” pontban leírt feltételeknek megfelelően. A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után!A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!

Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!

Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a kollégium nem írja elő.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az igényelt/megítélt támogatási összeg legalább 20%-át szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésre kell fordítani.

A Kollégium az alábbi jogcímeket fogadja el szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésként:

írói tiszteletdíj/szerzői jogdíj, illusztrátori tiszteletdíj/jogdíj, fotós tiszteletdíja/jogdíj, sajtó alá rendezés tiszteletdíja, jegyzetírás tiszteletdíja, szöveggondozás tiszteletdíja, fordítói tiszteletdíj.

Amennyiben a fenti tiszteletdíjak kifizetése személyi jellegű, és a Pályázó a kapcsolódó járulékra is igényel támogatást, az igényelt/megítélt támogatási összeg 20%-a tartalmazhatja a járulék összegét.

Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:

  • írói tiszteletdíj/szerzői jogdíj,
  • illusztrátori tiszteletdíj/jogdíj,
  • fotós tiszteletdíja/jogdíj,
  • sajtó alá rendezés tiszteletdíja,
  • jegyzetírás tiszteletdíja,
  • szöveggondozás tiszteletdíja,
  • fordítói tiszteletdíj,
  • lektorálás tiszteletdíja,
  • szerkesztő tiszteletdíja,
  • főszerkesztő tiszteletdíja,
  • olvasószerkesztő tiszteletdíja,
  • tervezőszerkesztő tiszteletdíja,
  • képszerkesztő tiszteletdíja,
  • névmutató készítésének tiszteletdíja.

A fenti tiszteletdíjak kifizetése lehet dologi (számlás) kifizetés vagy személyi jellegű kifizetés is. Személyi jellegű kifizetés esetében a kapcsolódó járulékra is igényelhető támogatás.

  • nyomdai előkészítési munkák az alábbi jogcímekre:
    • szöveg- és képbevitel (írás, szkennelés),
    • grafikai tervezés, borítótervezés,
    • kiadványszerkesztés (szedés, tördelés),
    • képfeldolgozás (szerkesztés, optimalizálás),
    • korrektúra,
  • nyomdaköltség (levilágítás, papírköltség, montírozás, nyomás, kötés, hajtogatás, körbevágás, csomagolás),
  • marketing és hirdetési költségek (erre a jogcímre az NKA-tól igényelt támogatás max. 10%-a kérhető, illetve a megítélt támogatás max. 10%-a számolható el),
  • kapcsolódó CD/DVD költségei (anyag-, gyártási- és csomagolási költség).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a Kollégium a felhívásban szereplő jogcímeken kívül más jogcímet nem támogat, ezért a jogcímre vonatkozó módosítási kérelem elutasításra kerül.

A támogatás terhére tényleges pénzmozgással nem járó – kompenzálással, engedményezéssel teljesített – költség nem számolható el/a költségvetésben nem szerepeltethető.

Üzemeltetési és fenntartási kiadásokra (rezsiköltségre) támogatás nem igényelhető és nem számolható el.

Személyi juttatásként fizetett tiszteletdíj részeként a munkaadókat terhelő adók és járulékok igényelhetőek/elszámolhatóak a támogatás terhére.

A pályázati adatlap 7. pontjához feltöltendő mellékletek:

  1. kiadói vagy a könyvkiadást elősegítő tevékenység igazolása a „Pályázók köre” pontban leírt módon,
  2. kézirat: amennyiben a kézirat nem fér bele a terjedelmi korlátba (10 MB), akkor a szöveges részt és a képanyagot külön-külön kell bontani, és a képeket az adatlap 7. pontjában az „Egyéb melléklet”-hez „pdf” formátumban kell feltölteni),
  3. kézirat szinopszisa (maximum 3 oldal terjedelemben),
  4. Országos Széchényi Könyvtár kötelespéldány igazolása – az igazolás kiállításának dátuma a pályázat benyújtásának dátumát legfeljebb 60 nappal előzheti meg (Hazai kérelmezőknek igazolniuk kell, hogy a jogszabályban előírt kötelespéldány benyújtási kötelezettségüket a tárgyévben és a megelőző két naptári évben az Országos Széchényi Könyvtárral szemben teljesítették. Az igazolást a Könyvtár Kötelespéldány és Kiadványazonosító-kezelő Osztályától (1827 Budapest, Budavári palota F épület, 304., 302. szoba) kell kérni. Az igazolást akkor is ki kell kérni, ha a most pályázott könyv lesz a pályázó első kiadványa!),
  5. az MTA Textológiai Bizottsága által a Kiadó számára kiállított, az adott könyvről szóló igazolás arról, hogy a Bizottság megvitatta és a magyar kritikai kiadások szabványaihoz igazodónak ítélte a könyvet,
  6. nyilatkozat a szerzői tiszteletdíj kifizetéséről,
  7. nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  8. a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata,
  9. a számlavezető pénzintézet igazolása a számlavezetésről (bankszámlakivonat, bankszámlaszerződés is megfelelő, amennyiben a dokumentum a bankszámlaszámot és a pályázó/lebonyolító megnevezését is tartalmazza).

A pályázat részét képezi a „Könyvkiadási betétlap”, amely a pályázati adatlap utolsó pontjaként jelenik meg, és a ’betétlap hozzáadása’ nyomógombbal automatikusan online betöltődik. A betétlap tartalmazza a könyv kiadási paramétereit (terjedelem, példányszám, a nyomdai kivitelezés paraméterei, tervezett bolti ár, stb.). Ezeket az adatokat az elszámolásban is szerepeltetni kell.

Tájékoztatjuk pályázóinkat, hogy a pályázati adatlap 7. pontjához szükséges feltölteni a pályázathoz kapcsolódó valamennyi dokumentumot „pdf” formátumban (fájlnév: ékezetek nélkül), amelyeket jelen pályázati felhívás előír, illetve azon további dokumentumokat, melyeket a pályázó egyéb mellékletként pályázatához fel kíván tölteni (pl. egyéb melléklet, pénzügyi lebonyolító nyilatkozata).

Ha a pályázati felhívásban előírt melléklet nem áll rendelkezésre a pályázat benyújtásakor, vagy az adott pályázathoz nem kíván egyéb mellékletet, lebonyolítói nyilatkozatot csatolni, azt ezen mellékletek legördülő menüből való kiválasztása után az Indoklás elnevezésű mezőben indokolni szükséges (pl. nincs, nem releváns, stb.).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, amennyiben lebonyolító igénybevételével kerül sor pályázat benyújtására, a lebonyolítói nyilatkozatot a pályázati adatlap 7. pontjában csatolni szükséges.

A lebonyolító nyilatkozata minta letölthető az NKA portál Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Lebonyolító nyilatkozata menüpontból.

A felhívás által előírt mellékleteket az alábbi módon tudja feltölteni:

Az előírt mellékletekből, mellékletenként (!) egy-egy „pdf” fájlt kell készíteni. A feltöltés előtt mindig végezzen ellenőrzést, hogy a „pdf” állományok visszaolvashatóak-e. Amennyiben a dokumentumok olvashatatlanok, az a pályázat érvénytelenségét okozhatja! Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére.

A legnagyobb feltölthető állományméret: 10MB

Az alábbi pályázati dokumentumok hiánypótlására nincs lehetőség:

  • kézirat: amennyiben a kézirat nem fér bele a terjedelmi korlátba (10 MB), akkor a szöveges részt és a képanyagot külön-külön kell bontani, és a képeket az adatlap 7. pontjában az „Egyéb melléklet”-hez „pdf” formátumban kell feltölteni),
  • nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  • a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az EMET NKAI nem kér be hiánypótlást azon pályázatok esetén, ahol a mellékletként feltöltendő pályázati dokumentumok mindegyike hiányzik, vagy a pályázó üres dokumentumokat csatol pályázatához.

Ha a pályázatot és a fentiekben ismertetetteken kívüli dokumentumokat a pályázó hibásan, hiányosan nyújtotta be, az EMET NKAI – a hibák, hiányosságok megjelölése mellett – egyetlen alkalommal felszólítja a pályázót a pályázat kijavítására. A pályázat kijavítására/hiánypótlására egyetlen alkalommal, a megadott határidőig van lehetőség.

A hiánypótlásról a pályázó az Effector online felületen, az alábbi elérési útvonalon hivatalos felszólító levelet kap: NKA felhasználói fiók/Pályázatok/Benyújtott pályázatok/adott pályázat/Pályázati dokumentumok – Pályázati hiánypótlás levél.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél tartalmazza a hibák, hiányosságok megjelölését, a javítás módját, a hiánypótlás határidejét.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél felhasználói fiókba való kiküldésének tényéről a pályázó e-mailben automatikus rendszerüzenetet kap, ezért a pályázónak a regisztráció során valós e-mail címet kell megadnia, amit naponta ellenőriz.

A határidő lejártával nincs mód a hiánypótlás teljesítésére.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az Ávr 70. § (3) bekezdésében foglaltak szerint, amennyiben a pályázat hiányosságai, hibái hiánypótlás útján nem orvosolhatók, vagy a pályázó nem vagy nem megfelelően teljesíti a hiánypótlást, lehetőség van pályázatának érdemi vizsgálat nélküli elutasítására.

A benyújtott pályázat az Ávr. 70. § (3) bekezdése szerint érdemi vizsgálat nélkül elutasítható, ha

  • bármely kötelezően benyújtandó dokumentum vagy annak egy része hiányzik a benyújtott pályázatból / hiánypótlásból (kivéve a fent részletezett dokumentumokat, melyekkel kapcsolatban hiánypótlás nem lehetséges);
  • hibásan vagy nem megfelelően van kitöltve a költségkalkuláció vagy a pályázati adatlap.

Az EMET NKAI az általa be nem fogadott pályázatokat, a hiánypótlási felhívást követően is hiányos vagy hibás pályázatokat, illetve azon pályázatokat, ahol a pályázó a hiánypótlást nem teljesítette, tájékoztatással, feltételesen érvénytelen minősítéssel küldi meg a szakmai Kollégiumnak.

A nevezési díj megfizetésének rendje:

A nevezési díjat banki átutalással (átutalási megbízáson/elektronikus utalással), vagy postai (rózsaszín) csekken kell az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő 10032000-01451461-00000000 pénzforgalmi jelzőszámú számlára teljesíteni. Kérjük, hogy a csekken az NKA Igazgatóság címét ne tüntesse fel! (A címet is tartalmazó csekket/csekkeket a posta nem kézbesíti.)

Az átutalási megbízáson, vagy elektronikus utalással kezdeményezett fizetés esetén a befizetést igazoló bizonylat közleményrovatában kérjük feltüntetni a pályázati adatlap jobb felső sarkában lévő „adatlap-azonosító” (A…….. N……….) számot, valamint az altéma kódszámát.

Kérjük, mielőtt befizetését kezdeményezné, olvassa el figyelmesen az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban leírtakat.

Valamennyi, a nevezési díjra vonatkozó információ megtalálható a részletes tájékoztatóban, az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban.

Elbírálás szempontjai:

A Kollégium a magyar kultúra története kiemelkedő alkotóinak, alkotásainak a kritikai kiadását, továbbá a kritikai kiadások munkájában megfelelő jártasságot szerzett tudományos műhelyek és szakemberek munkáját kívánja pályázatával elősegíteni. Előnyben részesülnek azon könyvkiadók, amelyek nem először vállalkoznak kritikai kiadás megjelentetésére. A Kollégium továbbra sem támogatja a költségvetésben szereplő indokolatlanul magas költségeket.

Elszámolásra vonatkozó előírások:

A pályázat elszámolását az NKA portál Felhasználói fiók menüpontba belépve, az adott pályázatnál az Elszámolás benyújtásalink alatt nyújthatja be.

Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére. A legnagyobb feltölthető állományméret pénzügyi elszámolás esetében 1MB, szakmai beszámoló esetében 10MB.

Támogatott pályázat esetén a szakmai beszámolónak tartalmaznia kell:

  • fel kell tölteni a Szakmai beszámoló betétlapot,
  • fel kell tölteni a 20 könyvtár igazolását a könyv átvételéről (a Könyvtárak listája és Könyvtári igazolásminta a könyv átvételéről a https://nka.hu/kollegiumi-palyazatok/ linken tölthető le). Támogatott köteles a könyvtárakba eljuttatott példányok mindegyikén az NKA érvényes logója mellett az alábbi szöveget feltüntetni, és/vagy a kiadványba matrica formájában beragasztani: „Ez a kötet ingyenesen jutott el a könyvtárba a Nemzeti Kulturális Alap könyvtámogatási programja keretében. Megjelenés éve” Az NKA emblémája NKA portáljáról (www.nka.hu) az Impresszum menüpont alatt tölthető le,
  • a kiadvány további egy példányát az NKA Igazgatóságára (Emberi Erőforrás Támogatáskezelő Nemzeti Kulturális Alap Igazgatósága Budapest Pf.: 128. 1389) kell postai úton eljuttatni,
  • az uniós állami támogatásról szóló nyilatkozatában az a) vagy a b) lehetőség választását megalapozó feltételek teljesülését alátámasztó tényeket, körülményeket és bizonyítékokat

Támogatott pályázat esetén a pénzügyi elszámolásnak tartalmaznia kell:

  • a Támogatott nevére kiállított eredeti záradékolt bizonylatok (számlák, számlát helyettesítő okiratok, szerződések), banki átutalás teljesítését igazoló bizonylatok szkennelt példányát, figyelemmel arra, hogy elektronikus számla esetében a számla kiállítójának kell a számlára rávezetni az pályázati azonosítószámot, a számla kiállításakor,
  • a kétszázezer forint értékhatárt meghaladó értékű áru beszerzésének vagy szolgáltatás megrendelésének írásos dokumentumát (írásban kötött szerződésnek minősül az elküldött és visszaigazolt megrendelés is. Amennyiben a támogatott az elszámolás során a fenti értékhatár feletti árubeszerzés és szolgáltatásnyújtás írásos dokumentumait nem csatolja, az elszámolás során az értékhatár feletti számlák/bizonylatok nem vehetők figyelembe),
  • számfejtéssel kifizetett megbízási- és tiszteletdíj szerződéseinek szkennelt példányát, értékhatártól függetlenül,
  • amennyiben a támogatási cél megvalósításában a Támogatott megbízásából közreműködők, alvállalkozók vesznek részt, akkor az általuk kiállított – kizárólag a támogatási szerződésben/támogatói okiratban, valamint a felhívásban meghatározott jogcímekre vonatkozó – számlák közvetítői díjat nem tartalmazhatnak,
  • az idegen nyelven kiállított bizonylatok, illetve szerződések mellé ezek tartalmi fordítását is csatolni kell, oly módon, hogy a fordítás tényét aláírással igazolni kell,
  • a forinttól eltérő pénznemben kiállított számla, számviteli bizonylat esetében annak végösszegét és az arra tekintettel elszámolható költség összegét a számlán, számviteli bizonylaton megjelölt teljesítési időpontjában érvényes, a Magyar Nemzeti Bank által közzétett középárfolyamon kell forintra átszámítani. Abban az esetben, ha a számlán nem szerepel illetve nem állapítható meg a teljesítés időpontja, úgy a számla kifizetésének napján érvényes – az MNB által közzétett – középárfolyamon átszámítva kell az elszámolásban szerepeltetni,
  • 1.500.000 Ft feletti kifizetések kizárólag banki átutalással teljesíthetők, melynek igazolása a banki terhelési értesítővel történik az elszámolásban.

3. Pályázati cél: Magyar szépirodalmi művek megjelentetése

Pályázni magyar szépirodalmi művek, illetve az ezekkel foglalkozó tanulmány- és esszékötetek papíralapú, magyar nyelven történő megjelentetésére lehet. Reprintre pályázni kizárólag régi, 1850 előtti hungarica-kiadványok, és különösen nagy szellemi értéket képviselő szakmunkák esetében lehet.

Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 25.000.000 Ft

Igényelhető támogatás: maximum 1.000.000 Ft/pályázat

Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%

Altéma kódszáma: 203136/366

Pályázók köre:

  1. olyan szervezetek, amelyek alapítóokiratában/alapszabályában/cégkivonatában a könyvkiadási tevékenység vagy a könyvek megjelentetését előmozdító, segítő tevékenység fel van tüntetve (az erre utaló bejegyzést magyarországi gazdasági társaságok esetén a cégkivonatban, egyéb szervezeti forma esetén – kivéve egyéni vállalkozó /l. alább/ – az alapító okiratban/alapszabályban, jól láthatóan ki kell emelni, és fel kell tölteni a pályázathoz. Egyházi jogi személy esetében, amennyiben nem rendelkezik alapító okirattal, akkor 1 évnél nem régebbi egyházfőhatósági igazolást kell csatolni arról, hogy a pályázó szervezet kiadói tevékenységgel rendelkezik.).Előnyben részesülnek azok a könyvkiadók, amelyeknek a szépirodalom a fő profiljuk,
  2. olyan egyéni vállalkozók, akik kiadói tevékenységgel rendelkeznek, az erről szóló igazolást fel kell tölteni a pályázathoz.

A pályázati cél megvalósításának időtartama:

Pályázni a 2021. július 1. és 2022. december 31. között megjelenő kiadványokra lehet.

A támogatott pályázat pénzügyi elszámolásában a kiadások kezdő időpontja (a számlák teljesítésének legkorábbi időpontja (adatlap 6.4. pont) a támogatott feladat megvalósításának kezdő időpontját (adatlap 6.1. pont) megelőző maximum 60 nap lehet.

A támogatottnak 20 könyvtárba kötelező eljuttatnia– a könyv megjelenésekor – a támogatott kiadványból 1-1 példányt. A könyvtárak listája a http://www.nka.hu/kollegiumi-palyazatok linken „könyvtárlista kereskedelmi forgalomba kerülő kiadvány megjelentetéséhez” néven található. A beszállított könyvek Áfája a támogatott pályázót terheli.

A 203136-os altémára egy pályázó maximum 4 kiadvánnyal pályázhat, de mindegyik kiadványra külön pályázati adatlapot kell kitölteni és a mellékleteket csatolni.

Olyan kiadvánnyal nem lehet pályázni, amely korábban már az NKA bármelyik kollégiumától támogatásban részesült, kivétel az alkotói támogatás, illetve az olyan kiadvány, amelynek az előkészítésére már nyert a pályázó támogatást.

A pályázati adatlapon fel kell tüntetni, hogy a pályázat melyik művészeti területet (Pályázati adatlap „szakterület”) érinti.

A pályázat adatlapjának költségvetésében (4.2.2. pont) a könyv eladásából a megjelentetést követő egy éven belülvárható bevétel kitöltése is feltétlenül szükséges. Amennyiben nem keletkezik könyvértékesítési bevétel, akkor a 0 Ft-ot is jelezni kell az adatlap 4.2.2. pontjában (A oszlop= a bevétel megnevezése, B oszlop=az értékesítésből várható bevétel összeg)/!

Amennyiben a kiadványnak van bolti/eladási ára, és a pályázó 0 Ft bevételt tervez, úgy azt indokolnia kell. A szöveges indoklást az „Egyéb melléklet”-hez kell feltölteni.

Finanszírozás módja:a támogatás folyósítására az Ávr.) 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.

Nevezési díj összege/mértéke:A pályázó nevezési díj címen az igényelt támogatás 1%-át, amely magában foglalja a 27% Áfát is, de minimum 5.000 Ft-ot, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók „Nevezési díj” pontban leírt feltételeknek megfelelően.A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után!A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!

Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!

Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a kollégium nem írja elő.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az igényelt/megítélt támogatási összeg legalább 20%-át szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésre kell fordítani.

A Kollégium az alábbi jogcímeket fogadja el szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésként:

írói tiszteletdíj/szerzői jogdíj, illusztrátori tiszteletdíj/jogdíj, fotós tiszteletdíja/jogdíj, sajtó alá rendezés tiszteletdíja, jegyzetírás tiszteletdíja, szöveggondozás tiszteletdíja.

Amennyiben a fenti tiszteletdíjak kifizetése személyi jellegű, és a Pályázó a kapcsolódó járulékra is igényel támogatást, az igényelt/megítélt támogatási összeg 20%-a tartalmazhatja a járulék összegét.

Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:

  • írói tiszteletdíj/szerzői jogdíj,
  • illusztrátori tiszteletdíj/jogdíj,
  • fotós tiszteletdíja/jogdíj,
  • sajtó alá rendezés tiszteletdíja,
  • jegyzetírás tiszteletdíja,
  • szöveggondozás tiszteletdíja,
  • lektorálás tiszteletdíja,
  • szerkesztő tiszteletdíja,
  • főszerkesztő tiszteletdíja,
  • olvasószerkesztő tiszteletdíja,
  • tervezőszerkesztő tiszteletdíja,
  • képszerkesztő tiszteletdíja,
  • kontrollszerkesztő tiszteletdíja,
  • sorozatszerkesztő tiszteletdíja,
  • névmutató készítésének tiszteletdíja,

A fenti tiszteletdíjak kifizetése lehet dologi (számlás) kifizetés vagy személyi jellegű kifizetés is. Személyi jellegű kifizetés esetében a kapcsolódó járulékra is igényelhető támogatás.

  • nyomdai előkészítési munkák az alábbi jogcímekre:
    • szöveg- és képbevitel (írás, szkennelés),
    • grafikai tervezés, borítótervezés,
    • kiadványszerkesztés (szedés, tördelés),
    • képfeldolgozás (szerkesztés, optimalizálás),
    • korrektúra,
  • nyomdaköltség (levilágítás, papírköltség, montírozás, nyomás, kötés, hajtogatás, körbevágás, csomagolás),
  • marketing és hirdetési költségek (erre a jogcímre az NKA-tól igényelt támogatás max. 10%-a kérhető, illetve a megítélt támogatás max. 10%-a számolható el),
  • kapcsolódó CD/DVD költségei (anyag-, gyártási- és csomagolási költség).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a Kollégium a felhívásban szereplő jogcímeken kívül más jogcímet nem támogat, ezért a jogcímre vonatkozó módosítási kérelem elutasításra kerül.

A támogatás terhére tényleges pénzmozgással nem járó – kompenzálással, engedményezéssel teljesített – költség nem számolható el/a költségvetésben nem szerepeltethető.

Üzemeltetési és fenntartási kiadásokra (rezsiköltségre) támogatás nem igényelhető és nem számolható el.

Személyi juttatásként fizetett tiszteletdíj részeként a munkaadókat terhelő adók és járulékok igényelhetőek/ elszámolhatóak a támogatás terhére.

Pályázati adatlap 7. pontjához feltöltendő mellékletek:

  1. a kiadói vagy a könyvek megjelentetését elősegítő tevékenység igazolása a „Pályázók köre” pontban leírt módon,
  2. kézirat: a megjelentetendő kiadvány terjedelmének minimum 80%-a. A kézirat első oldalán nyilatkozni kell, hogy a végleges terjedelem hány %-ának felel meg a feltöltött kézirat! Amennyiben a kézirat nem fér bele a terjedelmi korlátba (10 MB), akkor a szöveges részt és a képanyagot külön-külön kell bontani, és a képeket az adatlap 7. pontjában az „Egyéb melléklet”-hez „pdf” formátumban kell feltölteni),
  1. kézirat részletes szinopszisa és tartalomjegyzéke (maximum 3+2 oldal terjedelemben, amennyiben a könyvnek lesz tartalomjegyzéke, akkor kötelező csatolni, amennyiben nem lesz a kiadványnak tartalomjegyzéke, akkor arról kell nyilatkozni,
  2. a szerző vagy a szerkesztő, továbbá amennyiben a kiadvány képzőművészeti illusztrációt tartalmaz, az illusztrátor (grafikusművész) szakmai életrajza,
  3. Országos Széchényi Könyvtár kötelespéldány igazolása – az igazolás kiállításának dátuma a pályázat benyújtásának dátumát legfeljebb 60 nappal előzheti meg – (A hazai kérelmezőknek igazolniuk kell, hogy a jogszabályban előírt kötelespéldány benyújtási kötelezettségüket a tárgyévben és a megelőző két naptári évben az Országos Széchényi Könyvtárral szemben teljesítették. Az igazolást a Könyvtár Kötelespéldány és Kiadványazonosító-kezelő Osztályától (1827 Budapest, Budavári palota F épület, 304., 302. szoba) kell kérni. Az igazolást akkor is ki kell kérni, ha a most pályázott könyv lesz a pályázó első kiadványa!),
  4. nyilatkozat a szerzői tiszteletdíj kifizetéséről és képzőművészeti illusztrációról,
  5. nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  6. a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata,
  7. a számlavezető pénzintézet igazolása a számlavezetésről (bankszámlakivonat, bankszámlaszerződés is megfelelő, amennyiben a dokumentum a bankszámlaszámot és a pályázó/lebonyolító megnevezését is tartalmazza).

A pályázat részét képezi a „Könyvkiadási betétlap”, amely a pályázati adatlap utolsó pontjaként jelenik meg, és a ’betétlap hozzáadása’ nyomógombbal automatikusan online betöltődik. A betétlap tartalmazza a könyv kiadási paramétereit (terjedelem, példányszám, a nyomdai kivitelezés paraméterei, tervezett bolti ár, stb.). Ezeket az adatokat az elszámolásban is szerepeltetni kell.

Tájékoztatjuk pályázóinkat, hogy a pályázati adatlap 7. pontjához szükséges feltölteni a pályázathoz kapcsolódó valamennyi dokumentumot „pdf” formátumban (fájlnév: ékezetek nélkül), amelyeket jelen pályázati felhívás előír, illetve azon további dokumentumokat, melyeket a pályázó egyéb mellékletként pályázatához fel kíván tölteni (pl. egyéb melléklet, pénzügyi lebonyolító nyilatkozata).

Ha a pályázati felhívásban előírt melléklet nem áll rendelkezésre a pályázat benyújtásakor, vagy az adott pályázathoz nem kíván egyéb mellékletet, lebonyolítói nyilatkozatot csatolni, azt ezen mellékletek legördülő menüből való kiválasztása után az Indoklás elnevezésű mezőben indokolni szükséges (pl. nincs, nem releváns, stb.).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, amennyiben lebonyolító igénybevételével kerül sor pályázat benyújtására, a lebonyolítói nyilatkozatot a pályázati adatlap 7. pontjában csatolni szükséges.

A lebonyolító nyilatkozata minta letölthető az NKA portál Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Lebonyolító nyilatkozata menüpontból.

A felhívás által előírt mellékleteket az alábbi módon tudja feltölteni:

Az előírt mellékletekből, mellékletenként (!) egy-egy „pdf” fájlt kell készíteni. A feltöltés előtt mindig végezzen ellenőrzést, hogy a „pdf” állományok visszaolvashatóak-e. Amennyiben a dokumentumok olvashatatlanok, az a pályázat érvénytelenségét okozhatja! Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére.

A legnagyobb feltölthető állományméret: 10MB

A benyújtott pályázat hiánypótlásával kapcsolatos tudnivalók

Az alábbi pályázati dokumentumok hiánypótlására nincs lehetőség:

  • kézirat: a megjelentetendő kiadvány terjedelmének minimum 80%-a. A kézirat első oldalán nyilatkozni kell, hogy a végleges terjedelem hány %-ának felel meg a feltöltött kézirat! Amennyiben a kézirat nem fér bele a terjedelmi korlátba (10 MB), akkor a szöveges részt és a képanyagot külön-külön kell bontani, és a képeket az adatlap 7. pontjában az „Egyéb melléklet”-hez „pdf” formátumban kell feltölteni),
  • nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  • a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az EMET NKAI nem kér be hiánypótlást azon pályázatok esetén, ahol a mellékletként feltöltendő pályázati dokumentumok mindegyike hiányzik, vagy a pályázó üres dokumentumokat csatol pályázatához.

Ha a pályázatot és a fentiekben ismertetetteken kívüli dokumentumokat a pályázó hibásan, hiányosan nyújtotta be, az EMET NKAI – a hibák, hiányosságok megjelölése mellett – egyetlen alkalommal felszólítja a pályázót a pályázat kijavítására. A pályázat kijavítására/hiánypótlására egyetlen alkalommal, a megadott határidőig van lehetőség.

A hiánypótlásról a pályázó az Effector online felületen, az alábbi elérési útvonalon hivatalos felszólító levelet kap: NKA felhasználói fiók/Pályázatok/Benyújtott pályázatok/adott pályázat/Pályázati dokumentumok – Pályázati hiánypótlás levél.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél tartalmazza a hibák, hiányosságok megjelölését, a javítás módját, a hiánypótlás határidejét.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél felhasználói fiókba való kiküldésének tényéről a pályázó e-mailben automatikus rendszerüzenetet kap, ezért a pályázónak a regisztráció során valós e-mail címet kell megadnia, amit naponta ellenőriz.

A határidő lejártával nincs mód a hiánypótlás teljesítésére.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az Ávr 70. § (3) bekezdésében foglaltak szerint, amennyiben a pályázat hiányosságai, hibái hiánypótlás útján nem orvosolhatók, vagy a pályázó nem vagy nem megfelelően teljesíti a hiánypótlást, lehetőség van pályázatának érdemi vizsgálat nélküli elutasítására.

A benyújtott pályázat az Ávr. 70. § (3) bekezdése szerint érdemi vizsgálat nélkül elutasítható, ha

  • bármely kötelezően benyújtandó dokumentum vagy annak egy része hiányzik a benyújtott pályázatból / hiánypótlásból (kivéve a fent részletezett dokumentumokat, melyekkel kapcsolatban hiánypótlás nem lehetséges);
  • hibásan vagy nem megfelelően van kitöltve a költségkalkuláció vagy a pályázati adatlap.

Az EMET NKAI az általa be nem fogadott pályázatokat, a hiánypótlási felhívást követően is hiányos vagy hibás pályázatokat, illetve azon pályázatokat, ahol a pályázó a hiánypótlást nem teljesítette, tájékoztatással, feltételesen érvénytelen minősítéssel küldi meg a szakmai Kollégiumnak.

A nevezési díj megfizetésének rendje:

A nevezési díjat banki átutalással (átutalási megbízáson/elektronikus utalással), vagy postai (rózsaszín) csekken kell az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő 10032000-01451461-00000000 pénzforgalmi jelzőszámú számlára teljesíteni. Kérjük, hogy a csekken az NKA Igazgatóság címét ne tüntesse fel! (A címet is tartalmazó csekket/csekkeket a posta nem kézbesíti.)

Az átutalási megbízáson, vagy elektronikus utalással kezdeményezett fizetés esetén a befizetést igazoló bizonylat közleményrovatában kérjük feltüntetni a pályázati adatlap jobb felső sarkában lévő „adatlap-azonosító” (A…….. N……….) számot, valamint az altéma kódszámát.

Kérjük, mielőtt befizetését kezdeményezné, olvassa el figyelmesen az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban leírtakat.

Valamennyi, a nevezési díjra vonatkozó információ megtalálható a részletes tájékoztatóban, az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban.

Az elbírálás szempontjai:

A Kollégium döntésekor figyelembe veszi a kiadónak a magyar irodalomban betöltött szerepét, könyvszakmai munkáját, pályázatának színvonalát (a beadott szinopszis és kézirat minőségét), a szerző eddigi munkásságát, a mű várható jelentőségét. A Kollégium továbbra sem támogatja a költségvetésben szereplő indokolatlanul magas költségeket.

Elszámolásra vonatkozó előírások:

A pályázat elszámolását az NKA portál Felhasználói fiók menüpontba belépve, az adott pályázatnál az Elszámolás benyújtásalink alatt nyújthatja be.

Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére. A legnagyobb feltölthető állományméret pénzügyi elszámolás esetében 1MB, szakmai beszámoló esetében 10MB.

Támogatott pályázat esetén a szakmai beszámolónak tartalmaznia kell:

  • fel kell tölteni a Szakmai beszámoló betétlapot,
  • fel kell tölteni a 20 könyvtár igazolását a könyv átvételéről (a Könyvtárak listája és Könyvtári igazolásminta a könyv átvételéről a https://nka.hu/kollegiumi-palyazatok/ linken tölthető le). Támogatott köteles a könyvtárakba eljuttatott példányok mindegyikén az NKA érvényes logója mellett az alábbi szöveget feltüntetni, és/vagy a kiadványba matrica formájában beragasztani: „Ez a kötet ingyenesen jutott el a könyvtárba a Nemzeti Kulturális Alap könyvtámogatási programja keretében. Megjelenés éve” Az NKA emblémája NKA portáljáról (www.nka.hu) az Impresszum menüpont alatt tölthető le,
  • a kiadvány további egy példányát az NKA Igazgatóságára (Emberi Erőforrás Támogatáskezelő Nemzeti Kulturális Alap Igazgatósága Budapest Pf.: 128. 1389) kell postai úton eljuttatni,
  • az uniós állami támogatásról szóló nyilatkozatában az a) vagy a b) lehetőség választását megalapozó feltételek teljesülését alátámasztó tényeket, körülményeket és bizonyítékokat

Támogatott pályázat esetén a pénzügyi elszámolásnak tartalmaznia kell:

  • a Támogatott nevére kiállított eredeti záradékolt bizonylatok (számlák, számlát helyettesítő okiratok, szerződések), banki átutalás teljesítését igazoló bizonylatok szkennelt példányát, figyelemmel arra, hogy elektronikus számla esetében a számla kiállítójának kell a számlára rávezetni az pályázati azonosítószámot, a számla kiállításakor,
  • a kétszázezer forint értékhatárt meghaladó értékű áru beszerzésének vagy szolgáltatás megrendelésének írásos dokumentumát (írásban kötött szerződésnek minősül az elküldött és visszaigazolt megrendelés is. Amennyiben a támogatott az elszámolás során a fenti értékhatár feletti árubeszerzés és szolgáltatásnyújtás írásos dokumentumait nem csatolja, az elszámolás során az értékhatár feletti számlák/bizonylatok nem vehetők figyelembe),
  • számfejtéssel kifizetett megbízási- és tiszteletdíj szerződéseinek szkennelt példányát, értékhatártól függetlenül,
  • amennyiben a támogatási cél megvalósításában a Támogatott megbízásából közreműködők, alvállalkozók vesznek részt, akkor az általuk kiállított – kizárólag a támogatási szerződésben/támogatói okiratban, valamint a felhívásban meghatározott jogcímekre vonatkozó – számlák közvetítői díjat nem tartalmazhatnak,
  • az idegen nyelven kiállított bizonylatok, illetve szerződések mellé ezek tartalmi fordítását is csatolni kell, oly módon, hogy a fordítás tényét aláírással igazolni kell,
  • a forinttól eltérő pénznemben kiállított számla, számviteli bizonylat esetében annak végösszegét és az arra tekintettel elszámolható költség összegét a számlán, számviteli bizonylaton megjelölt teljesítési időpontjában érvényes, a Magyar Nemzeti Bank által közzétett középárfolyamon kell forintra átszámítani. Abban az esetben, ha a számlán nem szerepel illetve nem állapítható meg a teljesítés időpontja, úgy a számla kifizetésének napján érvényes – az MNB által közzétett – középárfolyamon átszámítva kell az elszámolásban szerepeltetni,
  • 1.500.000 Ft feletti kifizetések kizárólag banki átutalással teljesíthetők, melynek igazolása a banki terhelési értesítővel történik az elszámolásban.

4. Pályázati cél: Tudományos ismeretterjesztő művek megjelentetése

Pályázni a hagyományos úton megjelentetni kívánt tudományos ismeretterjesztő, és tényirodalmi könyvek, valamint a környezetkultúrát, a környezet-etikus magatartást fejlesztő szakkönyvek megjelentetésére lehet (magyar szerzőtől idegen nyelven is, és bármely szerzőtől magyarul). Reprintre pályázni kizárólag régi, 1850 előtti hungarica-kiadványok, és különösen nagy szellemi értéket képviselő szakmunkák esetében lehet.

Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 30.000.000 Ft

Igényelhető támogatás: maximum 1.000.000 Ft

Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%

Altéma kódszáma: 203137/366

Pályázók köre:

  1. olyan szervezetek, amelyek alapítóokiratában/alapszabályában/cégkivonatában a könyvkiadási tevékenység vagy a könyvek megjelentetését előmozdító, segítő tevékenység fel van tüntetve (az erre utaló bejegyzést magyarországi gazdasági társaságok esetén a cégkivonatban, egyéb szervezeti forma esetén – kivéve egyéni vállalkozó /l. alább/ – az alapító okiratban/alapszabályban, jól láthatóan ki kell emelni, és fel kell tölteni a pályázathoz. Egyházi jogi személy esetében, amennyiben nem rendelkezik alapító okirattal, akkor 1 évnél nem régebbi egyházfőhatósági igazolást kell csatolni arról, hogy a pályázó szervezet kiadói tevékenységgel rendelkezik.),
  2. olyan egyéni vállalkozók, akik kiadói tevékenységgel rendelkeznek, az erről szóló igazolást fel kell tölteni a pályázathoz,
  3. hazai nyilvános könyvtárak jegyzékében szereplő könyvtárak,
  4. felsőfokú könyvtáros-képző intézmények és könyvtárszakmai szervezetek,
  5. hazai és határon túli muzeális intézmények (nem jogi személy esetén annak fenntartója),
  6. hazai levéltárak és levéltári szakmai szervezetek (nem jogi személy esetén annak fenntartója).

A pályázati cél megvalósításának időtartama:

Pályázni a 2021. július 1. és 2022. december 31. között megjelenő kiadványokra lehet.

A támogatott pályázat pénzügyi elszámolásában a kiadások kezdő időpontja (a számlák teljesítésének legkorábbi időpontja (adatlap 6.4. pont) a támogatott feladat megvalósításának kezdő időpontját (adatlap 6.1. pont) megelőző maximum 60 nap lehet.

A támogatottnak 20 könyvtárba kötelező eljuttatnia– a könyv megjelenésekor – a támogatott kiadványból 1-1 példányt. A könyvtárak listája a http://www.nka.hu/kollegiumi-palyazatok linken „könyvtárlista kereskedelmi forgalomba kerülő kiadvány megjelentetéséhez” néven található. A beszállított könyvek Áfája a támogatott pályázót terheli.

A 203137-es altémára egy pályázó maximum 4 kiadvánnyal pályázhat, de mindegyik kiadványra külön pályázati adatlapot kell kitölteni és a mellékleteket csatolni. Kivételt képeznek azon közgyűjteményi, kutatói és oktatási (központi költségvetési) intézmények, amelyeket intézményi összevonással alakítottak át. Ezen intézmények tagintézményenként 4 pályázatot adhatnak be. A pályázat(ok)ban nyilatkozni kell az összevonás tényéről, időpontjáról, az érintett tagintézményekről, illetve arról, hogy a pályázatot mely tagintézmény nyújtotta be (A nyilatkozatot az „Egyéb melléklet”-hez kell feltölteni.).

Olyan kiadvánnyal nem lehet pályázni, amely korábban már az NKA bármelyik Kollégiumától támogatásban részesült, kivétel az alkotói támogatás, illetve az olyan kiadvány, amelynek az előkészítésére már nyert a pályázó támogatást.

A pályázati adatlapon fel kell tüntetni, hogy a pályázat melyik művészeti területet (Pályázati adatlap „szakterület”) érinti.

A pályázat adatlapjának költségvetésében (4.2.2. pont) a könyv eladásából a megjelentetést követő egy éven belülvárható bevétel kitöltése is feltétlenül szükséges. Amennyiben nem keletkezik könyvértékesítési bevétel, akkor a 0 Ft-ot is jelezni kell az adatlap 4.2.2. pontjában (A oszlop= a bevétel megnevezése, B oszlop=az értékesítésből várható bevétel összeg)/!

Amennyiben a kiadványnak van bolti/eladási ára, és a pályázó 0 Ft bevételt tervez, úgy azt indokolnia kell. A szöveges indoklást az „Egyéb melléklet”-hez kell feltölteni.

Finanszírozás módja:a támogatás folyósítására az Ávr.) 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.

Nevezési díj összege/mértéke:A pályázó nevezési díj címen az igényelt támogatás 1%-át, amely magában foglalja a 27% Áfát is, de minimum 5.000 Ft-ot, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók „Nevezési díj” pontban leírt feltételeknek megfelelően.A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után!A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!

Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!

Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a kollégium nem írja elő.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az igényelt/megítélt támogatási összeg legalább 20%-át szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésre kell fordítani.

A Kollégium az alábbi jogcímeket fogadja el szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésként:

írói tiszteletdíj/szerzői jogdíj, illusztrátori tiszteletdíj/jogdíj, fotós tiszteletdíja/jogdíj, sajtó alá rendezés tiszteletdíja, jegyzetírás tiszteletdíja, szöveggondozás tiszteletdíja, fordítói tiszteletdíj.

Amennyiben a fenti tiszteletdíjak kifizetése személyi jellegű, és a Pályázó a kapcsolódó járulékra is igényel támogatást, az igényelt/megítélt támogatási összeg 20%-a tartalmazhatja a járulék összegét.

Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:

  • írói tiszteletdíj/szerzői jogdíj,
  • illusztrátori tiszteletdíj/jogdíj,
  • fotós tiszteletdíja/jogdíj,
  • sajtó alá rendezés tiszteletdíja,
  • jegyzetírás tiszteletdíja,
  • szöveggondozás tiszteletdíja,
  • fordítói tiszteletdíj,
  • lektorálás tiszteletdíja,
  • szerkesztő tiszteletdíja,
  • főszerkesztő tiszteletdíja,
  • olvasószerkesztő tiszteletdíja,
  • tervezőszerkesztő tiszteletdíja,
  • képszerkesztő tiszteletdíja,
  • kontrollszerkesztő tiszteletdíja,
  • sorozatszerkesztő tiszteletdíja,
  • névmutató készítésének tiszteletdíja,

A fenti tiszteletdíjak kifizetése lehet dologi (számlás) kifizetés vagy személyi jellegű kifizetés is. Személyi jellegű kifizetés esetében a kapcsolódó járulékra is igényelhető támogatás.

  • nyomdai előkészítési munkák az alábbi jogcímekre:
    • szöveg- és képbevitel (írás, szkennelés),
    • grafikai tervezés, borítótervezés,
    • kiadványszerkesztés (szedés, tördelés),
    • képfeldolgozás (szerkesztés, optimalizálás),
    • korrektúra,
  • nyomdaköltség (levilágítás, papírköltség, montírozás, nyomás, kötés, hajtogatás, körbevágás, csomagolás),
  • marketing és hirdetési költségek (erre a jogcímre az NKA-tól igényelt támogatás max. 10%-a kérhető, illetve a megítélt támogatás max. 10%-a számolható el),
  • kapcsolódó CD/DVD költségei (anyag-, gyártási- és csomagolási költség).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a Kollégium a felhívásban szereplő jogcímeken kívül más jogcímet nem támogat, ezért a jogcímre vonatkozó módosítási kérelem elutasításra kerül.

A támogatás terhére tényleges pénzmozgással nem járó – kompenzálással, engedményezéssel teljesített – költség nem számolható el/a költségvetésben nem szerepeltethető.

Üzemeltetési és fenntartási kiadásokra (rezsiköltségre) támogatás nem igényelhető és nem számolható el.

Személyi juttatásként fizetett tiszteletdíj részeként a munkaadókat terhelő adók és járulékok igényelhetőek/ elszámolhatóak a támogatás terhére.

Pályázati adatlap 7. pontjához feltöltendő mellékletek:

  1. az „A” és „B” pontba tartozó pályázói kör esetén: a kiadói vagy a könyvkiadást elősegítő tevékenység igazolása a „Pályázók köre” pontban leírt módon, vagy nyilatkozat arról, hogy a pályázó a „C”, „D”, „E” vagy „F” pont alá tartozik (A nyilatkozat ezen melléklet legördülő menüből való kiválasztása után az Indoklás elnevezésű mezőben is megtehető.),
  2. kézirat: a megjelentetendő kiadvány terjedelmének minimum 80%-a. A kézirat első oldalán nyilatkozni kell, hogy a végleges terjedelem hány %-ának felel meg a feltöltött kézirat! Amennyiben a kézirat nem fér bele a terjedelmi korlátba (10 MB), akkor a szöveges részt és a képanyagot külön-külön kell bontani, és a képeket az adatlap 7. pontjában az „Egyéb melléklet”-hez „pdf” formátumban kell feltölteni),
    Idegen nyelvű könyv magyar fordításának kiadását célzó pályázat esetén minimum 30 oldalt fel kell tölteni a magyar fordításból (a kollégium ebben az esetben az eredeti nyelvű kézirattól eltekint),
  3. kézirat részletes szinopszisa és tartalomjegyzéke (maximum 3+2 oldal terjedelemben, amennyiben a könyvnek lesz tartalomjegyzéke, akkor kötelező csatolni, amennyiben nem lesz a kiadványnak tartalomjegyzéke, akkor arról kell nyilatkozni.
    Idegen nyelvű könyv magyar fordításának kiadását célzó pályázat esetén, a szinopszisnak tartalmaznia kell az eredeti, idegen nyelvű könyv kiadási adatait (idegen nyelvű kiadó, kiadás helye, éve), a könyv eredeti megjelenésének körülményeit, a mű fogadtatását, valamint az író bemutatását.
  4. a szerző, vagy a szerkesztő szakmai életrajza,
  5. Országos Széchényi Könyvtár kötelespéldány igazolásaaz igazolás kiállításának dátuma a pályázat benyújtásának dátumát legfeljebb 60 nappal előzheti meg (A hazai kérelmezőknek igazolniuk kell, hogy a jogszabályban előírt kötelespéldány benyújtási kötelezettségüket a tárgyévben és a megelőző két naptári évben az Országos Széchényi Könyvtárral szemben teljesítették. Az igazolást a Könyvtár Kötelespéldány és Kiadványazonosító-kezelő Osztályától (1827 Budapest, Budavári palota F épület, 304., 302. szoba) kell kérni. Az igazolást akkor is ki kell kérni, ha a most pályázott könyv lesz a pályázó első kiadványa!),
  6. nyilatkozat a szerzői tiszteletdíj kifizetéséről,
  7. nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  8. a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata,
  9. a számlavezető pénzintézet igazolása a számlavezetésről (bankszámlakivonat, bankszámlaszerződés is megfelelő, amennyiben a dokumentum a bankszámlaszámot és a pályázó/lebonyolító megnevezését is tartalmazza).

A pályázat részét képezi a „Könyvkiadási betétlap”, amely a pályázati adatlap utolsó pontjaként jelenik meg, és a ’betétlap hozzáadása’nyomógombbal automatikusan online betöltődik. A betétlap tartalmazza a könyv kiadási paramétereit (terjedelem, példányszám, a nyomdai kivitelezés paraméterei, tervezett bolti ár, stb.). Ezeket az adatokat az elszámolásban is szerepeltetni kell.

Tájékoztatjuk pályázóinkat, hogy a pályázati adatlap 7. pontjához szükséges feltölteni a pályázathoz kapcsolódó valamennyi dokumentumot „pdf” formátumban (fájlnév: ékezetek nélkül), amelyeket jelen pályázati felhívás előír, illetve azon további dokumentumokat, melyeket a pályázó egyéb mellékletként pályázatához fel kíván tölteni (pl. egyéb melléklet, pénzügyi lebonyolító nyilatkozata).

Ha a pályázati felhívásban előírt melléklet nem áll rendelkezésre a pályázat benyújtásakor, vagy az adott pályázathoz nem kíván egyéb mellékletet, lebonyolítói nyilatkozatot csatolni, azt ezen mellékletek legördülő menüből való kiválasztása után az Indoklás elnevezésű mezőben indokolni szükséges (pl. nincs, nem releváns, stb.).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, amennyiben lebonyolító igénybevételével kerül sor pályázat benyújtására, a lebonyolítói nyilatkozatot a pályázati adatlap 7. pontjában csatolni szükséges.

A lebonyolító nyilatkozata minta letölthető az NKA portál Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Lebonyolító nyilatkozata menüpontból.

A felhívás által előírt mellékleteket az alábbi módon tudja feltölteni:

Az előírt mellékletekből, mellékletenként (!) egy-egy „pdf” fájlt kell készíteni. A feltöltés előtt mindig végezzen ellenőrzést, hogy a „pdf” állományok visszaolvashatóak-e. Amennyiben a dokumentumok olvashatatlanok, az a pályázat érvénytelenségét okozhatja! Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére.

A legnagyobb feltölthető állományméret: 10MB

A benyújtott pályázat hiánypótlásával kapcsolatos tudnivalók

Az alábbi pályázati dokumentumok hiánypótlására nincs lehetőség:

  • kézirat: a megjelentetendő kiadvány terjedelmének minimum 80%-a. A kézirat első oldalán nyilatkozni kell, hogy a végleges terjedelem hány %-ának felel meg a feltöltött kézirat! Amennyiben a kézirat nem fér bele a terjedelmi korlátba (10 MB), akkor a szöveges részt és a képanyagot külön-külön kell bontani, és a képeket az adatlap 7. pontjában az „Egyéb melléklet”-hez „pdf” formátumban kell feltölteni),
  • nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  • a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az EMET NKAI nem kér be hiánypótlást azon pályázatok esetén, ahol a mellékletként feltöltendő pályázati dokumentumok mindegyike hiányzik, vagy a pályázó üres dokumentumokat csatol pályázatához.

Ha a pályázatot és a fentiekben ismertetetteken kívüli dokumentumokat a pályázó hibásan, hiányosan nyújtotta be, az EMET NKAI – a hibák, hiányosságok megjelölése mellett – egyetlen alkalommal felszólítja a pályázót a pályázat kijavítására. A pályázat kijavítására/hiánypótlására egyetlen alkalommal, a megadott határidőig van lehetőség.

A hiánypótlásról a pályázó az Effector online felületen, az alábbi elérési útvonalon hivatalos felszólító levelet kap: NKA felhasználói fiók/Pályázatok/Benyújtott pályázatok/adott pályázat/Pályázati dokumentumok – Pályázati hiánypótlás levél.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél tartalmazza a hibák, hiányosságok megjelölését, a javítás módját, a hiánypótlás határidejét.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél felhasználói fiókba való kiküldésének tényéről a pályázó e-mailben automatikus rendszerüzenetet kap, ezért a pályázónak a regisztráció során valós e-mail címet kell megadnia, amit naponta ellenőriz.

A határidő lejártával nincs mód a hiánypótlás teljesítésére.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az Ávr 70. § (3) bekezdésében foglaltak szerint, amennyiben a pályázat hiányosságai, hibái hiánypótlás útján nem orvosolhatók, vagy a pályázó nem vagy nem megfelelően teljesíti a hiánypótlást, lehetőség van pályázatának érdemi vizsgálat nélküli elutasítására.

A benyújtott pályázat az Ávr. 70. § (3) bekezdése szerint érdemi vizsgálat nélkül elutasítható, ha

  • bármely kötelezően benyújtandó dokumentum vagy annak egy része hiányzik a benyújtott pályázatból / hiánypótlásból (kivéve a fent részletezett dokumentumokat, melyekkel kapcsolatban hiánypótlás nem lehetséges);
  • hibásan vagy nem megfelelően van kitöltve a költségkalkuláció vagy a pályázati adatlap.

Az EMET NKAI az általa be nem fogadott pályázatokat, a hiánypótlási felhívást követően is hiányos vagy hibás pályázatokat, illetve azon pályázatokat, ahol a pályázó a hiánypótlást nem teljesítette, tájékoztatással, feltételesen érvénytelen minősítéssel küldi meg a szakmai Kollégiumnak.

A nevezési díj megfizetésének rendje:

A nevezési díjat banki átutalással (átutalási megbízáson/elektronikus utalással), vagy postai (rózsaszín) csekken kell az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő 10032000-01451461-00000000 pénzforgalmi jelzőszámú számlára teljesíteni. Kérjük, hogy a csekken az NKA Igazgatóság címét ne tüntesse fel! (A címet is tartalmazó csekket/csekkeket a posta nem kézbesíti.)

Az átutalási megbízáson, vagy elektronikus utalással kezdeményezett fizetés esetén a befizetést igazoló bizonylat közleményrovatában kérjük feltüntetni a pályázati adatlap jobb felső sarkában lévő „adatlap-azonosító” (A…….. N……….) számot, valamint az altéma kódszámát.

Kérjük, mielőtt befizetését kezdeményezné, olvassa el figyelmesen az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban leírtakat.

Valamennyi, a nevezési díjra vonatkozó információ megtalálható a részletes tájékoztatóban, az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban.

Az elbírálás szempontjai:

A pályázatok elbírálásakor a Kollégium szakmai szempontként figyelembe veszi, hogy a pályázott mű mennyiben segíti elő a magyarországi kulturális és tudományos teljesítmények megismertetését, a művészeti, humán-, társadalom- és természettudomány, valamint környezettudomány fejlődését, vagy az interdiszciplináris kutatói és alkotói együttműködést. A Kollégium továbbra sem támogatja a költségvetésben szereplő indokolatlanul magas költségeket.

Elszámolásra vonatkozó előírások:

A pályázat elszámolását az NKA portál Felhasználói fiók menüpontba belépve, az adott pályázatnál az Elszámolás benyújtásalink alatt nyújthatja be.

Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére. A legnagyobb feltölthető állományméret pénzügyi elszámolás esetében 1MB, szakmai beszámoló esetében 10MB.

Támogatott pályázat esetén a szakmai beszámolónak tartalmaznia kell:

  • fel kell tölteni a Szakmai beszámoló betétlapot,
  • fel kell tölteni a 20 könyvtár igazolását a könyv átvételéről (a Könyvtárak listája és Könyvtári igazolásminta a könyv átvételéről a https://nka.hu/kollegiumi-palyazatok/linken tölthető le). Támogatott köteles a könyvtárakba eljuttatott példányok mindegyikén az NKA érvényes logója mellett az alábbi szöveget feltüntetni, és/vagy a kiadványba matrica formájában beragasztani: „Ez a kötet ingyenesen jutott el a könyvtárba a Nemzeti Kulturális Alap könyvtámogatási programja keretében. Megjelenés éve” Az NKA emblémája NKA portáljáról (www.nka.hu) az Impresszum menüpont alatt tölthető le,
  • a kiadvány további egy példányát az NKA Igazgatóságára (Emberi Erőforrás Támogatáskezelő Nemzeti Kulturális Alap Igazgatósága Budapest Pf.: 128. 1389) kell postai úton eljuttatni,
  • az uniós állami támogatásról szóló nyilatkozatában az a) vagy a b) lehetőség választását megalapozó feltételek teljesülését alátámasztó tényeket, körülményeket és bizonyítékokat

Támogatott pályázat esetén a pénzügyi elszámolásnak tartalmaznia kell:

  • a Támogatott nevére kiállított eredeti záradékolt bizonylatok (számlák, számlát helyettesítő okiratok, szerződések), banki átutalás teljesítését igazoló bizonylatok szkennelt példányát, figyelemmel arra, hogy elektronikus számla esetében a számla kiállítójának kell a számlára rávezetni az pályázati azonosítószámot, a számla kiállításakor,
  • a kétszázezer forint értékhatárt meghaladó értékű áru beszerzésének vagy szolgáltatás megrendelésének írásos dokumentumát (írásban kötött szerződésnek minősül az elküldött és visszaigazolt megrendelés is. Amennyiben a támogatott az elszámolás során a fenti értékhatár feletti árubeszerzés és szolgáltatásnyújtás írásos dokumentumait nem csatolja, az elszámolás során az értékhatár feletti számlák/bizonylatok nem vehetők figyelembe),
  • számfejtéssel kifizetett megbízási- és tiszteletdíj szerződéseinek szkennelt példányát, értékhatártól függetlenül,
  • amennyiben a támogatási cél megvalósításában a Támogatott megbízásából közreműködők, alvállalkozók vesznek részt, akkor az általuk kiállított – kizárólag a támogatási szerződésben/támogatói okiratban, valamint a felhívásban meghatározott jogcímekre vonatkozó – számlák közvetítői díjat nem tartalmazhatnak,
  • az idegen nyelven kiállított bizonylatok, illetve szerződések mellé ezek tartalmi fordítását is csatolni kell, oly módon, hogy a fordítás tényét aláírással igazolni kell,
  • a forinttól eltérő pénznemben kiállított számla, számviteli bizonylat esetében annak végösszegét és az arra tekintettel elszámolható költség összegét a számlán, számviteli bizonylaton megjelölt teljesítési időpontjában érvényes, a Magyar Nemzeti Bank által közzétett középárfolyamon kell forintra átszámítani. Abban az esetben, ha a számlán nem szerepel illetve nem állapítható meg a teljesítés időpontja, úgy a számla kifizetésének napján érvényes – az MNB által közzétett – középárfolyamon átszámítva kell az elszámolásban szerepeltetni,
  • 1.500.000 Ft feletti kifizetések kizárólag banki átutalással teljesíthetők, melynek igazolása a banki terhelési értesítővel történik az elszámolásban.

5. Pályázati cél: Gyermek és ifjúsági könyvek megjelentetése

Jelen altémára gyermekeknek szóló szépirodalmi és ismereteket átadó, az adott korosztály számára megfelelő könyvek papíralapú, magyar nyelven történő megjelentetésére lehet pályázni.

A rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 10.000.000 Ft

Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%.

Altéma kódszáma: 203138/366

Pályázók köre:

  1. olyan szervezetek, amelyek alapító okiratában/alapszabályában/cégkivonatában a könyvkiadási tevékenység vagy a könyvek megjelentetését előmozdító, segítő tevékenység fel van tüntetve (az erre utaló bejegyzést magyarországi gazdasági társaságok esetén a cégkivonatban, egyéb szervezeti forma esetén – kivéve egyéni vállalkozó /l. alább/ – az alapító okiratban/alapszabályban, jól láthatóan ki kell emelni, és fel kell tölteni a pályázathoz). Előnyben részesülnek azok a könyvkiadók, amelyeknek a szépirodalom a fő profiljuk,
  2. olyan egyéni vállalkozók, akik kiadói tevékenységgel rendelkeznek, az erről szóló igazolást fel kell tölteni a pályázathoz.

A pályázati cél megvalósításának időtartama:

Pályázni a 2021. július 1. és 2022. december 31. között megjelenő kiadványokra lehet.

A támogatott pályázat pénzügyi elszámolásában a kiadások kezdő időpontja (a számlák teljesítésének legkorábbi időpontja (adatlap 6.4. pont) a támogatott feladat megvalósításának kezdő időpontját (adatlap 6.1. pont) megelőző maximum 60 nap lehet.

A támogatottnak 20 könyvtárba kötelező eljuttatnia– a könyv megjelenésekor – a támogatott kiadványból 1-1 példányt. A könyvtárak listája a http://www.nka.hu/kollegiumi-palyazatok linken „könyvtárlista kereskedelmi forgalomba kerülő kiadvány megjelentetéséhez” néven található. A beszállított könyvek Áfája a támogatott pályázót terheli.

A 203138-as altémára egy pályázó maximum 4 kiadvánnyal pályázhat, de mindegyik kiadványra külön pályázati adatlapot kell kitölteni és a mellékleteket csatolni.

Olyan kiadvánnyal nem lehet pályázni, amely korábban már az NKA bármelyik kollégiumától támogatásban részesült, kivétel az alkotói támogatás, illetve az olyan kiadvány, amelynek az előkészítésére már nyert a pályázó támogatást.

A pályázati adatlapon fel kell tüntetni, hogy a pályázat melyik művészeti területet (Pályázati adatlap „szakterület”) érinti.

A pályázat adatlapjának költségvetésében (4.2.2. pont) a könyv eladásából a megjelentetést követő egy éven belülvárható bevétel kitöltése is feltétlenül szükséges. Amennyiben nem keletkezik könyvértékesítési bevétel, akkor a 0 Ft-ot is jelezni kell az adatlap 4.2.2. pontjában (A oszlop= a bevétel megnevezése, B oszlop=az értékesítésből várható bevétel összeg)/!

Amennyiben a kiadványnak van bolti/eladási ára, és a pályázó 0 Ft bevételt tervez, úgy azt indokolnia kell. A szöveges indoklást az „Egyéb melléklet”-hez kell feltölteni.

Finanszírozás módja:a támogatás folyósítására az Ávr.) 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.

Nevezési díj összege/mértéke:A pályázó nevezési díj címen az igényelt támogatás 1%-át, amely magában foglalja a 27% Áfát is, de minimum 5.000 Ft-ot, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók „Nevezési díj” pontban leírt feltételeknek megfelelően.A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után!A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!

Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!

Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a kollégium nem írja elő.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az igényelt/megítélt támogatási összeg legalább 20%-át szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésre kell fordítani.

A Kollégium az alábbi jogcímeket fogadja el szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésként:

írói tiszteletdíj/szerzői jogdíj, illusztrátori tiszteletdíj/jogdíj, fotós tiszteletdíja/jogdíj, sajtó alá rendezés tiszteletdíja, jegyzetírás tiszteletdíja, szöveggondozás tiszteletdíja, fordítói tiszteletdíj.

Amennyiben a fenti tiszteletdíjak kifizetése személyi jellegű, és a Pályázó a kapcsolódó járulékra is igényel támogatást, az igényelt/megítélt támogatási összeg 20%-a tartalmazhatja a járulék összegét.

Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:

  • írói tiszteletdíj/szerzői jogdíj,
  • illusztrátori tiszteletdíj/jogdíj,
  • fotós tiszteletdíja/jogdíj,
  • sajtó alá rendezés tiszteletdíja,
  • jegyzetírás tiszteletdíja,
  • szöveggondozás tiszteletdíja,
  • fordítói tiszteletdíj,
  • lektorálás tiszteletdíja,
  • szerkesztő tiszteletdíja,
  • főszerkesztő tiszteletdíja,
  • olvasószerkesztő tiszteletdíja,
  • tervezőszerkesztő tiszteletdíja,
  • képszerkesztő tiszteletdíja,
  • kontrollszerkesztő tiszteletdíja,
  • sorozatszerkesztő tiszteletdíja,
  • névmutató készítésének tiszteletdíja,

A fenti tiszteletdíjak kifizetése lehet dologi (számlás) kifizetés vagy személyi jellegű kifizetés is. Személyi jellegű kifizetés esetében a kapcsolódó járulékra is igényelhető támogatás.

  • fotóanyag jogdíja,
  • nyomdai előkészítési munkák az alábbi jogcímekre:
    • szöveg- és képbevitel (írás, szkennelés),
    • grafikai tervezés, borítótervezés,
    • kiadványszerkesztés (szedés, tördelés),
    • képfeldolgozás (szerkesztés, optimalizálás),
    • korrektúra,
  • nyomdaköltség (levilágítás, papírköltség, montírozás, nyomás, kötés, hajtogatás, körbevágás, csomagolás),
  • marketing és hirdetési költségek (erre a jogcímre az NKA-tól igényelt támogatás max. 10%-a kérhető, illetve a megítélt támogatás max. 10%-a számolható el),
  • kapcsolódó CD/DVD költségei (anyag-, gyártási- és csomagolási költség).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a Kollégium a felhívásban szereplő jogcímeken kívül más jogcímet nem támogat, ezért a jogcímre vonatkozó módosítási kérelem elutasításra kerül.

A támogatás terhére tényleges pénzmozgással nem járó – kompenzálással, engedményezéssel teljesített – költség nem számolható el/a költségvetésben nem szerepeltethető.

Üzemeltetési és fenntartási kiadásokra (rezsiköltségre) támogatás nem igényelhető és nem számolható el.

Személyi juttatásként fizetett tiszteletdíj részeként a munkaadókat terhelő adók és járulékok igényelhetőek/ elszámolhatóak a támogatás terhére.

Pályázati adatlap 7. pontjához feltöltendő mellékletek:

  1. könyvkiadási tevékenység igazolása a „Pályázók köre” pontban leírt módon,
  2. kézirat: a megjelentetendő kiadvány terjedelmének minimum 80%-a. A kézirat első oldalán nyilatkozni kell, hogy a végleges terjedelem hány %-ának felel meg a feltöltött kézirat! Amennyiben a kézirat nem fér bele a terjedelmi korlátba (10 MB), akkor a szöveges részt és a képanyagot külön-külön kell bontani, és a képeket az adatlap 7. pontjában az „Egyéb melléklet”-hez „pdf” formátumban kell feltölteni),
    Idegen nyelvű könyv magyar fordításának kiadását célzó pályázat esetén minimum 30 oldalt fel kell tölteni a magyar fordításból (a kollégium ebben az esetben az eredeti nyelvű kézirattól eltekint),
  3. kézirat részletes szinopszisa és tartalomjegyzéke(maximum 3+2 oldal terjedelemben, amennyiben a könyvnek nincs tartalomjegyzéke, akkor arról kell nyilatkozni.
    Idegen nyelvű könyv magyar fordításának kiadását célzó pályázat esetén, a szinopszisnak tartalmaznia kell az eredeti, idegen nyelvű könyv kiadási adatait (idegen nyelvű kiadó, kiadás helye, éve), a könyv eredeti megjelenésének körülményeit, a mű fogadtatását, valamint az író bemutatását,
  4. a szerző vagy a szerkesztő, továbbá amennyiben a kiadvány képzőművészeti illusztrációt tartalmaz, az illusztrátor (grafikusművész) szakmai életrajza,
  5. Országos Széchényi Könyvtár kötelespéldány igazolása (A hazai kérelmezőknek igazolniuk kell, hogy a jogszabályban előírt kötelespéldány benyújtási kötelezettségüket a tárgyévben és a megelőző két naptári évben az Országos Széchényi Könyvtárral szemben teljesítették. Az igazolást a Könyvtár Kötelespéldány és Kiadványazonosító-kezelő Osztályától (1827 Budapest, Budavári palota F épület, 304., 302. szoba) kell kérni. Az igazolást akkor is ki kell kérni, ha a most pályázott könyv lesz a pályázó első kiadványa!),
  6. nyilatkozat a szerzői tiszteletdíj kifizetéséről és képzőművészeti illusztrációról,
  7. nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  8. a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata,
  9. a számlavezető pénzintézet igazolása a számlavezetésről (bankszámlakivonat, bankszámlaszerződés is megfelelő, amennyiben a dokumentum a bankszámlaszámot és a pályázó/lebonyolító megnevezését is tartalmazza).

A pályázat részét képezi a „Könyvkiadási betétlap”, amely a pályázati adatlap utolsó pontjaként jelenik meg, és a ’betétlap hozzáadása’nyomógombbal automatikusan online betöltődik. A betétlap tartalmazza a könyv kiadási paramétereit (terjedelem, példányszám, a nyomdai kivitelezés paraméterei, tervezett bolti ár, stb.). Ezeket az adatokat az elszámolásban is szerepeltetni kell.

Tájékoztatjuk pályázóinkat, hogy a pályázati adatlap 7. pontjához szükséges feltölteni a pályázathoz kapcsolódó valamennyi dokumentumot „pdf” formátumban (fájlnév: ékezetek nélkül), amelyeket jelen pályázati felhívás előír, illetve azon további dokumentumokat, melyeket a pályázó egyéb mellékletként pályázatához fel kíván tölteni (pl. egyéb melléklet, pénzügyi lebonyolító nyilatkozata).

Ha a pályázati felhívásban előírt melléklet nem áll rendelkezésre a pályázat benyújtásakor, vagy az adott pályázathoz nem kíván egyéb mellékletet, lebonyolítói nyilatkozatot csatolni, azt ezen mellékletek legördülő menüből való kiválasztása után az Indoklás elnevezésű mezőben indokolni szükséges (pl. nincs, nem releváns, stb.).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, amennyiben lebonyolító igénybevételével kerül sor pályázat benyújtására, a lebonyolítói nyilatkozatot a pályázati adatlap 7. pontjában csatolni szükséges.

A lebonyolító nyilatkozata minta letölthető az NKA portál Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Lebonyolító nyilatkozata menüpontból.

A felhívás által előírt mellékleteket az alábbi módon tudja feltölteni:

Az előírt mellékletekből, mellékletenként (!) egy-egy „pdf” fájlt kell készíteni. A feltöltés előtt mindig végezzen ellenőrzést, hogy a „pdf” állományok visszaolvashatóak-e. Amennyiben a dokumentumok olvashatatlanok, az a pályázat érvénytelenségét okozhatja! Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére.

A legnagyobb feltölthető állományméret: 10MB

A benyújtott pályázat hiánypótlásával kapcsolatos tudnivalók

Az alábbi pályázati dokumentumok hiánypótlására nincs lehetőség:

  • kézirat: a megjelentetendő kiadvány terjedelmének minimum 80%-a. A kézirat első oldalán nyilatkozni kell, hogy a végleges terjedelem hány %-ának felel meg a feltöltött kézirat! Amennyiben a kézirat nem fér bele a terjedelmi korlátba (10 MB), akkor a szöveges részt és a képanyagot külön-külön kell bontani, és a képeket az adatlap 7. pontjában az „Egyéb melléklet”-hez „pdf” formátumban kell feltölteni),
  • nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  • a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az EMET NKAI nem kér be hiánypótlást azon pályázatok esetén, ahol a mellékletként feltöltendő pályázati dokumentumok mindegyike hiányzik, vagy a pályázó üres dokumentumokat csatol pályázatához.

Ha a pályázatot és a fentiekben ismertetetteken kívüli dokumentumokat a pályázó hibásan, hiányosan nyújtotta be, az EMET NKAI – a hibák, hiányosságok megjelölése mellett – egyetlen alkalommal felszólítja a pályázót a pályázat kijavítására. A pályázat kijavítására/hiánypótlására egyetlen alkalommal, a megadott határidőig van lehetőség.

A hiánypótlásról a pályázó az Effector online felületen, az alábbi elérési útvonalon hivatalos felszólító levelet kap: NKA felhasználói fiók/Pályázatok/Benyújtott pályázatok/adott pályázat/Pályázati dokumentumok – Pályázati hiánypótlás levél.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél tartalmazza a hibák, hiányosságok megjelölését, a javítás módját, a hiánypótlás határidejét.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél felhasználói fiókba való kiküldésének tényéről a pályázó e-mailben automatikus rendszerüzenetet kap, ezért a pályázónak a regisztráció során valós e-mail címet kell megadnia, amit naponta ellenőriz.

A határidő lejártával nincs mód a hiánypótlás teljesítésére.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az Ávr 70. § (3) bekezdésében foglaltak szerint, amennyiben a pályázat hiányosságai, hibái hiánypótlás útján nem orvosolhatók, vagy a pályázó nem vagy nem megfelelően teljesíti a hiánypótlást, lehetőség van pályázatának érdemi vizsgálat nélküli elutasítására.

A benyújtott pályázat az Ávr. 70. § (3) bekezdése szerint érdemi vizsgálat nélkül elutasítható, ha

  • bármely kötelezően benyújtandó dokumentum vagy annak egy része hiányzik a benyújtott pályázatból / hiánypótlásból (kivéve a fent részletezett dokumentumokat, melyekkel kapcsolatban hiánypótlás nem lehetséges);
  • hibásan vagy nem megfelelően van kitöltve a költségkalkuláció vagy a pályázati adatlap.

Az EMET NKAI az általa be nem fogadott pályázatokat, a hiánypótlási felhívást követően is hiányos vagy hibás pályázatokat, illetve azon pályázatokat, ahol a pályázó a hiánypótlást nem teljesítette, tájékoztatással, feltételesen érvénytelen minősítéssel küldi meg a szakmai Kollégiumnak.

A nevezési díj megfizetésének rendje:

A nevezési díjat banki átutalással (átutalási megbízáson/elektronikus utalással), vagy postai (rózsaszín) csekken kell az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő 10032000-01451461-00000000 pénzforgalmi jelzőszámú számlára teljesíteni. Kérjük, hogy a csekken az NKA Igazgatóság címét ne tüntesse fel! (A címet is tartalmazó csekket/csekkeket a posta nem kézbesíti.)

Az átutalási megbízáson, vagy elektronikus utalással kezdeményezett fizetés esetén a befizetést igazoló bizonylat közleményrovatában kérjük feltüntetni a pályázati adatlap jobb felső sarkában lévő „adatlap-azonosító” (A…….. N……….) számot, valamint az altéma kódszámát.

Kérjük, mielőtt befizetését kezdeményezné, olvassa el figyelmesen az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban leírtakat.

Valamennyi, a nevezési díjra vonatkozó információ megtalálható a részletes tájékoztatóban, az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban.

Az elbírálás szempontjai:

A Kollégium kiemelten támogatni kívánja a kortárs és a klasszikus magyar gyermek és ifjúsági irodalmi művek kiadását. Támogatja az értékes új, magyar művek megjelentetését, és idegen nyelven kiadott jelentős gyermek- és ifjúsági irodalmi művek magyar nyelven való megjelentetését. Továbbra sem támogatja a költségvetésben szereplő indokolatlanul magas költségeket.

Elszámolásra vonatkozó előírások:

A pályázat elszámolását az NKA portál Felhasználói fiók menüpontba belépve, az adott pályázatnál az Elszámolás benyújtásalink alatt nyújthatja be.

Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére. A legnagyobb feltölthető állományméret pénzügyi elszámolás esetében 1MB, szakmai beszámoló esetében 10MB.

Támogatott pályázat esetén a szakmai beszámolónak tartalmaznia kell:

  • fel kell tölteni a Szakmai beszámoló betétlapot,
  • fel kell tölteni a 20 könyvtár igazolását a könyv átvételéről (a Könyvtárak listája és Könyvtári igazolásminta a könyv átvételéről a https://nka.hu/kollegiumi-palyazatok/linken tölthető le). Támogatott köteles a könyvtárakba eljuttatott példányok mindegyikén az NKA érvényes logója mellett az alábbi szöveget feltüntetni, és/vagy a kiadványba matrica formájában beragasztani: „Ez a kötet ingyenesen jutott el a könyvtárba a Nemzeti Kulturális Alap könyvtámogatási programja keretében. Megjelenés éve” Az NKA emblémája NKA portáljáról (www.nka.hu) az Impresszum menüpont alatt tölthető le,
  • a kiadvány további egy példányát az NKA Igazgatóságára (Emberi Erőforrás Támogatáskezelő Nemzeti Kulturális Alap Igazgatósága Budapest Pf.: 128. 1389) kell postai úton eljuttatni,
  • az uniós állami támogatásról szóló nyilatkozatában az a) vagy a b) lehetőség választását megalapozó feltételek teljesülését alátámasztó tényeket, körülményeket és bizonyítékokat

Támogatott pályázat esetén a pénzügyi elszámolásnak tartalmaznia kell:

  • a Támogatott nevére kiállított eredeti záradékolt bizonylatok (számlák, számlát helyettesítő okiratok, szerződések), banki átutalás teljesítését igazoló bizonylatok szkennelt példányát, figyelemmel arra, hogy elektronikus számla esetében a számla kiállítójának kell a számlára rávezetni az pályázati azonosítószámot, a számla kiállításakor,
  • a kétszázezer forint értékhatárt /meghaladó értékű áru beszerzésének vagy szolgáltatás megrendelésének írásos dokumentumát (írásban kötött szerződésnek minősül az elküldött és visszaigazolt megrendelés is. Amennyiben a támogatott az elszámolás során a fenti értékhatár feletti árubeszerzés és szolgáltatásnyújtás írásos dokumentumait nem csatolja, az elszámolás során az értékhatár feletti számlák/bizonylatok nem vehetők figyelembe),
  • számfejtéssel kifizetett megbízási- és tiszteletdíj szerződéseinek szkennelt példányát, értékhatártól függetlenül,
  • amennyiben a támogatási cél megvalósításában a Támogatott megbízásából közreműködők, alvállalkozók vesznek részt, akkor az általuk kiállított – kizárólag a támogatási szerződésben/támogatói okiratban, valamint a felhívásban meghatározott jogcímekre vonatkozó – számlák közvetítői díjat nem tartalmazhatnak,
  • az idegen nyelven kiállított bizonylatok, illetve szerződések mellé ezek tartalmi fordítását is csatolni kell, oly módon, hogy a fordítás tényét aláírással igazolni kell,
  • a forinttól eltérő pénznemben kiállított számla, számviteli bizonylat esetében annak végösszegét és az arra tekintettel elszámolható költség összegét a számlán, számviteli bizonylaton megjelölt teljesítési időpontjában érvényes, a Magyar Nemzeti Bank által közzétett középárfolyamon kell forintra átszámítani. Abban az esetben, ha a számlán nem szerepel illetve nem állapítható meg a teljesítés időpontja, úgy a számla kifizetésének napján érvényes – az MNB által közzétett – középárfolyamon átszámítva kell az elszámolásban szerepeltetni,
  • 1.500.000 Ft feletti kifizetések kizárólag banki átutalással teljesíthetők, melynek igazolása a banki terhelési értesítővel történik az elszámolásban.

6. Pályázati cél: Szépirodalmi, művészeti, illetve ismeretterjesztő művek digitális formában, e-book formátumban történő publikálása

Pályázni könyv alakban már megjelent művek digitális kiadásával, vagy újonnan létrehozandó művek megjelentetésével lehet. Nem lehet pályázni korábban e-book formában már megjelent alkotások újrakiadására.

A támogatott kiadványt olyan formában kell elkészíteni, amely a felhasználó számára lehetővé teszi a teljes és a csonka szavas, illetve az összetett keresés elvégzését is!

A pályázó hivatalos képviselőjének nyilatkoznia kell arról, hogy a digitális kiadáshoz szükséges összes felhasználói jogoknak birtokosa a kiadás alkalmával.

Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 5.000.000 Ft

Igényelhető támogatás: maximum 300.000 Ft/pályázat

Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%.

Altéma kódszáma: 203141/366

Pályázók köre:

  1. olyan szervezetek, amelyek alapító okiratában/alapszabályában/cégkivonatában a könyvkiadási tevékenység vagy a könyvek megjelentetését előmozdító, segítő tevékenység fel van tüntetve (az erre utaló bejegyzést magyarországi gazdasági társaságok esetén a cégkivonatban, egyéb szervezeti forma esetén – kivéve egyéni vállalkozó /l. alább/ – az alapító okiratban/alapszabályban, jól láthatóan ki kell emelni, és fel kell tölteni a pályázathoz),
  2. színházi, zenei, alkotóművészeti, előadó-művészeti, építőművészeti szervezetek, (a szakmai tevékenységre utaló bejegyzést az alapító okiratban/alapszabályban/cégkivonatban jól láthatóan ki kell emelni, és fel kell tölteni a pályázathoz),
  3. hazai és határon túli muzeális intézmények (nem jogi személy esetén annak fenntartója),
  4. a hazai nyilvános könyvtárak jegyzékében szereplő könyvtárak,
  5. hazai levéltárak és levéltári szakmai szervezetek (nem jogi személy esetén annak fenntartója),
  6. egyéni vállalkozók, akik kiadói tevékenységgel rendelkeznek, az erről szóló igazolást fel kell tölteni a pályázathoz.

A pályázati cél megvalósításának időtartama:

Pályázni a 2021. július 1. és 2022. december 31. között megjelenő kiadványokra lehet.

A támogatott pályázat pénzügyi elszámolásában a kiadások kezdő időpontja (a számlák teljesítésének legkorábbi időpontja (adatlap 6.4. pont) a támogatott feladat megvalósításának kezdő időpontját (adatlap 6.1. pont) megelőző maximum 60 nap lehet.

A 203141-es altémára egy pályázó maximum  4 kiadvánnyal pályázhat, de mindegyik kiadványra külön pályázati adatlapot kell kitölteni és a mellékleteket csatolni.

A pályázati adatlapon fel kell tüntetni, hogy a pályázat melyik művészeti területet (Pályázati adatlap „szakterület”) érinti.

A pályázat adatlapjának költségvetésében (4.2.2. pont) a könyv eladásából a megjelentetést követő egy éven belülvárható bevétel kitöltése is feltétlenül szükséges. Amennyiben nem keletkezik könyvértékesítési bevétel, akkor a 0 Ft-ot is jelezni kell az adatlap 4.2.2. pontjában (A oszlop= a bevétel megnevezése, B oszlop=az értékesítésből várható bevétel összeg)/!

Amennyiben a kiadványnak van bolti/eladási ára, és a pályázó 0 Ft bevételt tervez, úgy azt indokolnia kell. A szöveges indoklást az „Egyéb melléklet”-hez kell feltölteni.

Finanszírozás módja:a támogatás folyósítására az Ávr.) 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.

Nevezési díj összege/mértéke:A pályázó nevezési díj címen az igényelt támogatás 1%-át, amely magában foglalja a 27% Áfát is, de minimum 5.000 Ft-ot, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók „Nevezési díj” pontban leírt feltételeknek megfelelően.A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után!A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!

Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!

Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a kollégium nem írja elő.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az igényelt/megítélt támogatási összeg legalább 20%-át szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésre kell fordítani.

A Kollégium az alábbi jogcímeket fogadja el szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésként:

írói tiszteletdíj/szerzői jogdíj, illusztrátori tiszteletdíj/jogdíj, fotós tiszteletdíja/jogdíj, sajtó alá rendezés tiszteletdíja, jegyzetírás tiszteletdíja, szöveggondozás tiszteletdíja, fordítói tiszteletdíj.

Amennyiben a fenti tiszteletdíjak kifizetése személyi jellegű, és a Pályázó a kapcsolódó járulékra is igényel támogatást, az igényelt/megítélt támogatási összeg 20%-a tartalmazhatja a járulék összegét.

Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:

  • írói tiszteletdíj/szerzői jogdíj,
  • illusztrátori tiszteletdíj/jogdíj,
  • fotós tiszteletdíja/jogdíj,
  • sajtó alá rendezés tiszteletdíja,
  • jegyzetírás tiszteletdíja,
  • szöveggondozás tiszteletdíja,
  • fordítói tiszteletdíj,
  • lektorálás tiszteletdíja,
  • szerkesztő tiszteletdíja,
  • főszerkesztő tiszteletdíja,
  • olvasószerkesztő tiszteletdíja,
  • tervezőszerkesztő tiszteletdíja,
  • képszerkesztő tiszteletdíja,

A fenti tiszteletdíjak kifizetése lehet dologi (számlás) kifizetés vagy személyi jellegű kifizetés is. Személyi jellegű kifizetés esetében a kapcsolódó járulékra is igényelhető támogatás.

  • szöveg-, és képbevitel, (írás, szkennelés),
  • grafikai tervezés,
  • kiadványszerkesztés (szedés, tördelés),
  • képfeldolgozás (szerkesztés, optimalizálás),
  • korrektúra,
  • a tartalom megfelelő gépi kódolása,
  • a tartalom gépi kódolásának előkészítése,
  • a tartalom gépi kódolásának programozása,
  • számítógépes programozás,
  • a tartalom titkosításához szükséges programozás,
  • a tartalom titkosításához szükséges licence megvásárlása,
  • marketing- és hirdetési költségek (erre a jogcímre az NKA-tól igényelt támogatás max. 10%-a kérhető, illetve a megítélt támogatás max. 10%-a számolható el).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a Kollégium a felhívásban szereplő jogcímeken kívül más jogcímet nem támogat, ezért a jogcímre vonatkozó módosítási kérelem elutasításra kerül.

A támogatás terhére tényleges pénzmozgással nem járó – kompenzálással, engedményezéssel teljesített – költség nem számolható el/a költségvetésben nem szerepeltethető.

Üzemeltetési és fenntartási kiadásokra (rezsiköltségre) támogatás nem igényelhető és nem számolható el.

Személyi juttatásként fizetett tiszteletdíj részeként a munkaadókat terhelő adók és járulékok igényelhetőek/ elszámolhatóak a támogatás terhére.

Pályázati adatlap 7. pontjához feltöltendő mellékletek:

  1. az „A” és „F” pontba tartozó pályázói kör esetén: a kiadói vagy a könyvkiadást elősegítő tevékenység, a „B” pontba tartozó pályázók esetén a szakmai tevékenység igazolása a „Pályázók köre” pontban leírt módon, vagy nyilatkozat arról, hogy a pályázó a „C”, „D”, vagy „E” pont alá tartozik,
  2. kézirat: a megjelentetendő kiadvány terjedelmének minimum 80%-a. A kézirat első oldalán nyilatkozni kell, hogy a végleges terjedelem hány %-ának felel meg a feltöltött kézirat! Amennyiben a kézirat nem fér bele a terjedelmi korlátba (10 MB), akkor a szöveges részt és a képanyagot külön-külön kell bontani, és a képeket az adatlap 7. pontjában az „Egyéb melléklet”-hez „pdf” formátumban kell feltölteni),
  3. a kézirat részletes szinopszisa és tartalomjegyzéke(maximum 3+2 oldal terjedelemben, amennyiben a könyvnek lesz tartalomjegyzéke, akkor kötelező csatolni, amennyiben nem lesz a kiadványnak tartalomjegyzéke, akkor arról kell nyilatkozni,
  4. a szerző, vagy a szerkesztő szakmai életrajza,
  5. Digitális kiadási betétlap, amely tartalmazza az e-book kiadási paramétereit (terjedelem, formátum, kódolás, tervezett bolti ár). Ezeket az adatokat az elszámolásban is szerepeltetni kell,
  6. nyilatkozat a szerzői tiszteletdíj kifizetéséről,
  7. nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  8. a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata,
  9. a számlavezető pénzintézet igazolása a számlavezetésről (bankszámlakivonat, bankszámlaszerződés is megfelelő, amennyiben a dokumentum a bankszámlaszámot és a pályázó/lebonyolító megnevezését is tartalmazza).

Tájékoztatjuk pályázóinkat, hogy a pályázati adatlap 7. pontjához szükséges feltölteni a pályázathoz kapcsolódó valamennyi dokumentumot „pdf” formátumban (fájlnév: ékezetek nélkül), amelyeket jelen pályázati felhívás előír, illetve azon további dokumentumokat, melyeket a pályázó egyéb mellékletként pályázatához fel kíván tölteni (pl. egyéb melléklet, pénzügyi lebonyolító nyilatkozata).

Ha a pályázati felhívásban előírt melléklet nem áll rendelkezésre a pályázat benyújtásakor, vagy az adott pályázathoz nem kíván egyéb mellékletet, lebonyolítói nyilatkozatot csatolni, azt ezen mellékletek legördülő menüből való kiválasztása után az Indoklás elnevezésű mezőben indokolni szükséges (pl. nincs, nem releváns, stb.).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, amennyiben lebonyolító igénybevételével kerül sor pályázat benyújtására, a lebonyolítói nyilatkozatot a pályázati adatlap 7. pontjában csatolni szükséges.

A lebonyolító nyilatkozata minta letölthető az NKA portál Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Lebonyolító nyilatkozata menüpontból.

A felhívás által előírt mellékleteket az alábbi módon tudja feltölteni:

Az előírt mellékletekből, mellékletenként (!) egy-egy „pdf” fájlt kell készíteni. A feltöltés előtt mindig végezzen ellenőrzést, hogy a „pdf” állományok visszaolvashatóak-e. Amennyiben a dokumentumok olvashatatlanok, az a pályázat érvénytelenségét okozhatja! Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére.

A legnagyobb feltölthető állományméret: 10MB

A benyújtott pályázat hiánypótlásával kapcsolatos tudnivalók

Az alábbi pályázati dokumentumok hiánypótlására nincs lehetőség:

  • kézirat,
  • digitális kiadási betétlap,
  • nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  • a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az EMET NKAI nem kér be hiánypótlást azon pályázatok esetén, ahol a mellékletként feltöltendő pályázati dokumentumok mindegyike hiányzik, vagy a pályázó üres dokumentumokat csatol pályázatához.

Ha a pályázatot és a fentiekben ismertetetteken kívüli dokumentumokat a pályázó hibásan, hiányosan nyújtotta be, az EMET NKAI – a hibák, hiányosságok megjelölése mellett – egyetlen alkalommal felszólítja a pályázót a pályázat kijavítására. A pályázat kijavítására/hiánypótlására egyetlen alkalommal, a megadott határidőig van lehetőség.

A hiánypótlásról a pályázó az Effector online felületen, az alábbi elérési útvonalon hivatalos felszólító levelet kap: NKA felhasználói fiók/Pályázatok/Benyújtott pályázatok/adott pályázat/Pályázati dokumentumok – Pályázati hiánypótlás levél.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél tartalmazza a hibák, hiányosságok megjelölését, a javítás módját, a hiánypótlás határidejét.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél felhasználói fiókba való kiküldésének tényéről a pályázó e-mailben automatikus rendszerüzenetet kap, ezért a pályázónak a regisztráció során valós e-mail címet kell megadnia, amit naponta ellenőriz.

A határidő lejártával nincs mód a hiánypótlás teljesítésére.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az Ávr 70. § (3) bekezdésében foglaltak szerint, amennyiben a pályázat hiányosságai, hibái hiánypótlás útján nem orvosolhatók, vagy a pályázó nem vagy nem megfelelően teljesíti a hiánypótlást, lehetőség van pályázatának érdemi vizsgálat nélküli elutasítására.

A benyújtott pályázat az Ávr. 70. § (3) bekezdése szerint érdemi vizsgálat nélkül elutasítható, ha

  • bármely kötelezően benyújtandó dokumentum vagy annak egy része hiányzik a benyújtott pályázatból / hiánypótlásból (kivéve a fent részletezett dokumentumokat, melyekkel kapcsolatban hiánypótlás nem lehetséges);
  • hibásan vagy nem megfelelően van kitöltve a költségkalkuláció vagy a pályázati adatlap.

Az EMET NKAI az általa be nem fogadott pályázatokat, a hiánypótlási felhívást követően is hiányos vagy hibás pályázatokat, illetve azon pályázatokat, ahol a pályázó a hiánypótlást nem teljesítette, tájékoztatással, feltételesen érvénytelen minősítéssel küldi meg a szakmai Kollégiumnak.

A nevezési díj megfizetésének rendje:

A nevezési díjat banki átutalással (átutalási megbízáson/elektronikus utalással), vagy postai (rózsaszín) csekken kell az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő 10032000-01451461-00000000 pénzforgalmi jelzőszámú számlára teljesíteni. Kérjük, hogy a csekken az NKA Igazgatóság címét ne tüntesse fel! (A címet is tartalmazó csekket/csekkeket a posta nem kézbesíti.)

Az átutalási megbízáson, vagy elektronikus utalással kezdeményezett fizetés esetén a befizetést igazoló bizonylat közleményrovatában kérjük feltüntetni a pályázati adatlap jobb felső sarkában lévő „adatlap-azonosító” (A…….. N……….) számot, valamint az altéma kódszámát.

Kérjük, mielőtt befizetését kezdeményezné, olvassa el figyelmesen az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban leírtakat.

Valamennyi, a nevezési díjra vonatkozó információ megtalálható a részletes tájékoztatóban, az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban.

Az elbírálás szempontjai:

A kollégium támogatja azoknak a műveknek e-book formában történő publikálását, amelyek a klasszikus vagy a kortárs magyar irodalom kiemelkedő értékeit hordozzák, illetve az ismeretterjesztés területén új és széles körűen használható ismereteket nyújtanak az olvasóknak. A kollégium fontosnak tartja, hogy olyan művek kerüljenek a digitalizálás során e-book formában az olvasók kezébe, amelyek esetében szükséges, hogy akár kis, akár nagy példányszámban is költséghatékonyan jussanak el a kultúra befogadóihoz. A kollégium továbbra sem támogatja a költségvetésben szereplő indokolatlanul magas költségeket.

Elszámolásra vonatkozó előírások:

A pályázat elszámolását az NKA portál Felhasználói fiók menüpontba belépve, az adott pályázatnál az Elszámolás benyújtásalink alatt nyújthatja be.

Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére. A legnagyobb feltölthető állományméret pénzügyi elszámolás esetében 1MB, szakmai beszámoló esetében 10MB.

Támogatott pályázat esetén a szakmai beszámolónak tartalmaznia kell:

  • szöveges beszámolót, amely magában foglalja az e-book terjedelmét (méret, oldalszám, karakterszám), az e-book tartalomjegyzékét, az e-book terjesztési tervét, módját és az elérni kívánt célcsoportot,
  • az elektronikus kiadványról szóló Szakmai beszámoló betétlapot,
  • az elkészített e-book egy példányát – DVD-n – postai úton kell beküldeni az NKA Igazgatóságára,
  • amennyiben a Támogatott az uniós állami támogatásról szóló nyilatkozatában a pályázat benyújtásakor az a) vagy a b) lehetőséget jelölte, a választását megalapozó feltételek teljesülését alátámasztó tényeket, körülményeket és bizonyítékokat.

Támogatott pályázat esetén a pénzügyi elszámolásnak tartalmaznia kell:

  • a Támogatott nevére kiállított eredeti záradékolt bizonylatok (számlák, számlát helyettesítő okiratok, szerződések), banki átutalás teljesítését igazoló bizonylatok szkennelt példányát, figyelemmel arra, hogy elektronikus számla esetében a számla kiállítójának kell a számlára rávezetni az pályázati azonosítószámot, a számla kiállításakor,
  • a kétszázezer forint értékhatárt meghaladó értékű áru beszerzésének vagy szolgáltatás megrendelésének írásos dokumentumát (írásban kötött szerződésnek minősül az elküldött és visszaigazolt megrendelés is. Amennyiben a támogatott az elszámolás során a fenti értékhatár feletti árubeszerzés és szolgáltatásnyújtás írásos dokumentumait nem csatolja, az elszámolás során az értékhatár feletti számlák/bizonylatok nem vehetők figyelembe),
  • számfejtéssel kifizetett megbízási- és tiszteletdíj szerződéseinek szkennelt példányát, értékhatártól függetlenül,
  • amennyiben a támogatási cél megvalósításában a Támogatott megbízásából közreműködők, alvállalkozók vesznek részt, akkor az általuk kiállított – kizárólag a támogatási szerződésben/támogatói okiratban, valamint a felhívásban meghatározott jogcímekre vonatkozó – számlák közvetítői díjat nem tartalmazhatnak,
  • az idegen nyelven kiállított bizonylatok, illetve szerződések mellé ezek tartalmi fordítását is csatolni kell, oly módon, hogy a fordítás tényét aláírással igazolni kell,
  • a forinttól eltérő pénznemben kiállított számla, számviteli bizonylat esetében annak végösszegét és az arra tekintettel elszámolható költség összegét a számlán, számviteli bizonylaton megjelölt teljesítési időpontjában érvényes, a Magyar Nemzeti Bank által közzétett középárfolyamon kell forintra átszámítani. Abban az esetben, ha a számlán nem szerepel illetve nem állapítható meg a teljesítés időpontja, úgy a számla kifizetésének napján érvényes – az MNB által közzétett – középárfolyamon átszámítva kell az elszámolásban szerepeltetni,
  • 1.500.000 Ft feletti kifizetések kizárólag banki átutalással teljesíthetők, melynek igazolása a banki terhelési értesítővel történik az elszámolásban.

7. Pályázati cél: Magyar szépirodalmi művek, valamint gyermek és ifjúsági könyvek hangoskönyv formában történő megjelentetése

Pályázni kizárólag saját kiadású, nyomtatott könyvként már megjelent magyar szépirodalmi művek, illetve gyermekeknek szóló szépirodalmi és ismereteket átadó, az adott korosztály számára megfelelő hangoskönyvek magyar nyelven történő megjelentetésére lehet.

A rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 17.000.000 Ft

Igényelhető támogatás: maximum 1.000.000 Ft/pályázat

Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%

Altéma kódszáma: 203145/366

Pályázók köre:

  1. olyan szervezetek, amelyek alapító okiratában/alapszabályában/cégkivonatában a könyvkiadási tevékenység vagy a könyvek megjelentetését előmozdító, segítő tevékenység fel van tüntetve (az erre utaló bejegyzést magyarországi gazdasági társaságok esetén a cégkivonatban, egyéb szervezeti forma esetén – kivéve egyéni vállalkozó /l. alább/ – az alapító okiratban/alapszabályban, jól láthatóan ki kell emelni, és fel kell tölteni a pályázathoz. Egyházi jogi személy esetében, amennyiben nem rendelkezik alapító okirattal, akkor 1 évnél nem régebbi egyházfőhatósági igazolást kell csatolni arról, hogy a pályázó szervezet kiadói tevékenységgel rendelkezik.).Előnyben részesülnek azok a könyvkiadók, amelyeknek a szépirodalom a fő profiljuk,
  2. olyan egyéni vállalkozók, akik kiadói tevékenységgel rendelkeznek, az erről szóló igazolást fel kell tölteni a pályázathoz.

A pályázati cél megvalósításának időtartama:

Pályázni a 2021. július 1. és 2022. december 31. között megjelenő kiadványokra lehet.

A támogatott pályázat pénzügyi elszámolásában a kiadások kezdő időpontja (a számlák teljesítésének legkorábbi időpontja (adatlap 6.4. pont) a támogatott feladat megvalósításának kezdő időpontját (adatlap 6.1. pont) megelőző maximum 60 nap lehet.

A támogatottnak 20 könyvtárba kötelező eljuttatnia– a könyv megjelenésekor – a támogatott kiadványból 1-1 példányt. A könyvtárak listája a http://www.nka.hu/kollegiumi-palyazatok linken „könyvtárlista kereskedelmi forgalomba kerülő kiadvány megjelentetéséhez” néven található. A beszállított könyvek Áfája a támogatott pályázót terheli.

A 203145-ös altémára egy pályázó maximum 4 kiadvánnyal pályázhat, de mindegyik kiadványra külön pályázati adatlapot kell kitölteni és a mellékleteket csatolni.

Olyan kiadvánnyal nem lehet pályázni, amely korábban már az NKA bármelyik kollégiumától támogatásban részesült, kivétel az alkotói támogatás, illetve az olyan kiadvány, amelynek az előkészítésére már nyert a pályázó támogatást.

A pályázati adatlapon fel kell tüntetni, hogy a pályázat melyik művészeti területet (Pályázati adatlap „szakterület”) érinti.

A pályázat adatlapjának költségvetésében (4.2.2. pont) a könyv eladásából a megjelentetést követő egy éven belülvárható bevétel kitöltése is feltétlenül szükséges. Amennyiben nem keletkezik könyvértékesítési bevétel, akkor a 0 Ft-ot is jelezni kell az adatlap 4.2.2. pontjában (A oszlop= a bevétel megnevezése, B oszlop=az értékesítésből várható bevétel összeg)/!

Amennyiben a kiadványnak van bolti/eladási ára, és a pályázó 0 Ft bevételt tervez, úgy azt indokolnia kell. A szöveges indoklást az „Egyéb melléklet”-hez kell feltölteni.

Finanszírozás módja:a támogatás folyósítására az Ávr.) 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.

Nevezési díj összege/mértéke:A pályázó nevezési díj címen az igényelt támogatás 1%-át, amely magában foglalja a 27% Áfát is, de minimum 5.000 Ft-ot, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók „Nevezési díj” pontban leírt feltételeknek megfelelően.A nevezési díj megfizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után!A nevezési díj a döntés eredményétől függetlenül nem kerül visszafizetésre!

Tájékoztatjuk, hogy a befizetett nevezési díj az NKA-hoz benyújtott elszámolásokban nem szerepeltethető költség!

Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a kollégium nem írja elő.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az igényelt/megítélt támogatási összeg legalább 20%-át szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésre kell fordítani.

A Kollégium az alábbi jogcímeket fogadja el szerzői tiszteletdíj jellegű kifizetésként:

írói, tiszteletdíj/szerzői jogdíj, előadói tiszteletdíj, zeneszerzői tiszteletdíj, hangoskönyv rendezői tiszteletdíj, zenei szerkesztői tiszteletdíj.

Amennyiben a fenti tiszteletdíjak kifizetése személyi jellegű, és a Pályázó a kapcsolódó járulékra is igényel támogatást, az igényelt/megítélt támogatási összeg 20%-a tartalmazhatja a járulék összegét.

Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:

  • íróitiszteletdíj/szerzői jogdíj,
  • előadói tiszteletdíj,
  • zeneszerzői tiszteletdíj,
  • hangoskönyvrendezői tiszteletdíj,
  • zenei szerkesztői tiszteletdíj,
  • hangmérnöki tiszteletdíj,

A fenti tiszteletdíjak kifizetése lehet dologi (számlás) kifizetés vagy személyi jellegű kifizetés is. Személyi jellegű kifizetés esetében a kapcsolódó járulékra is igényelhető támogatás.

  • stúdióköltség és utómunka,
  • hanghordozók anyagköltsége,
  • hanghordozók gyártási költsége,
  • hanghordozók csomagolási költsége,
  • grafikai költség,
  • fotózás költsége,
  • nyomdaköltség,
  • hang-és képfelvételek sokszorosítása,
  • marketing- és hirdetési költségek (erre a jogcímre az NKA-tól igényelt támogatás max. 10%-a kérhető, illetve a megítélt támogatás max. 10%-a számolható el).

Amennyiben a pályázó a kiírás pontjaiban felsorolt költségektől eltérő költségjogcímet is megjelöl és ahhoz támogatást is igényel, azt röviden indokolnia kell. Erre a rendszer figyelmezteti, e nélkül nem tudja a pályázat kitöltését folytatni. Az eltérő jogcím támogathatóságáról az indokok figyelembevételével a kollégium dönt.

A támogatás terhére tényleges pénzmozgással nem járó – kompenzálással, engedményezéssel teljesített – költség nem számolható el/a költségvetésben nem szerepeltethető.

Üzemeltetési és fenntartási kiadásokra (rezsiköltségre) támogatás nem igényelhető és nem számolható el.

Személyi juttatásként fizetett tiszteletdíj részeként a munkaadókat terhelő adók és járulékok igényelhetőek/ elszámolhatóak a támogatás terhére.

Pályázati adatlap 7. pontjához feltöltendő mellékletek:

  1. a kiadói vagy a könyvek megjelentetését elősegítő tevékenység igazolása a „Pályázók köre” pontban leírt módon,
  2. kézirat részletes szinopszisa és tartalomjegyzéke (maximum 3+2 oldal terjedelemben, amennyiben a könyvnek lesz tartalomjegyzéke, akkor kötelező csatolni, amennyiben nem lesz a kiadványnak tartalomjegyzéke, akkor arról kell nyilatkozni,
  3. előadó szakmai életrajza,
  4. Hangoskönyv-kiadási betétlap”, amely tartalmazza a kiadvány adatait: példányszám, formátum, terjedelem, tervezett bolti ár stb. (a betétlapot géppel kérjük kitölteni),
  5. Országos Széchényi Könyvtár kötelespéldány igazolása (A hazai kérelmezőknek igazolniuk kell, hogy a jogszabályban előírt kötelespéldány benyújtási kötelezettségüket a tárgyévben és a megelőző két naptári évben az Országos Széchényi Könyvtárral szemben teljesítették. Az igazolást a Könyvtár Kötelespéldány és Kiadványazonosító-kezelő Osztályától (1827 Budapest, Budavári palota F épület, 304., 302. szoba) kell kérni. Az igazolást akkor is ki kell kérni, ha a most pályázott könyv lesz a pályázó első kiadványa!),
  6. nyilatkozat a szerzői tiszteletdíj kifizetéséről.
  7. nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  8. nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata,
  9. számlavezető pénzintézet igazolása a számlavezetésről (bankszámlakivonat, bankszámlaszerződés is megfelelő, amennyiben a dokumentum a bankszámlaszámot és a pályázó/lebonyolító megnevezését is tartalmazza),

Tájékoztatjuk pályázóinkat, hogy a pályázati adatlap 7. pontjához szükséges feltölteni a pályázathoz kapcsolódó valamennyi dokumentumot „pdf” formátumban (fájlnév: ékezetek nélkül), amelyeket jelen pályázati felhívás előír, illetve azon további dokumentumokat, melyeket a pályázó egyéb mellékletként pályázatához fel kíván tölteni (pl. egyéb melléklet, pénzügyi lebonyolító nyilatkozata).

Ha a pályázati felhívásban előírt melléklet nem áll rendelkezésre a pályázat benyújtásakor, vagy az adott pályázathoz nem kíván egyéb mellékletet, lebonyolítói nyilatkozatot csatolni, azt ezen mellékletek legördülő menüből való kiválasztása után az Indoklás elnevezésű mezőben indokolni szükséges (pl. nincs, nem releváns, stb.).

Felhívjuk pályázóink figyelmét, amennyiben lebonyolító igénybevételével kerül sor pályázat benyújtására, a lebonyolítói nyilatkozatot a pályázati adatlap 7. pontjában csatolni szükséges.

A lebonyolító nyilatkozata minta letölthető az NKA portál Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Lebonyolító nyilatkozata menüpontból.

A felhívás által előírt mellékleteket az alábbi módon tudja feltölteni:

Az előírt mellékletekből, mellékletenként (!) egy-egy „pdf” fájlt kell készíteni. A feltöltés előtt mindig végezzen ellenőrzést, hogy a „pdf” állományok visszaolvashatóak-e. Amennyiben a dokumentumok olvashatatlanok, az a pályázat érvénytelenségét okozhatja! Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére.

A legnagyobb feltölthető állományméret: 10MB

A benyújtott pályázat hiánypótlásával kapcsolatos tudnivalók

Az alábbi pályázati dokumentumok hiánypótlására nincs lehetőség:

  • Hangoskönyv-kiadási betétlap,
  • nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról,
  • a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az EMET NKAI nem kér be hiánypótlást azon pályázatok esetén, ahol a mellékletként feltöltendő pályázati dokumentumok mindegyike hiányzik, vagy a pályázó üres dokumentumokat csatol pályázatához.

Ha a pályázatot és a fentiekben ismertetetteken kívüli dokumentumokat a pályázó hibásan, hiányosan nyújtotta be, az EMET NKAI – a hibák, hiányosságok megjelölése mellett – egyetlen alkalommal felszólítja a pályázót a pályázat kijavítására. A pályázat kijavítására/hiánypótlására egyetlen alkalommal, a megadott határidőig van lehetőség.

A hiánypótlásról a pályázó az Effector online felületen, az alábbi elérési útvonalon hivatalos felszólító levelet kap: NKA felhasználói fiók/Pályázatok/Benyújtott pályázatok/adott pályázat/Pályázati dokumentumok – Pályázati hiánypótlás levél.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél tartalmazza a hibák, hiányosságok megjelölését, a javítás módját, a hiánypótlás határidejét.

A hiánypótlásról szóló felszólító levél felhasználói fiókba való kiküldésének tényéről a pályázó e-mailben automatikus rendszerüzenetet kap, ezért a pályázónak a regisztráció során valós e-mail címet kell megadnia, amit naponta ellenőriz.

A határidő lejártával nincs mód a hiánypótlás teljesítésére.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az Ávr 70. § (3) bekezdésében foglaltak szerint, amennyiben a pályázat hiányosságai, hibái hiánypótlás útján nem orvosolhatók, vagy a pályázó nem vagy nem megfelelően teljesíti a hiánypótlást, lehetőség van pályázatának érdemi vizsgálat nélküli elutasítására.

A benyújtott pályázat az Ávr. 70. § (3) bekezdése szerint érdemi vizsgálat nélkül elutasítható, ha

  • bármely kötelezően benyújtandó dokumentum vagy annak egy része hiányzik a benyújtott pályázatból / hiánypótlásból (kivéve a fent részletezett dokumentumokat, melyekkel kapcsolatban hiánypótlás nem lehetséges);
  • hibásan vagy nem megfelelően van kitöltve a költségkalkuláció vagy a pályázati adatlap.

Az EMET NKAI az általa be nem fogadott pályázatokat, a hiánypótlási felhívást követően is hiányos vagy hibás pályázatokat, illetve azon pályázatokat, ahol a pályázó a hiánypótlást nem teljesítette, tájékoztatással, feltételesen érvénytelen minősítéssel küldi meg a szakmai Kollégiumnak.

A nevezési díj megfizetésének rendje:

A nevezési díjat banki átutalással (átutalási megbízáson/elektronikus utalással), vagy postai (rózsaszín) csekken kell az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő 10032000-01451461-00000000 pénzforgalmi jelzőszámú számlára teljesíteni. Kérjük, hogy a csekken az NKA Igazgatóság címét ne tüntesse fel! (A címet is tartalmazó csekket/csekkeket a posta nem kézbesíti.)

Az átutalási megbízáson, vagy elektronikus utalással kezdeményezett fizetés esetén a befizetést igazoló bizonylat közleményrovatában kérjük feltüntetni a pályázati adatlap jobb felső sarkában lévő „adatlap-azonosító” (A…….. N……….) számot, valamint az altéma kódszámát.

Kérjük, mielőtt befizetését kezdeményezné, olvassa el figyelmesen az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban leírtakat.

Valamennyi, a nevezési díjra vonatkozó információ megtalálható a részletes tájékoztatóban, az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók menüpontban.

Az elbírálás szempontjai:

A kollégium azon műveknek hangoskönyv formában történő publikálását támogatja, amelyek a magyar irodalom kiemelkedő értékeit hordozzák, illetve a gyermek számára megfelelő ismereteket adnak át.

A Kollégium döntésekor figyelembe veszi a kiadónak a magyar irodalomban betöltött szerepét, könyvszakmai munkáját, pályázatának színvonalát, a szerző eddigi munkásságát, a mű várható jelentőségét. A Kollégium továbbra sem támogatja a költségvetésben szereplő indokolatlanul magas költségeket.

Elszámolásra vonatkozó előírások:

A pályázat elszámolását az NKA portál Felhasználói fiók menüpontba belépve, az adott pályázatnál az Elszámolás benyújtásalink alatt nyújthatja be.

Szkennelés során törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére. A legnagyobb feltölthető állományméret pénzügyi elszámolás esetében 1MB, szakmai beszámoló esetében 10MB.

Támogatott pályázat esetén a szakmai beszámolónak tartalmaznia kell:

  • fel kell tölteni a Szakmai beszámoló betétlapot,
  • fel kell tölteni a 20 könyvtár igazolását a könyv átvételéről (a Könyvtárak listája és Könyvtári igazolásminta a könyv átvételéről a https://nka.hu/kollegiumi-palyazatok/ linken tölthető le). Támogatott köteles a könyvtárakba eljuttatott példányok mindegyikén az NKA érvényes logója mellett az alábbi szöveget feltüntetni, és/vagy a kiadványba matrica formájában beragasztani: „Ez a kötet ingyenesen jutott el a könyvtárba a Nemzeti Kulturális Alap könyvtámogatási programja keretében. Megjelenés éve” Az NKA emblémája NKA portáljáról (www.nka.hu) az Impresszum menüpont alatt tölthető le,
  • a kiadvány további egy példányát az NKA Igazgatóságára (Emberi Erőforrás Támogatáskezelő Nemzeti Kulturális Alap Igazgatósága Budapest Pf.: 128. 1389) kell postai úton eljuttatni,
  • az uniós állami támogatásról szóló nyilatkozatában az a) vagy a b) lehetőség választását megalapozó feltételek teljesülését alátámasztó tényeket, körülményeket és bizonyítékokat

Támogatott pályázat esetén a pénzügyi elszámolásnak tartalmaznia kell:

  • a Támogatott nevére kiállított eredeti záradékolt bizonylatok (számlák, számlát helyettesítő okiratok, szerződések), banki átutalás teljesítését igazoló bizonylatok szkennelt példányát, figyelemmel arra, hogy elektronikus számla esetében a számla kiállítójának kell a számlára rávezetni az pályázati azonosítószámot, a számla kiállításakor,
  • a kétszázezer forint értékhatárt /meghaladó értékű áru beszerzésének vagy szolgáltatás megrendelésének írásos dokumentumát (írásban kötött szerződésnek minősül az elküldött és visszaigazolt megrendelés is. Amennyiben a támogatott az elszámolás során a fenti értékhatár feletti árubeszerzés és szolgáltatásnyújtás írásos dokumentumait nem csatolja, az elszámolás során az értékhatár feletti számlák/bizonylatok nem vehetők figyelembe),
  • számfejtéssel kifizetett megbízási- és tiszteletdíj szerződéseinek szkennelt példányát, értékhatártól függetlenül,
  • amennyiben a támogatási cél megvalósításában a Támogatott megbízásából közreműködők, alvállalkozók vesznek részt, akkor az általuk kiállított – kizárólag a támogatási szerződésben/támogatói okiratban, valamint a felhívásban meghatározott jogcímekre vonatkozó – számlák közvetítői díjat nem tartalmazhatnak,
  • az idegen nyelven kiállított bizonylatok, illetve szerződések mellé ezek tartalmi fordítását is csatolni kell, oly módon, hogy a fordítás tényét aláírással igazolni kell,
  • a forinttól eltérő pénznemben kiállított számla, számviteli bizonylat esetében annak végösszegét és az arra tekintettel elszámolható költség összegét a számlán, számviteli bizonylaton megjelölt teljesítési időpontjában érvényes, a Magyar Nemzeti Bank által közzétett középárfolyamon kell forintra átszámítani. Abban az esetben, ha a számlán nem szerepel illetve nem állapítható meg a teljesítés időpontja, úgy a számla kifizetésének napján érvényes – az MNB által közzétett – középárfolyamon átszámítva kell az elszámolásban szerepeltetni,
  • 1.500.000 Ft feletti kifizetések kizárólag banki átutalással teljesíthetők, melynek igazolása a banki terhelési értesítővel történik az elszámolásban.

TÁJÉKOZTATÁS

A következőkről tájékoztatjuk pályázóinkat:

Pályázatának benyújtása alkalmával az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) alapján minden pályázat esetében a pályázónak nyilatkoznia kell az összeférhetetlenségről.

A „Nyilatkozat” – amelyet a Pályázati adatlap tartalmaz – kitöltése minden pályázat esetén kötelező.

Ennek nem teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után.

A pályázatban leírt és a pályázati eljárásban keletkező adatok közérdekű adatoknak minősülnek. A pályázat meghatározott adatait a Kormány által meghatározott www.kozpenzpalyazat.gov.hu központi portálon is közzétesszük.

A támogatásban részesülő kedvezményezettek összhangban az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális támogatási térképről szóló 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelettel, a Nemzeti Kulturális Alapról szóló 1993. évi XXIII. törvény (a továbbiakban: NKAtv.), valamint a Nemzeti Kulturális Alapról szóló 1993. évi XXIII. törvényvégrehajtásáról szóló 9/2006. (V. 9.) NKÖM-rendelet (a továbbiakban: NKAvhr.) alapján támogatásban részesülnek.

Tájékoztatjuk, hogy a támogatási igény jogosságát, a költségvetési támogatás és a saját forrás felhasználását jogszabályban és a támogatási szerződésben/támogatói okiratban vagy az általános szerződési feltételekben meghatározott szervek ellenőrizhetik. A támogatás felhasználásával kapcsolatos ellenőrzés-tűrési és adatszolgáltatási kötelezettségére vonatkozó további szabályokat az Áht. 54. §, továbbá az Ávr. 100. § tartalmazza.

Felhívjuk továbbá figyelmét, hogy az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő az Alap terhére juttatott támogatásokra vonatkozó döntéseket folyamatosan nyilvánosságra hozza az NKAtv. 9. § (8) bekezdése, az Áht. 56/B-C. §, továbbá az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény 1. sz. mellékletének III. pontja szerint.

***

Felhívjuk pályázóink figyelmét

Az Ávr. több helyen érinti a pályáztatás eljárási rendjét(ahol az Ávr. támogatási szerződést említ azon rendelkezéseket a támogatói okirattal létrejött támogatási jogviszonyra is alkalmazni kell):

  • a 66. § (2) bekezdés 15. pontja alapján felhívjuk a pályázók figyelmét az esetleges közbeszerzési eljárás lefolytatásra irányuló kötelezettségükre.
  • a 69. § (1) bekezdés e) pontja alapján a benyújtott pályázatnak tartalmaznia kell: a működési célú költségvetési támogatások kivételével – a költségvetési támogatásból megvalósítani tervezett tevékenységek ismertetését valamint az azokhoz kapcsolódó részletes költségtervet.
  • a 70. § (3) bekezdés alapján: ha a pályázó a befogadott pályázatot hibásan, hiányosan nyújtotta be, azonban a pályázati kiírás lehetőséget nyújt a hiány pótlására, a pályázat kijavítására egy alkalommal van lehetőség. Ha a pályázó a hiánypótlást hiányosan, hibásan vagy nem teljesíti a felszólításban meghatározott határidőn belül úgy a pályázat további vizsgálat nélkül elutasítható.
  • a 84. § (2) bekezdése részletesen tartalmazza a jogosulatlanul igénybevett támogatás visszafizetésének elvárt biztosítékait. Az Áht. 50/A. § alapján a visszafizetési kötelezettséggel nyújtott költségvetési támogatás visszafizetésének biztosítása, valamint a támogatás visszavonása, a támogatási szerződés felmondása, vagy az attól történő elállás esetén a visszafizetendő költségvetési támogatás visszakövetelése céljából a támogatási szerződésben megfelelő biztosítékot kell kikötni.
  • a 85. § (1) bekezdés alapján amennyiben visszafizetési kötelezettség kerül előírásra, úgy biztosíték a költségvetési támogatás összegét elérő biztosítéki értékig kérhető, figyelemmel a kamat, és késedelmi pótlék előírásokra is. A biztosíték a támogatási szerződés mellékletét képező felhatalmazás beszedési megbízás teljesítésére.
  • a 86. § (1) bekezdése alapján: A költségvetési támogatás folyósítására a beszámoló, vagy ha előírásra került – a részbeszámoló elfogadását követően kerülhet sor.
  • a 87. § (1) bekezdése alapján a költségvetési támogatás a beszámoló vagy részbeszámoló elfogadását megelőzően is folyósítható, azaz támogatási előleg nyújtható.
  • a 92. § (1) bekezdése szerint a kedvezményezett a támogatott tevékenységről és a támogatott tevékenység megvalósításával kapcsolatban felmerült valamennyi költségről a támogatási szerződésben rögzített határidőig készíti el a beszámolóját.
  • a 94. § (2) bekezdésében foglaltak szerint az elszámolás határidejének elmulasztása vagy nem megfelelő teljesítése esetén a támogató írásban, határidő kitűzésével felszólítja a kedvezményezettet a kötelezettsége teljesítésére vagy a hiányok pótlására. Hiánypótlásra – ha jogszabály, pályázati kiírás, vagy támogatási szerződés eltérően nem rendelkezik – legfeljebb egy alkalommal van lehetőség.
  •  a támogatási szerződés módosítása nem irányulhat a támogatott tevékenység eredeti céljának megváltoztatására.
  • a 97. § (4)-(5) bekezdése alapján, ha a támogatott tevékenység összköltsége csökken a tervezetthez képest, a költségvetési támogatás összegét az összköltség csökkenésének arányában csökkenteni kell, több forrás esetén az eredeti arányoknak megfelelően. A támogatott tevékenység összköltségét a költségtervben meghatározott egyes költségnemek arányában kell csökkenteni. E rendelkezéstől a támogatási szerződésben/támogatói okiratban a felek eltérhetnek.
  • Nem kell alkalmazni a fenti szabályt, ha az adott támogatott tevékenységhez biztosított valamennyi költségvetési támogatás összege a hárommillió forintot nem éri el, nem haladja meg a támogatott tevékenység összköltségét és nem ütközik az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatási szabályokba.

A pályázati költségvetés tervezett összes költsége között – a program társszervezőkkel együtt történő megvalósítása esetén is – kizárólag a programmal kapcsolatos saját költségek szerepelhetnek.

Támogatás főfoglalkozásúak munkabéreire, ezek járulékaira, valamint az egyszerűsített foglalkoztatás céljaira létrehozott munkaviszonyban kifizetett munkabérre és közterheire, valamint visszaigényelhető általános forgalmi adóra nem igényelhető és nem számolható el.

A támogatott a támogatást csak a támogatási szerződésben/támogatói okiratban, valamint a felhívásban meghatározott jogcímekre használhatja fel.

A támogatott téma/program utólagos ellenőrzése esetén a teljes tényleges megvalósítási költségeket a szervezet saját – programra történt elkülönített – könyvelési kimutatása alapján igazolni kell.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy a regisztrációban megadott név, székhely/cím, képviselő személye, adószám, bankszámlaszám, gazdálkodási forma és egyéb adatok változásait a regisztráció módosításával haladéktalanul kezdeményeznie kell.

A pályázó ellen indult csőd-, felszámolási és végelszámolási eljárást – 8 napon belül – köteles az Emberi Erőforrás Támogatáskezelőnek bejelenteni.

Pályázati adatlapot kitölteni az NKA-portál Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok menüpontjában szereplő adott Kollégium neve/Adatlap kitöltése linkre kattintva lehet. Minta pályázati adatlap az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok menüpont alatt található. Ez az adatlap tájékoztatásra szolgál, pályázatként benyújtani nem lehet.

***

Pályázatot benyújtani az NKA portálján keresztül 2021. szeptember 13-án éjfélig lehet.

A pályázat sikeres benyújtásának visszaigazolására a rendszer által generált automatikus levelet küldünk a regisztráció során megadott e-mail címre.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy pályázatot online benyújtani csak regisztrált felhasználók tudnak! Amennyiben még nem regisztrált, úgy azt megteheti az NKA-portál Regisztráció menüpontja alatt. Regisztráció végrehajtása után pályázat már benyújtható.

Lebonyolító igénybevétele esetén az azonosítását biztosító – az Alap portálján, az ott meghatározott feltételeknek megfelelően történő – előzetes regisztráció kötelező.

Nem szükséges postai úton beküldeni a regisztrációhoz szükséges, egyszerű másolatban kért dokumentumokat (pl. alapító okirat másolata).

Javasoljuk, hogy regisztrációját az első beadandó pályázat benyújtási határidejét megelőzően, minimum 5 munkanappal korábban kezdje meg.

Az államháztartáson kívüli szervezeteknek (gazdasági társaság, egyéni cég, szövetkezet, egyesülés, egyéb gazdálkodó szervezet, civil szervezet, szakszervezet, köztestület, egyéb nonprofit szervezet, egyházi intézmény, határon túli szervezet),

  • amelyek 2019. előtt regisztráltak (2018-ban, vagy azt megelőző években), és
  • jelen pályázati felhívásra pályázatot kívánnak benyújtani,

legkésőbb a támogatási szerződés megkötéséig/támogatói okirat kiadásáig az Ávr. 75. § (3), (3a), valamint (5) és (5a)bekezdésének értelmében meg kell újítaniuk a regisztrációjukat a „KITÖLTÉSI ÚTMUTATÓ AZ NKA PORTÁLJÁN TÖRTÉNŐ REGISZTRÁCIÓHOZ” nevű dokumentumban foglaltak szerint.

A határidőn túl nincs lehetősége pályázatot benyújtani.

Pályázattal kapcsolatban felvilágosítást telefonon a (36-1) 550-2614-es, (36-1) 550-2803-as számokon kaphatnak.

Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy amennyiben a pályázati döntés időpontjában az NKAvhr-ben foglaltak szerint a pályázó a kezelő szervvel kötött korábbi szerződésében foglalt feltételeket (pénzügyi elszámolás, szakmai beszámoló, záróbeszámoló határidőben való teljesítése) megszegte, vagy a kezelő szerv nyilvántartásai szerint lejárt, teljesítetlen pénzügyi kötelezettséggel rendelkezik, úgy a beadott pályázat érvénytelennek minősül.

A pályázatok elbírálása legkésőbb a benyújtási határidőt követő 60 napon belül történik. A döntésről a pályázók a döntést követő legkésőbb 20 napon belül az NKA-portál Felhasználói fiók menüpontján keresztül értesítést kapnak.

A döntés az NKA-portálon is közzétételre kerül.

A döntés ellen fellebbezésnek helye nincs.

A hazai forrás terhére finanszírozott, pályázati úton biztosított költségvetési támogatás esetén a költségvetési támogatás államháztartáson kívüli igénylője vagy kedvezményezettje kifogást nyújthat be, ha a pályázati eljárásra, a támogatási döntés meghozatalára, a támogatási szerződések megkötésére/támogatói okiratok kiadására, a költségvetési támogatás folyósítására, visszakövetelésére vonatkozó eljárás – álláspontja szerint – jogszabálysértő, a pályázati kiírásba vagy a támogatási szerződésbe/támogatói okiratba ütközik. A kifogás elbírálására az Ávr. 102/D. §-ban foglaltak az irányadóak.

A kollégium által támogatott pályázatok megvalósítására az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő a támogatottakkal támogatási szerződést köt/támogatói okiratot ad ki. A támogatási szerződés megkötésének/támogatói okirat kiadásának feltétele, hogy a támogatott a támogatási szerződés megkötéséhez/támogatói okirat kiadásához előírt jogszabályi feltételeknek megfeleljen. Az Ávr. 81. § részletesen tartalmazza azokat a feltételeket, amely esetekben nem köthető támogatási szerződés/ nem adható ki támogatói okirat.

Könyvkiadás Kollégiuma